МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

lynx

Редовен Потребител
Как къде са? Извън листа, разбира се :D
Николелата нарежда 4 листа А4 в квадрат, стреля и показва листа с най-събраните дупки :p:D
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Мисля че платформата на форума не позволява да се качи снимка по голяма от 2gb и затова не можеш да я качиш.
Просто я преоразмери, например с Light Image Resizer като направиш настройките на програмата като на прикачената по долу снимка и ще стане.

2018-05-13_135940.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Ако не се лъжа, всеки Уин с оригиналните си приложения може да рисайзва снимки.
Не е нужно да се добавят нови приложения само за намаляване размера на някоя снимка.
 

didarai

Редовен Потребител
Мое да затваряте темата . :D:D:D
Тази за стрелбата на 100 м. и за оптиките също . То и на механичен ставало . :lol:
Аве .... затваряйте и всички теми за пушките и .....направо форума ! Оставете само един пост :
"125 на механичен форевър " .
Ся трябва да отскочи и до ловния форум , да застреля 2-3 диви прасета на 100 м. от ръка с асаня и да обезсмисли и тях ! :D:D:D
 

nikolela

Потребител
Що такава реакция? Стреляйте си с каквото имате и можете да си позволите, просто кефа е на различно ниво.
Това не е ли като да отидеш на лов с джипа си а аз да паркирам до джипа колата си и ти да се чудиш що си си купил джип, като и с колата можело да идеш на поляната.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Реазултат след прострелката на МК Пеко. Групата вляво е от 5 изстрела, тази вдясно е от 18-20 броя (след15-я спрях да броя). Разстоянието е 25 м, чашките 0,547( 4,53), вятър променлив(нормален за халето), стрелбата е от маса, с хамстера отпред, на рамото отзад. Скорости към 242-243, околоо 120 бара в резервоара, оптиката беше на х 25.
До мен беше седнал Ицко Облачето и прострелваше новата оптика на Боса, та тез "флаерчета" в лявата група може да са и от масата.;)
Пушката вчера беше сглобена отново(беше свалена цевта, резервоара, редуктора, шината, спусък) като се наложи корекция само по вертикала. Явно не само цевта е добра, но и кутията, сглобките, уивър шината и монтажите. От 180 до 60 бара направи над 220 изстрела. Бяха премерени първите няколко в къщи - 242 - 243 м/с. Последните при 60 бара бяха с 233 - 234 м/ с. Междинно не съм мерил. След ново зареждане до двеста показа отново 243 м/с.
 

Attachments

  • IMG_20180513_135309.jpg
    IMG_20180513_135309.jpg
    521.8 KB · Прегледи: 76
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Новата още не е оксидирана. Тази си е чешката с модера. Ще видим по натам и ЛВ-ра как ще стреля.
 

Dominus

Редовен Потребител
Винаги е по-добре. Тя ще почне да стреля след около половин кутия чашки
 

nikolela

Потребител
Защото А4 на 100м е като бълха да ти кацне на мушката камо ли пък група колкото кибрит да има.
аха, явно съм обвинен в лъжа, но го имам на видео. Лист А4 на 100м на механични, мога да се целя в него, по краищата и в средата на листа.
Две мишени са. Първата на 100м. Втората на 130м.
На стоте метра имам 4-ри изстрела.
http://prikachi.com/images/625/9327625X.png
и 130м са до пътя.
http://prikachi.com/images/624/9327624W.png
Ако се усили звука се чуват и попаденията, първи, втори и четвърти. Третия на видеото не се чува.
Четери изстрела - три дупки.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Не знам ,човек.Аз ти преброих 110 крачки от близката мишена до пушката,докато ходеше с телефона.И като гледам как ги ситниш-реални 55-65 метра.Може и по-малко,заради това,че не ходиш в права линия.Не знам как ги мериш,ама поне рулетка ти трябва.
 

nikolela

Потребител
Не знам ,човек.Аз ти преброих 110 крачки от близката мишена до пушката,докато ходеше с телефона.И като гледам как ги ситниш-реални 55-65 метра.Може и по-малко,заради това,че не ходиш в права линия.Не знам как ги мериш,ама поне рулетка ти трябва.
Явно не можеш да преброиш до 132 крачки.:wall:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колкото и да са метрите, са достатъчно много, а за без оптика си е геройство. Браво. И мишената е супер. Надявам се да покажеш тези резултати и пред колеги. Тогава всички ще повярват.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Е аз не виждам и не знам, какво искат някои колеги. Има клип всичко си е заснето, не всичко е в мишената, всащност я ми кажете на мен какво ви е толкова невероятно в мишените му, и други сме стреляли на подобни дистанции и се получават добри за пружинки постижения.
Друг е въпроса, че липсват изстрели в мишената и реално нищо не се знае колко е групата. Ако за показването, че може да метне на 100 метра всички знаем, че може.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като се прави видео, нека да е както трябва. А на това основната идея - стрелбата по мишена липсва. Освен разходката до мишената и че някой зарежда пушка, нищо друго не навежда на мисълта че се стреля. Самото видео навява на упражнение от типа " я кажи ми облаче ле бяло, де е стрелял и съчмите де са му летяли"....
 
Последна промяна:
Нагоре