МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако това ти върши работа
 

Attachments

  • DBRV-Benchrest-25-Meter-Target.pdf
    180.2 KB · Прегледи: 53
  • Mishena_50_H.png
    Mishena_50_H.png
    171.8 KB · Прегледи: 69
Последна промяна от модератор:

sts1969

Редовен Потребител
Днес реших да си подбера чашки за БР следващата седмица в Пазарджик, имам произведени през 2013, 2015 и 2016г. Стрелях на 25м. от двунога и твърда задна опора, духаше променлив вятър от към 6ч. Пуснах по 10 чашки от всяка партида да проверя групирането им, спрях се на тези от 2013г. Ако бях стрелял от реста групите щяха да са по-събрани. Партидата от тази година ми направи един флаер... може грешката да е от мен... но и така съм доволен. :):cheers:
DSC_0877.JPG
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Днеска и аз направих една лека тренировка за Пазарджик.
Още не мога да избера кои чашки от двата вида са по добри,то и в тоя вятър...
В прострелачните мишени са х-5 изстрела,стреляно е за група.

036832638.jpg




036832634.jpg


036832643.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
От долу на горе втората група ти е най добра.
С кои чашки я нагласи.
Тайна Оги,тия двете кутии където съм ги сложил,до всяка мишена са за заблуда на врага.:D
Какви чашки има в една от кутиите само аз си знам!:cheers:
 

pellet

Редовен Потребител
Колеги, един въпрос, доста досаден, ама какво да се прави - като не знам, питам.
Бенчрест мишените на какъв формат се разпечатват за да са реални за състезание? Аз все на А4 съм стрелял, но сега ми се струва че на колегата anibis по-горе, сякаш са А3...

Благодаря предварително!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ако разпечатваш същия модел мишена като на anibis трябва да е на А3 за да са реални размерите на кръговете, не че за тренировки не можеш и на А4 да я разпечаташ, но си има и бенч мишени за формат А4, но са само за тренировки и не изглеждат така.
 

pellet

Редовен Потребител
Да, и аз така си помислих...
Объркването ми е от това, че имам една стара бланка ( прикачен файл ) в чието заглавие е упоменато А4.
Т.е. последно, все пак А3?
 

Attachments

  • BRTarget25_A4.pdf
    454.9 KB · Прегледи: 23

sts1969

Редовен Потребител
Когато всичко по пушката ми е в ред (оптиката и пръстените не са разхлабени:-[ ), няма значение дали духа вятър или не, стреля перфектно. Една мишенка от днес на 27-28м. Направих 10 изстрела от рест, духаше вятър и листа с мишената се ветрееше постоянно, изчаквах преди всеки изстрел да спре да се мърда. Имах сериозни съмнения в изправността на оптиката, и за това след петият изстрел (колкото и смешно да звучи) я пораздрусах силно, почуках няколко комбъла по тумблерите, след това пуснах още пет изстрела, влязоха си в същата дупка.:D:cheers:
DSC_0928.JPG DSC_0932.JPG
 
Последна промяна:

pellet

Редовен Потребител
Аман от тоз дъжд...
Поради невъзможността за стрелба по хартиени мишени, и поради това, че десния ми показалец си иска своето, днес пострелях по един.... кон. Добре де, едно забравено конче на пясъчника от дъщеря ми. :):)

Дистанцията беше повече от пределна за пушката, стрелеца и позата, но да разведрим обстановката малко:cheers:

Haenel 312, ФТ поза, 40 метра мерени по рулетка, 5 изстрела, JSB 0.510 g.

Толкоз може миличкия Хайнел. Иначе до 25 м съм винаги в 1 стотинка ( 15мм ) Тук е отворил доста групата. Ползвал съм за убойна зона главата, ама един отишъл в ухото чак, д'еа:);)

Поздрави на всички колеги!

Haenel 312_40m_FT.JPG
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Благодаря! За момента няма да издавам каква е пушката.Ще пробвам тези дни да стрелям от ФТ да видим какво ще излезе.
 

xpresident

Редовен Потребител
DSC_0341.JPG Ето една която се получи добре на вчерашната стрелба на Камчия.
Десетина изстрела са, дистанция 32-33м (мерено по оптиката на Светльо, аз стрелях с Липърс 10х50), позиция ФТ, на открито при 4м/с вятър според прогнозата. В гората духаше по-слабо, но на пориви от различни посоки. Стараех се да стрелям между поривите.
 
Нагоре