МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Мдааа, упражнението си струваше.
Абсолютно същата група направих от 10 изстрела със 7-ма серия 4,53 на 50 м от ФТ седнал, като преди това от маса само тествах и беше една идея по-зле, при лек ветрец . Добре че Антон ма провокира да съм седнел на земята, та я пробвах и на възглавница.
Само че, ден преди това извадих и разглобих кутията и спусковия механизъм, че бяха придобили кафяв цвят някои детайли.........Бая търкане падна.
А днес преди тръгване пуснах и едни 6-7 изстрела с 0,67 на съседната мишена и пак същия резултат. Но не съм сигурен каква е била скоростта, че бях вече на 80 бара а там някъде пада подредукторно и почва да вдига малко (до към 248 с екзакта).
Аз съм доволен от избраните серии.
Чакам "домашни" тестове и на колегите запасени с по няколко кашона..........
Не знам дали е за тази тема, ама трябва някъде да изкажа огромни благодарности, за жеста към всички ни, от страна на Пеко:cheers:
 

Licho

Редовен Потребител
Три мишени от днес с FWB-80 на механични,от10 м,с опора-възглавничка на стол.Място-избения коридор.
Разглезих се с тези оптики и сега-зор голям!На това разстояние двусантиметровата точка на мишената е 2 пъти по-малка от мушката на пистолета.
Мъ-ъ-ничко да мръднеш,и отива в бялото...Изхабих сума ти мишени.

Забравих да кажа за чашките-ЖСБ-Екзакт RS Диаболо-0,475-4,52.
 

Attachments

  • Lenovo_A1000_IMG_20180906_170641.jpg
    Lenovo_A1000_IMG_20180906_170641.jpg
    158 KB · Прегледи: 70
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Екстра е, отлични мишенки за пистолет на механични :bravo:
Позволих си малко да приближа мишенките, за да се виждат по-добре попаденията ;)
Lenovo_A1000_IMG_20180906_170641.jpg
 

Licho

Редовен Потребител
Благодаря много,колега Linx,
Снимките,направени с телефона, сигурно не са качествени,пък и компютърът ми е развален...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Когато снимката е качена с линк до нея, ако чукнеш на линка, не на снимката, тя се отваря в максималния си размер. Ако я отвориш в нов прозорец, също.
Ако я разглеждаш само във форума като цъкнеш на нея, горе в дясно до х-са за затваряне, има и бутон за отваряне в нов прозорец.
Като се качва в отговора, даваш да е минимализирана. Който е по-кьорав(като мен), си цъка да се отвори в нов раздел и си я увеличаваш колкото си искаш.
Няма смисъл от други ала-бала-ници при качването.
 

bgbul

Редовен Потребител
Три мишени от днес с FWB-80 на механични,от10 м,с опора-възглавничка на стол.Място-избения коридор.
Разглезих се с тези оптики и сега-зор голям!На това разстояние двусантиметровата точка на мишената е 2 пъти по-малка от мушката на пистолета.
Мъ-ъ-ничко да мръднеш,и отива в бялото...Изхабих сума ти мишени.

Все по-малко стрелци ползват механичните мерни прибори за жалост. А то разлика в точността няма, ама трудно е да се осъзнае това.
Много добри попадения, макар и от упор си е много добре.
Сега тези попадения ги направи и от стойка, без опора, и си готов за голямата сцена...това за веселие да има малко.
Чудесна стрелба, колега! Поздрави! Като видя стрелба с пистолет на механични се радвам много.
 

Licho

Редовен Потребител
Благодаря ти, bgbul,
Макар да съзнавам,че съм далееече-далече от големите стрелци,все пак е приятно човек да чуе добри думи от един бивш шампион!
 

bgbul

Редовен Потребител
Всеки е голям стрелец когато има желание. Постиженията са илюзорно понятие. Винаги има по-добри колеги, с по-скъпо оръжие или с повече финанси.
Удоволствието обаче е едно и също за стрелеца, когато влагаш сърцето и ума си.
Това важи за всички. И затова ми е странна враждебността или завистта.
Отдавна се радвам на вас по-младите и леко ви завиждам за времето, и възможностите.
 

xpresident

Редовен Потребител
На това разстояние двусантиметровата точка на мишената е 2 пъти по-малка от мушката на пистолета.
При мен на 10м мушката се вижда точно толква широка колкото е черното кръгче на мишената, предполагам че така е замислена ширината и.
 

Licho

Редовен Потребител
Мушката на моя FWB 80 e наистина доста широка.(Нарочно гледах, и това дори ме дразнеше.Чувах,че имало и по-тесни и колеги са поръчвали от немско)Явно,по-широките са предназначени за класическата стрелба с 1 ръка-прав по оная,истинската мишена,която е посочил Ники Атанасов,а не за такива случайни като моите.(Дадоха ми ги от един ученически стрелкови клуб)
Вgbul,вярно е, че тук,във форума,всички сме млади по дух,играем си и с пушкала като деца,но,друже,,съгласи се, 58 лета не са малко време!
 

xpresident

Редовен Потребител
Сега я премерих, на моя ИЖ е 4мм и за сатндартна мишена е много добре.
Стрелям по мишени за 10м, но мащабирани за 6м, колкото ми е коридора в къщи, с една ръка. Отбелязвам си на тях и точки по които стрелям с Хайнела 312 с оптика, на увеличение х3.
Ето например мишената от днес, не е от добрите ми, но нищо:
IMG_20180907_194103.jpg
 

bgbul

Редовен Потребител
Мушките се сменят. По-широка означава по-строга с по-тесни/малки прорези бяло отстрани.
С нея стрелят добре натренирани стрелци. При нея трепването би трябвало да е в по-малки граници (както е от упор) и съответно групата да е по-малка.
Освен мушката може да се сменя и прореза с по-широк/тесен. 4 мм мушка на ИЖ ....широка ми се вижда нещо...? Да не е толкова висока?

Licho написа:...съгласи се, 58 лета не са малко време..
Дай Боже още толкова! Давай да сприятелим пищовите скоро. Ще разпечатам мишени и да имровизираме някъде, а?
 

kosmev

Редовен Потребител
При бойните пистолети мушката е от 2.5мм до 3.5мм.
http://www.10-8performance.com/choosing-sights/
Front Sight Widths:
The most common front sight width is .125″, and is what shooters see on most factory pistols. This is a good all purpose sight width, and provides an adequate blend of speed and accuracy. The thinner the front sight blade, the less of the target it will cover at distance, with the reverse being true for the thicker blades. Many factory night sight systems use .135″ or even .140″ wide front blades in order to accommodate paint outlined tritium inserts or some other high visibility setup. We do not recommend anything wider than .125″, as our experience has found that such a wide blade covers an unacceptable amount of the target at 15 yards and out. We also really like the .115″ width, as it covers less of the target at distance without being so narrow as to create excessive light gaps with the rear sight. The narrower widths, such as the .100″, are extremely fast and cover little of the target, but some shooters find the larger light bars visible in the rear sight notch to either degrade their accuracy or slow them down at distance. We currently only offer .125" and .115" as width options due to customer demand.


inch към mm
0.100 = 2.54
0.115 = 2.92
0.125 = 3.18
0.135 = 3.43
0.140 = 3.56

Като се зачетох, разбрах защо повечето са наклонени, какъв е оптималния ъгъл, защо едната страна е назъбена, като стълбище - мислех си, че е дефект при производството :)
front_sight2.png

На мен 3.2мм ми дойде дебела, затова си измислих и разпечатах друга, по-тънка, на 2.5мм. С дупка за оптична нишка. Но пропуснах да я "назъбя" и след това оцених "пропуснатите" ползи..
front_sight.png
Ако се търси прецизна, а не бърза стрелба, според мен дори още по-тънка е по-добре, но всичко вече опира до зрението.
 

bleu81

Редовен Потребител
При FWB-80 мерника е с регулируема ширина с което се регулира ширината на провезите отстрани на мушката. Все пак с тоя пистолет стрелят хора с различни по дължина ръце.
 

xpresident

Редовен Потребител
4 мм мушка на ИЖ ....широка ми се вижда нещо...? Да не е толкова висока?
Ами мисля че е толква широка, дано не бъркам, туй дето се мери от дясно няляво е 4 мм. Все пак съм прост иженер...
Давай да сприятелим пищовите скоро.
Ами айде, едно състезание с пищови би зарадвало доста хора :rambo:

IMG_20180909_193039.jpg

Ето и една мишена от вчера, на открито с Вайраух 97 на 10 метра, 5 изстрела в мишената. Флаера (дето е по-долу) е втория.
:winner:
Абе като не ми се отдава на повече, ше си стрелям на 10 метра....:lol:
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
А кой чупи бутилки шампанско на 65 метра със същия Вайх.
Скромността краси човека, ама ти си си Убавец. ;)
 

xpresident

Редовен Потребител
А кой чупи бутилки шампанско на 65 метра със същия Вайх.
Скромността краси човека, ама ти си си Убавец. ;)
Не баш, ама нямам търпение като захладнее да ви дойда на едно стрелково гостуване в Добрич! Ако ме поканите, разбира се :)
 

bgbul

Редовен Потребител
Ами мисля че е толква широка, дано не бъркам, туй дето се мери от дясно наляво е 4 мм. Все пак съм прост иженер...
Ами айде, едно състезание с пищови би зарадвало доста хора...
Абе като не ми се отдава на повече, ше си стрелям на 10 метра....:lol:

Колко изстрела са в тази "дупка"?
За състезание ВИНАГИ готов. Кефа няма граници.
Баси м...та, сега като измерих и моята мушка е 4 мм. А ми се струваше визуално по-малка. Явно си прав. Извинявай за предположението!
Някой беше обявил едно състезание с пистолет, но нещо не се събраха кандидати.
Да си направим един кеф?
 
Нагоре