МП-512/513М ; ИЖ 61/60 ; ИЖ- 38

andi

Редовен Потребител
lynx написа:
След като свалиш оксидацията ще трябва да нанесеш някакво покритие, за да не ръждяса.
Необработената стомана е уязвима на влага.
Някои колеги споменаваха за някаква полир паста, която предпазвала много добре и не избивала ръжда върху "гола стомана".

Пастата е "патент" на доктор Робо . ;)
 

sig_556

Потребител
boceto84 написа:
heady-nuker написа:
Някой стягал ли е ИЖ 38 ? :) днес намерихме 1 дето сумати време не е пипана на 1 приятел отворих я да видим какво става вътре.. маншета скъсан - следа от смазка където и да било въобще няма - и въпреки това стреляше :)

Дайде малко акъл как да я освежа отвън ? Може ли да се търка водно (примерно 2000) цялата метална част или после ще раждясва още повече??
Тъкмо щях да питам същото.Захванал съм се да вкарам в пътя една 38-ца.Как я отворихте.Аз не мога да извадя пружината,щифта дето е отзад и държи спусъковия механизъм неще да помръдне.Има ли някакъв по специфичен начин за отварянето.Има ли някакви шайби за подлагане,за да се обере луфта на цевта.Като стегна болта луфта се обира,но стопорният болт застава така,че не влиза в канала на другия и остава да стърчи.Много дразни така.
МП 512 го разглобявам на ръка.Като избия щифта после завъртам спусъка наляво, понеже и захванат с едно чопче и се освобождава самият спусък , а оттам се вади пружината и буталото.
Имам един приятел дето си смени пружината и маншета на ИЖ 38 , та ако искаш да го питам как я разглобява?
 

boceto84

Потребител
sig_556 написа:
boceto84 написа:
heady-nuker написа:
Някой стягал ли е ИЖ 38 ? :) днес намерихме 1 дето сумати време не е пипана на 1 приятел отворих я да видим какво става вътре.. маншета скъсан - следа от смазка където и да било въобще няма - и въпреки това стреляше :)

Дайде малко акъл как да я освежа отвън ? Може ли да се търка водно (примерно 2000) цялата метална част или после ще раждясва още повече??
Тъкмо щях да питам същото.Захванал съм се да вкарам в пътя една 38-ца.Как я отворихте.Аз не мога да извадя пружината,щифта дето е отзад и държи спусъковия механизъм неще да помръдне.Има ли някакъв по специфичен начин за отварянето.Има ли някакви шайби за подлагане,за да се обере луфта на цевта.Като стегна болта луфта се обира,но стопорният болт застава така,че не влиза в канала на другия и остава да стърчи.Много дразни така.
МП 512 го разглобявам на ръка.Като избия щифта после завъртам спусъка наляво, понеже и захванат с едно чопче и се освобождава самият спусък , а оттам се вади пружината и буталото.
Имам един приятел дето си смени пружината и маншета на ИЖ 38 , та ако искаш да го питам как я разглобява?
Днес я разглобих точно по този начин.Просто при мен всички щифтове са много стегнато набити,та чак се чудих дали няма посока на избиването.Пружината беше много по-малка от заводските размери а именно:дължина 20см и дебилина 18мм.Забравих да измеря и дебелината на тела.ще я подменя с нова и мислех да сложа маншет от гамо(четох,че ставали),понеже моя е тотално заминал.Кожата е станала като лоена набивка и всичко беше в толкова много грес,че имах чувството че някой я е консервирал както АК-то в казармата.
П.П.Някой ползвал ли е студената оксидация Наталия 2.Дали върши някаква работа,понеже има избила ръжда по цевта и цилиндъра
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Днес сложих още 1 О-пръстен на дотиквача.
Снимка как беше с първия резервоар.
После с хатсанския (има я и в темата за снимките на пушкалата ни)
И как изглежда моя клапан.
Иж-61
 

Attachments

  • Снимка377.jpg
    Снимка377.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 358
  • 27-03-08_1605.jpg
    27-03-08_1605.jpg
    45.8 KB · Прегледи: 528
  • Снимка229.jpg
    Снимка229.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 322
  • Снимка232.jpg
    Снимка232.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 346

boceto84

Потребител
Някой може ли да ми даде съвет как да сложа шина за оптика на Иж 38. :cheers:
 

boceto84

Потребител
Някой може ли да ми каже коя от двете пушки е по добрия избор а именно: Иж 38 или Иж 61.Четох доста за 61-та,но няма много инфо.Общо взето всеки се оплаква от многото пластмаса и че няма сила.Имам от няколко седмици ИЖ 38 и имам преки наблюдения,но сега чакам една 61-ца.Просто се чудя коя от двете да задържа.
 

st_beer

Редовен Потребител
Боце, Хасана АТ 44 него си дръж здраво ;) ;) ;) ;)
Извинявам се за :eek:fftopic2:
 

boceto84

Потребител
Той така ми е легнал на сърцето,че и "вълци" да ми дават не го пускам.Въпроса е че искам пружинка в 4.5 а незнам коя да си оставя :cheers:
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм имал 38 и не знам как е откъм сила,но 61-чката е към 150-70 м/с .Мен ми харесва дизайна и малко е като за дечица де,нооо свиква се някак си.Има и метални модели 61,не знам какъв ще попаднеш,моя е пластмасов не съм имал сериозни проблеми.Малко трудно се херметизира от към пълнителя.Поне мойта като я обърнах на ПЦП от там доста вятър бягаше,при пружинка може и да нямаш проблеми :)
 

Spiro

Новодошъл
Някой може ли да ме насочи от къде мога да си купя силиконов маншон за МП-513М в района на Ст.Загора - Пловдив ?
 

boceto84

Потребител
rashko написа:

Гамо ЦФХ
Дължина 280мм
Брой витки 34
Външен диаметър 19,4мм
Дебелина на телта 3,0мм

Според мен става за:
ИЖ 38 във всичките му разновидности
ИЖ М-512
ИЖ 60-61
Торун
Б-19,сигурно и за Б-20
Гамо 440,890,ЦФ-20-30,Максима и т.н.
Кросманите и Ремингтоните

Както става и неговият маншет за всички без:
ИЖ 60-61
ИЖ 38 във всичките му разновидности
Но и те стават с повечко мерак

Колегата rashko го е написал: Гамо цфх.
Все пак ако имаш мостра може да провериш по магазините с нея,сега имаш и ориентир какво да търсиш
Пловдив: http://informator.bg/cgi-bin/index.pl?d ... 18&LANG=bg
Ст.Загора: http://www.ramy5.com/shop.php
П.П. Инфото за магазините е от нета.Незнам дали ще ти свършат работа но поне има телефони за връзка
 

heady-nuker

Потребител
Spiro написа:
Някой може ли да ме насочи от къде мога да си купя силиконов маншон за МП-513М в района на Ст.Загора - Пловдив ?

При "Руснаците" до площад Съединение в Пловдив :) няма как да няма :)
 

Spiro

Новодошъл
Благодаря за информацията ! Проверявам тук и там по магазините но нямат. Много евтин консуматив им се вижда и не го зареждат. А това за "руснаците " което споменава колегата за магазин ли става въпрос или нещо като битак има там?
 
A

Anonymous

Гост
P1040673.MOV
P1040671.MOV
Въздушен автомат. На такова доста голям пълнител ще му трябва . Че ги продават и заводски сглобени.
 

bass_kick

Потребител
Колеги някой разполага ли с чертежчета на детайлите който са необходими за обръщането на ИЖ 60 в ПЦП. Ще сам благодарен на всеки който помогне :cheers:
 

fishermaniac

Потребител
В руските форуми имаот пиле мляко,с чертежи,снимки ,графики и резултати.
 
Нагоре