МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

amazonkata

Потребител
Пълен потрес от БУЛПАПА на АА ,
едно ми е интересно ,? каква е дрогата която употребяват преди работа ?/??/

Дизайнерска май и се казваше
 

lynx

Редовен Потребител
Всъщност, много от грозноватите неща са много удобни и нищо в дизайна им не е случайно направено.
Никой от нас не е имал възможността да гушне D-Pulsar или AA-Galahad.
Знае ли човек? Може и да са хубави, здрави и безпроблемни, макар и не дотам красиви.
Засега само ще четем по чуждите форуми в очакване да имаме шанс да тестваме лично тия пушки.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Дизайна е въпрос на вкус, но името ... някак актуално ... всякаш повлияно от "бежанската" вълна.
 

andi

Редовен Потребител
Пулсара е точно като жабата дето видяла, че коват коня и тя вдигнала крак. Супер недомислен .
В Армса виждам повече мисъл (може би ) : много интересно двустранно предно зареждане . И сигурно са оставили място за карбоновата бутилка от Еваникс .
Грозното идва от това, че на булпап комбинацията дърво-пластмаса-алуминий седи като на свинче- звънче . Видях снимка с черен пластмасов приклад , беше много по-добре. И анемичното им щтраудче може на 410 и на 510 да седи съразмерно , но тук е като подарено . И анти ергономичната височина на цевта спрямо спусъка.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Приятели,изглежда,че аз съм много дървен консерватор!До сега решително нито един булпап не ми е харесал (Независимо от предимствата които имат!).
Влюбен съм в пушките с класически дизаин и дървен приклад!Като АА S400 и даже Суматрата ми харесва.
Въпрос на вкус,казало кучето...:)
 

Б.Богданов

Потребител
Името било вдъхновено от сър Галахад, благороден рицар от Кръглата маса на Артур
от 42 секудна реклама, 30 секунди показват замъци. Пушката се появява само 5-6 секунди. Неубедително! :D
 

andi

Редовен Потребител
Изложението в Германия наближава и те все още нямат продукт , които да закара хора пред щанда им . А конкуренцията има . Затова бързат, и показват само идеен проект .
 

staz

Редовен Потребител
Пълен потрес от БУЛПАПА на АА ,
едно ми е интересно ,? каква е дрогата която употребяват преди работа ?/??/

Дизайнерска май и се казваше
Не е дрога, ударили са го с приклад на хацан по главата.....
 

lynx

Редовен Потребител
Изложението в Германия наближава и те все още нямат продукт , които да закара хора пред щанда им . А конкуренцията има . Затова бързат, и показват само идеен проект .
Не е идеен проект. Обявено е, че на изложението ще има минимум 2 от разновидностите на модела.
Пушката ще се предлага в дълъг и по-къс вариант , 80 и 70см.
С 3 вида приклади, 3 калибъра, а също и избор дали да е с редуктор или правоток.
Другото което ме учудва е, че центъра на тежеста се падал зад ръкохватката.
Как са го направили този фокус-мокус, не знам...
Малко снимки от официалния сайт:
http://www.air-arms.co.uk/products/sporter/galahad

Цените ще са от около 2500 лева до към 2900, в зависимост от конфигурацията.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Как са го направили този фокус-мокус, не знам...
При булпапите не е трудно, аз моят когато го правех, гледах центъра да дойде точно на ръкохватката...при това с дървен приклад и стоманен цилиндър. Ако исках лесно можех да го изместя още по-назад, да не говорим ако цилиндъра е алуминиев. :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Не исках и не съм се доверявал на чужбински майстори и производители на редуктори, защото смятам, че с нищо не сме по-кьопави от тях, че да разчитаме повече на техните умения и възможности.
След като редуктора на AirArms EV2 ми изигра лоша шега на състезанието в Стара Загора, намерих нерви да се заема сериозно с ремонта и вникване на конструктивните проблеми и решението им.
С изработен специален инструмент благодарение на BADTORO и микроскопа, с който ми услужи колегата ТехНо, както и предишните писпособления, като стенд и разни дрънкулки си отремонтирах проблемния редуктор. Изхождайки от опита, който имам с тези редуктори съм да кажем сигурен, че този ще ми служи дълго и безотказно.
Полиамида, както и затварящия ръб на буталцето са шлайфани до почти перфектен вид под увеличение Х100.
Само ще вметна, че ако някой иска наистина безкомпромисно работещ редуктор от този тип за ниски мощности, вероятноста да си го направи "на коляно" е малка и въпрос на късмет и налучкване.
Повърхностите шлайфани на шкурка 2000 при увеличение Х100 изглеждат ужасяващи и аз не бих разчитал повече на случайността да отремонтирам отново без необходимите инструменти, приспособления и помощни средства.
Прикрепям видеоклип с нагледно действащ отремонтиран редуктор. Стрелката и след 1 и след 1440 минути си седи на същото място.

 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Air Arms е любимата ми марка, а EV2 е просто велика... но за съжаление иска "F1 състезателна" поддръжка, която не мога да и подсигуря.
 

lynx

Редовен Потребител
Прекрасно работи и бързо. :bravo:
Няма пълзене на стрелката, кове и там си остава стрелката.
Сега едно филтърче на входа и следващия ремонт ще е 2020 год. :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Air Arms е любимата ми марка, а EV2 е просто велика... но за съжаление иска "F1 състезателна" поддръжка, която не мога да и подсигуря.

Не всички части във F1 са правени от съответния отбор! Винаги си има външни доставчици, ако ме разбираш;)

Рачо, филтърчето е сложено отдавна. Надявам се, че е най-подходящото възможно за това.
 

lynx

Редовен Потребител
Сега още докато си набрал злоба, дай зор и на другите резервни редуктори да станат "цайс", като първия.
После ще имаш дълги години скука, без редукторни съмнения :D
Много успокояващо действа, да знаеш че в шкафа имаш няколко перфектно работещи бройки :p
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Имам още един, който е монтиран на пушката. Ще го ревизирам тези дни, че от Европейското трябва да донесем нещо лъскаво все пак :p
 
Нагоре