Коя е по добра

EmKo

Новодошъл
Търся мнение от експертите коя от двете е по добра:
Hatsan Hercules Bully 6.35 или Kral Arms Big Max 6.35
от към точност и мощност, харесал съм първата , но...
 

bateelmo

Потребител
Далеч не се смятам за експерт, но имам опит и мнение по въпроса. То е ,че хатсан херкулес никога не бих си причинил. При никакви обстоятелства. Не искам да ангажирам никого с мнението си, но го изказвам защото е зададен въпроса, пък съм и адаш.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Макар, че Херкулесът превъзхожда в няколко отношения Бигмакса, поради по-голямото тегло и дължина и цевта, която не харесва слъгове, го слагам под Бигмакса. Иначе, никак не е лоша пушка и ако го оборудват с цев за слъгове, ще е страхотен. Реално, Херкулесът е много по-мощен от Бигмакса, но с тази цев се губи смисълът от такава мощност. Естествено и цевта може да се смени, но си е допълнителна играчка и разход.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Макар, че Херкулесът превъзхожда в няколко отношения Бигмакса, поради по-голямото тегло и дължина и цевта, която не харесва слъгове, го слагам под Бигмакса. Иначе, никак не е лоша пушка и ако го оборудват с цев за слъгове, ще е страхотен. Реално, Херкулесът е много по-мощен от Бигмакса, но с тази цев се губи смисълът от такава мощност. Естествено и цевта може да се смени, но си е допълнителна играчка и разход.
Да, така е Ники.
чувал съм че някъв им слагал шведски цеви на тия Херкулеси в Ямболско и ставали страхотни пушки тогава. :)
 

bateelmo

Потребител
Не знам какво му е толкоз хубаво на херкулеса аз не можах да харесам нищо в него, но съм виждал такива мъжаги коити от първото вдигане на тоя бетонен кол им минава мерака за въздушно оръжие тутак си.
 

EmKo

Новодошъл
Благодаря на отзовалите се ) В интерес на истината не съм виждал на живо нито едната от двете. но по снимки сметнах че Булито е по безопасно заради бутилката приклад на бигмакса и по къса също, досега съм имал работа само с пружинни пушки, една китайка и Хатсан мод гризли125, но втората е много неточна даже с оптика )))
 

Ivan888

Редовен Потребител
Емко, разгледай крал армс кнайт. Аз като притежател на Херкулес 9 мм, бих го препоръчал за по къса пушка
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не знам какво му е толкоз хубаво на херкулеса аз не можах да харесам нищо в него, но съм виждал такива мъжаги коити от първото вдигане на тоя бетонен кол им минава мерака за въздушно оръжие тутак си.
Това им е единственият съществен недостатък - теглото от 6 кг. Но при стрелба от маса, или подпрени, са много точни. От друга страна, заради многото вложен материал, Херкулесът е изключително здрава и безпроблемна пушка.
 
Последна промяна:

EmKo

Новодошъл
прочетох в статия на български търговец на оръжия на Крал продаващ поне 6-7 модела, който пише че Крал Армс Кнаит е върховия модел на фирмата, къса и прилично тежка 3,650 кг. А дали е така .... , имаше една българска песен )))
 

lynx

Редовен Потребител
Избягвай да четеш рекламните статии на търговците, те винаги ще възхваляват това от което ще имат най-добра печалба.
По форумите може да се получи инфо от първа ръка на притежатели, описващи какво им е допаднало и кое не им харесва по конкректната пушка.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Аз,имам Херкулес Були в 7.62 мм. и съм много доволен от пушката. Не знам дали съм случил на цев, но стреля с чашки ,слъгове не пробира. Със слъгове на 86 м. цели всеки път. Да кажем мишена колкото юмрук. Стрелял съм и по мишени но групи не мога да правя със слъгове. От прозореца на колата - предполагам ,че ако седна и стрелям от маса нещата ще бъдат по друг начин.
 
Нагоре