Магнум пневматика - GAMO Hunter 1250, Hatsan 125, 135 и т.н.

roskokn

Потребител
Благодаря колега за изчерпателния отговор които ми дава много отговори и ми отваря нови въпроси.Не съм имал физически допир до споменатата пушка и въобще не предполагах за споменатите и особености.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Задължително ли е пушката да е пружинна и да е Гамо ?
 

roskokn

Потребител
Принципно не но за РСР не съм се замислял засега.Относно гамо също не е задължително но не намирам алтернативи.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Според мен Хатсан 135 е по-добрия вариант. Макар, че е по-добре да се насочиш към някое направено ПЦП тук от форума, което ще ти носи много повече удоволствие.
 

roskokn

Потребител
Ще го разгледам този хъдсън.Относно ПЦП .....обикновенно като ми се достреля взимам пушката и за 5 мин пеш съм на мястото за стрелба но обикновенно имам 30мин за стрелба и хаиде пак по задачи.Ако съм ангажиран с помпене бутилки и тнт тези кратки моменти за стреляне няма да мога да ги ползвам.Ще е възможно само като имам свободни дни което ще рече да му се наслаждавам максимум веднъж месечно че и толкова не е сигурно.Това ме спира от немалката инвестищия за читаво ПЦП и обмислям по неангажираща пружинка........поне засега.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако имаш бутилка, пълненето ще става за 30 секунди и после можеш да си ходиш до мястото за стрелба със заредена пушка и да си стреляш 30 мин. на спокойствие. Стрелбата на такива дистанции с пружинна пушка, със силен откат е трудна.
 

roskokn

Потребител
Бутилка ако взема мога да я пълня на такива налягания само на метан(стрелям в покраинините на Кюстендил в Сф нямам време и условия)Препоръчаи ми надеждно пцп стрелящо безпроблемно на метан.
 

roskokn

Потребител
Благодаря ще премисля нещата(и бюджета) и ако измисля нещо ще пиша в темите за пцп тука нека си остане тема за магнум пружинки.
 

trackhawk

Новодошъл
Здравейте имам 125ца ТХ сложих и газово бутало на което пише, че е надуто на 160 бара. Въпроса ми е до колко мога да го надуя примерно 180 бара? И дали има някой от Плевен който да може да го надуе.
 
6

6.35

Гост
Има ли разлика в силата от тази на нормалната пружина?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте имам 125ца ТХ сложих и газово бутало на което пише, че е надуто на 160 бара. Въпроса ми е до колко мога да го надуя примерно 180 бара? И дали има някой от Плевен който да може да го надуе.
Може да го надуеш до 180, но ще изтърве налягането и ще спадне след една кутия чашки. Може и по-бързо. Освен това няма да стреля по-силно. Само ще усилиш вибрациите по корпуса, ще се усили откатът, ще влошиш точността и ще ти потроши оптиката и приклада. Най-вероятно ще скапеш и маншета.
 

nikolela

Потребител
Има ли разлика в силата от тази на нормалната пружина?
Малко по силна е от омекнала телена пружина, но е по слаба от усилена телена пружина.
Донапомпването на газова пружина прави пушката доста не стабилна в ръцете от към отсечен откат.
За мен, усилената телена пружина е по-добрия вариант от към всичко, стига да я изтърпиш докъто спре да се свива, че периода е 400 изстрела или 30-40 дена.
Минус на усилената телена пружина е, че дрънчи при изстрел и се свива с времето, което първоначално те кара да я прострелваш всеки ден, докъто това прострелване не спре, защото телената пружина вече се е свила и и остава бавно да омеква.
Газовата има плюс и той е , че пушката не дрънка при изстрел и вече 6 000 изстрела не си е променила силата.:D
 
Последна промяна:

trackhawk

Новодошъл
Малко по силна е от омекнала телена пружина, но е по слаба от усилена телена пружина.
Донапомпването на газова пружина прави пушката доста не стабилна в ръцете от към отсечен откат.
За мен, усилената телена пружина е по-добрия вариант от към всичко, стига да я изтърпиш докъто спре да се свива, че периода е 400 изстрела или 30-40 дена.
Минус на усилената телена пружина е, че дрънчи при изстрел и се свива с времето, което първоначално те кара да я прострелваш всеки ден, докъто това прострелване не спре, защото телената пружина вече се е свила и и остава бавно да омеква.
Газовата има плюс и той е , че пушката не дрънка при изстрел и вече 6 000 изстрела не си е променила силата.:D
След 1200 изстрела пружина която като я сложих беше 44см, беше станала 36см. Лично на мен не ми се занимава на 1000 изстрела да сменям телена пружина и затова преминах на газово бутало.
 

nikolela

Потребител
След 1200 изстрела пружина която като я сложих беше 44см, беше станала 36см. Лично на мен не ми се занимава на 1000 изстрела да сменям телена пружина и затова преминах на газово бутало.
Ако я беше извадил след 400 изстрела, пак щеше да е на 36см, колкото и оригиналната, но поне с 20% по-силна от газовата. Газовата е с около 10% по силна от оригиналната слаба пружина.
 

Georgi002

Новодошъл
Здравейте,имам 1 въпрос коя пружина е по-силна става дума за Gamo hunter 1250.С колко витки трябва да е или колко е дълга тази (по-мощна)пружина.Благодаря предварително
 
6

6.35

Гост
Здравейте,купих за Хатсана един червен маншет някой имали наблюдения.Досега съм монтирал само бели.Тези червените са по меки или така ми се струва.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Моя е червен и няма проблем. Даже мисля, че Иван каза, че е по добре.
 
6

6.35

Гост
Благодаря за отговора.Довечера ще монтирам.
 
Нагоре