МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

luft9waffe

Редовен Потребител
Групата е от 5 изстрела и е около 65мм.Т.е прилична за тая пушка.Ако направи 5Х5 под 40мм ,бих го определил като завидно постижение.
 

nikolela

Потребител
Нямам хроно за да я меря колко джаула е с газовото бутало на 160 бара. В дебелата дъска прави 45-50% по плитка дупка спрямо телената пружина.
Ако приемем, че с телената пружина е била около 36 джаула и извадя 50% се получават 18 до 22 джаула.:(

Групата е от 5 изстрела и е около 65мм.Т.е прилична за тая пушка.Ако направи 5Х5 под 40мм ,бих го определил като завидно постижение.
Като се затопли времето ще си направя ложе в което удобно да легне пушката. Едва тогава ще има точна преценка за повторяемост на пушката.
 
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
Не ти е по-слаба пушката, обясних ти го. Просто в момента JSB-то започва да излиза от цевта, малко преди ГП-то да се е разгънало максимално. Това е така, защото 1.03 са малко хлабави. Сега пушката ти ще стреля най-добре с FTT 0.93, защото влизат по-плътно в цевта и тръгват чак при пълното разгъване на ГП-то. С тях ще имаш и скорост около 295 м/с. С Баракуда също ще стреля добре, но най-добре е с FTT на HN.
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен трябва да се пробва и с JSB Heavy 1.17, може да се окажат по-подходящи от 1.03
С Баракуда не е сигурно, че ще е добре. Някои колеги се оплакваха от по-новите партиди, спрямо старите.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Затова му казах за FTT. Пробвал съм ги jsb с моя Хасан и не ги харесва след слагането на ГП. Просто вървят по-леко и компресията, която създава ГП-то започва да ги избутва преди да е достигнала пиковите си стойности. Оттам идва и спадът в силата и скоростта. Пушките с мощни газови бутала не харесват всички проектили. Особено тези, които вървят по-леко.
 

nikolela

Потребител
Затова му казах за FTT. Пробвал съм ги jsb с моя Хасан и не ги харесва след слагането на ГП. Просто вървят по-леко и компресията, която създава ГП-то започва да ги избутва преди да е достигнала пиковите си стойности. Оттам идва и спадът в силата и скоростта. Пушките с мощни газови бутала не харесват всички проектили. Особено тези, които вървят по-леко.
В един ден поръчах гп и 1300 сачми, които да ми стигнат до следващата заплата. Ще опитам предложените от теб сачми след месец, тъкмо ще намаля бройките на сачмите. До тогава няма да убивам глигани. :)
 

staif

Редовен Потребител
преди доста време когато притежавах гамо хънтър 1250 с гп най добрите групи които съм постигал бяха на 47 м. малко по големи от железен лев с 1.03-260/м.с -първите сръбски чашки които в последствие ги развалиха ....мисля че тогава jsb не бяха така актуални както сега..Наш колега преди две години(приблизително) си купи Хатсан 125 с фабрична газова пружина и повтори същия резултат с jsb 1.03 само че не знам с каква скорост беше.. както и при пцп високите скорости заради напомпана пружина могат да имат негативен ефект
 

Venco

Редовен Потребител
Колеги, здравейте. Днес реших да пострелям на открито, на 15 метра, прав, без опора, на механични. Могат ли да се приемат за прилични тези попаденията, за точността на пушката. Изстрелите са 10бр. с Gamo ASI Sniper 5.5 :)
 

Attachments

  • IMAG0149.jpg
    IMAG0149.jpg
    340.8 KB · Прегледи: 67

lynx

Редовен Потребител
За стрелба "прав", мишената е чудесна.
По принцип със стрелба от тази позиция трудно ще прецениш самата пушка, но явно стрелеца има талант ;)
 

Venco

Редовен Потребител
Да, аз по-скоро това искам да проверя, и да разбирам, че това не е най-удачния вариант...Имам само двунога "хатсанска", с нея вариант ли е да опитам, или с торбичка с пясък? Иначе, благодаря, за похвалата...стрелеца още се учи :)
 

lynx

Редовен Потребител
Торбичката с пясък май ще е по-подходяща :)
Принципно пружинните пушки "скачат" при изстрел, с подпора или двунога пак не може да изкараш максималната групираност на пушката.
Но като за ориентир може да пробваш.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Да, аз по-скоро това искам да проверя, и да разбирам, че това не е най-удачния вариант...Имам само двунога "хатсанска", с нея вариант ли е да опитам, или с торбичка с пясък? Иначе, благодаря, за похвалата...стрелеца още се учи :)
Със тая смотана двунога едва ли ще стане добра група, с торба пробвай ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Абе вече ако си я има двуногата , нека пробва и от нея. Нека да е колкото се може към края на цевта , пък да видим ... ;)
 

Venco

Редовен Потребител
Освен за поставка, за друго не съм я ползвал тая двунога...няма и да се наложи май;):D Както и да е, разбрах, благодаря ви. :)
 

nikolela

Потребител
Тези с газово бутало имат ли проблем като моя? Пушката ми стои в стаята. Сутринта е 17 градуса а на вън около 5. Три точни изстрела на 20м и почва да пилее, като 10 изстрела по мишената са разпилени с размер на компакт диск. Опитах същото на обяд и се получи 50% по добър резултат. Привечер, малко преди мръкване се поизравни температурата на вън и в стаята и пушката започна да стреля точно толкова добре, че няма да повярва никой. Днес опитах стрелба по мишена като използвах четири отправни точки за прицелване.
Белег на рамото за да ляга приклада на едно и също място. Втори белег на приклада за да ми стои бузата на едно и също място.
На мишената имам много малка точка в която стрелям първи път и се получава над целта дупка.
Следващите прицелвания са кръстчето в точката, като кръстчето покрива прицелната точка и новата дупка по вертикала. По този начин се получиха четири отправни точки на прицелването. Пет поредни изстрела не уцелих лист А4 на 20м. Шестия път уцелиш с два пръста по на ниско и станаха две дупки на листа. Ама двете дупки са еднакво големи и ще възникне спор, че по листа е стреляно само два пъти.
 
Последна промяна:

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
IMG_20180218_155417.jpg
Сега ходих да пусна няколко чашки с ФХ-то.
Това е на 43/45 м по 13 чашки,като тези оградените са първите от пълнителя и той им мачка полите :(
Ще правя приставка за единична.
Поза фт,16дж,ветрец от 8часа откъм гърба, като се имам в предвид какъв стрелец съм аз съм доволен.Това ми е 2рото излизане с пушката
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Haenel 311, болтово зареждане, съживена и реновирана от Другаря Цилиндър Дивдядовски, 168 мс с JSB 0.547 - около 7.6-7 ДЖ. Стреляно от ръка,без опора изправен, дистанция 10.5 м, ама съм егати стрелеца, от 5-6 месеца съм в "играта" 1221a.jpg 1221b.jpg 1221d.jpg 1221e.jpg

Ако бъркам раздела модераторите да трият..
 
Последна промяна:
Нагоре