МП-512/513М ; ИЖ 61/60 ; ИЖ- 38

pavel-ivanov

Новодошъл
здравейте приятели,
бих искал да знам как мога да си тунинговам старата пушка иж 60 от пружинна в пушка със СО2.
гледах по темата много клипове с youtube и останах с впечатлението че само руснаците имат такъв тип иж 60 .

Въпросите ми са следните:
в българия продават ли се такъв комплект части ?
може ли да използвам части от други пушки и от кои модели ( което ме съмнява)?
може ли да се сдобия със точната схема на тези части и да ми ги изработи стругар ?
 

Attachments

  • 3064728.jpg
    3064728.jpg
    117.4 KB · Прегледи: 246
  • 5239318.jpg
    5239318.jpg
    454 KB · Прегледи: 324

anibis

Редовен Потребител
Провери в темата,има чертеж за направата на БК http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=5
А колегата/Alucard/ има преработена такава пушка в ПЦП предполагам че ще има чертежи и каквото ти трябва за да си направиш твоята.
Но не си мисли че работата е лесна,/мое мнение/ тука има доста ходене при бай стругар и от към пари ще ти излезе скъпо.
 

pavel-ivanov

Новодошъл
Прав си ,не е лесна работа изобщо . ако се събера в бюджет 100-150 лв ще бъде много добре :)))
 

lynx

Редовен Потребител
Само резервоара е стотина лева, ще ти е нужна доста по-сериозна сума, много време и нерви по стругарите.
Ако Ижовката не те удовлетворява вече, пусни я за продан/мераклии ще има/ и си купи готово ПЦП.
 

XaHKy5paT

Новодошъл
Здравейте колеги.Искам да попитам дали някой знае от къде мога да закупя пружина и маншет за ИЖ 38 в Пазарджик обърнах всичко но никъде няма.Ако има запознати от района на Пловдив с информация дали някъде има ще бъда благодарен...Правя опити за възкресението на една мъртва пушка и го правя с голямо желание и мерак,но засега това ме спира...
 

anibis

Редовен Потребител
XaHKy5paT написа:
Здравейте колеги.Искам да попитам дали някой знае от къде мога да закупя пружина и маншет за ИЖ 38 в Пазарджик обърнах всичко но никъде няма.Ако има запознати от района на Пловдив с информация дали някъде има ще бъда благодарен...Правя опити за възкресението на една мъртва пушка и го правя с голямо желание и мерак,но засега това ме спира...
Здравей колега,ако не можеш да си намериш оригинален маншет, или маншет от друга пушка-фирма мога да ти поръчам да ти направят във Варна,фирамта е Микро Макс.
пс. Разбери се с Огнян от вашата група,така или иначе ще ми пращя едни работи по Екон.... :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Оригиналният маншет е от гьон и от Микромакс ще искат чертеж.
Намерих при братушките чертеж, дано данните са верни.
880695.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Кит-овете за трансформиране на ИЖ-60 в ПЦП струват в Русия около 300 лева и не пращат в чужбина.
http://airgun.org.ru/forum/viewtopic.php?f=5&t=32463
Тук ако започнеш да го правиш сам, пак ще струва подобна сума а и няма да е лесна задачата.
 

fishermaniac

Потребител
Вземи си хатсански цилиндър,вкарай малко проектантска мисъл,някой по-отзивчив стругар да не те мотка много и си готов.
 

ilko_dim

Потребител
Руснаците са правили много неща , включително и глупости ;). Не виждам защо този КИТ да има пластасови детайли. Ще има играчка , но може да стане от метал и да е надежден. Но базата я имаш, другото зависи от теб :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Повечето са правени от пластмаса защото трябва да са евтини най-вече леки. Ако тези части по кита бяха железни, щяха да са несъразмерно тежки спрямо пружината ...а от дурал не съм виждал до сега ударник, няма да се учудя ако са направени от тефлон защото е много надежден и износоустойчив :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ами има ,моя е от цам.Тези ударници имат имплантиран стоманен ударник!
 

sts1969

Редовен Потребител
Явно за това ги правят пластмасови...цама не издържа натоварвания и удари... освен на njatanasow който е изключение :pardon: :cheers:
 

cekoplast

Новодошъл
Здравейте колеги,имам ИЖ60 многозаряден и пълнителчето е сдало багажа,та молбата ми е ако някой има такъв и не му трябва да пише тук или на лични.Ако някой може да направи такъв да пише за цената няма проблеми.Пълнителчето е седем зарядно.
 

sts1969

Редовен Потребител
cekoplast написа:
Здравейте колеги,имам ИЖ60 многозаряден и пълнителчето е сдало багажа,та молбата ми е ако някой има такъв и не му трябва да пише тук или на лични.Ако някой може да направи такъв да пише за цената няма проблеми.Пълнителчето е седем зарядно.
Днес поръчах два броя от интернетмагазин. Остана му един брой, но са 5 зарядни(12лв/бр.) изпратих ти данните на лични.
 

pavel-ivanov

Новодошъл
Аз имам друг проблем , никаде немога да намеря маншон за буталото за моя иж 60 . Ако някой може да помогне да ми пише или да ми звънне 0898376678


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dilom08

Редовен Потребител
Ако на иж 60 цилиндъра е колкото на иж 38 става маншет от гамо. само се прави една вложка която да ляга отпред в маншета.
 

rashko

Редовен Потребител
pavel-ivanov написа:
Аз имам друг проблем , никаде немога да намеря маншон за буталото за моя иж 60 . Ако някой може да помогне да ми пише или да ми звънне 0898376678


Става с маншет от гамо, има чертежи в руския форум как да го направиш .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Нагоре