МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

nikolela

Потребител
Хатсан 125, оптика Bushnell 3-9х40 на 20м. по 10 изстрела. Ще и се порадвам малко на тази дистанция и след това ще я увеличавам.
След всеки 10 изстрела съм пипал оптиката за да я вкарам в мишената.
Аз съм доволен.
FTT 0.95гр. 270м/s.
9287265C.jpg

9287264B.jpg

9287263O.jpg
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Прикрепяйте ги като малки тези снимки бе, на цяла страница гледаме няк'ва група с Хасан на 20 метра. Това за предния пост.

Сега моите проби от днес: DSC_0350.JPG 20 изстрела, на открито, 50 метра, седнал. JSB RS 0.475, Haenel 312, скорост около 190м/с. За съжаление се стъмняваше и не виждах добре импровизираната мишена (с диоптрика стрелям, разбира се), но съм обнадежден и ентусиазиран с малко тренировки да ги събера в 40-50мм :)
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Прикрепяйте ги като малки тези снимки бе, на цяла страница гледаме няк'ва група с Хасан на 20 метра. Това за предния пост.
Не е толкова страшно. Имаше един @Акраба, който изпълваше цяла страница с такива снимки (по 15-20) и се чудиш защо държи да ти ги навре в очите и скролираш, скролираш като прос.
 

Dominus

Редовен Потребител
2018-04-03_204333.jpg Като натисниш "качи файл" и избереш файла не натискай "пълен размер" или натисни "умален размер"
Сега можеш да опиташ редакцията, като натисниш "умален размер" срещу всяка снимка
 

xpresident

Редовен Потребител
Група под 40мм се оказа лесно достижима с Хайнела, тази пушка наистина е изумително точна.
DSC_0351.JPG
10 изстрела, 50м, на открито, позиция ФТ, JSB RS, диоптричен мерник. Представям си какво ще е с оптика.
 

nikolela

Потребител
Не е ли по добро мерило да се стреля по мишена тип Муха от колкото за група с дупка с диаметър 1ст, в която вече е трудно да се целиш заради увеличаващия се размер?
Вече минавам към този тип стрелба, че кефа е по-голям.
Хатсан 125 дистанцията е 20м. сачми KRM Ultra Dome 1гр. 272m/s.

 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
А защо ти е някакво мерило?
Стреляш както ти е кеф и това е.
Ако искаш може и по комари да стреляш. Ако искаш може като излязат мухите и по живи такива да стреляш.
Ако ти е кеф може да си наредиш кибритени клечки на 50м. и да целиш главите.
 

nikolela

Потребител
А защо ти е някакво мерило?
Не може без мерило. За това всеки се ръководи по часовник, километраж в колата, за пушката, ролетка за дистанцията, линийка за да си мериш групата и за далечна дистанция, далекомер и хронограф.
Измерих си скоростта с хронографа, измерих си дистанцията от 120м, въведох данните в ChairGun и се получи пропадане от 114см.
Насочих пушката на 114см. над целта и се усмихнах приятно. Всичко това заради мерило.:cheers:
 

nikolela

Потребител
Имам снимка в телефона на графата с пропадане от ChairGun.
Прицелих се на около 85м в комин в основата на който има ламаринен опков. Слага се на всички комини.
Според снимката, на 85м пропадането ми е 32см. Видях, че комина е от тухли единички, които са равни на 4 към една четворка.
Ще рече, тухлата е дебела 10см. Преброих си 3 тухли и стрелнах. Сачмата си издрънча в ламариненият пояс.
Същото е и на 120м по бирената бутилка.
Висока е 30см. и се крие от мил до милдот. Вдигам 3.2 бутилки над бутилката и сачмата е на правилното ниво.
 

Dominus

Редовен Потребител
:) В такъв случай ти трябва състезание по нещо. Това е логичното място за мерене.
Дали ще са саби, пушки или пУшки, това е логичният начин за мерене.
С тази мишена обаче с мухите не виждам как ще стане. Трябва да измислиш някакъв регламент и не виждам проблем да измислим нова дисциплина. Дори бих участвал :D :cheers:
 

nikolela

Потребител
С тази мишена обаче с мухите не виждам как ще стане. Трябва да измислиш някакъв регламент и не виждам проблем да измислим нова дисциплина. Дори бих участвал :D :cheers:
Едно време по стрелбищата на панаира, имаше тръба с Фи колкото сачмата на пушката. Ако вкараш сачмата в тръбата се натиска механика и падаше едно знаменце. Като награда си избираш нещо от цялата сергия. Това беше прекалено трудно.
Аз обаче във вече направените дупки в дебела дъска съм си забождал клечки за зъби. Не съм виждал такъв клип, в който поразяват клечка за зъби ама не права ами сочеща към стрелеца. Аз обаче съм я целел многократно и е доста приятно. Дистанцията ми е до 20м, но предполагам с по добра оптика може да се порази и на по-голяма дистанция. Абе дупки и ти трябва да уцелиш дупките. Успеваемостта е прилична. Представлява нещо такова, при мен до 20м.
http://prikachi.com/images.php?images/684/9303684H.jpg
 
Нагоре