КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

old shatterhand

Потребител
Моля препоръчайте някой, който може да обработи една цев, фаски , престъргване към размер за Кондор, както и изработка на двата бушинга и напасване на един стрипър. Резба 1/2 има. В района около Бургас, Пловдив или София лично или ако е доверен, да му се изпратят по Еконт също не е проблем. За съжаление разбрах ,че колегата Dominus, не работи, а по снимки и прочетено във форума бих казал ,че търся подобна личност...:)
 

le_corbeau

Потребител
Привет на всички!
Много полезна тема. За човек, като мен който е виждал струг само на картинка.....
Видях във форума ето тази дяволийка. Дали някой може да изработи такова нещо. Предполагам, че ще има доста желаещи с еднозарядни пушкала.
DSC05621.JPG DSC05638.JPG DSC05688.JPG DSC05758.JPG
 

Djack

Редовен Потребител
Тука, струга ще ти е последния дерт, иска си фреза с цифрово управление и сериозни умения за да се докара като на снимката!
 

lynx

Редовен Потребител
На нормална фреза ще стане идеално, но не си заслужава труда.
Стругаро-фрезиста ще вземе пари, колкото да си го купиш от магазина.
 

dberov

Редовен Потребител
Като пишеш не забравяй да упоменеш калибъра защото на снимките черния е .117 а белия .22 и шарвай линкове към нещата а не само снимки, ако колега си хареса да може да го закупи.
 

lynx

Редовен Потребител
Като пишеш не забравяй да упоменеш калибъра защото на снимките черния е .117 а белия .22 и шервай линкове към нещата а не само снимки, ако колега си хареса да може да го закупи.
Това сме го обсъждали в специализираната тема доста отдавна, дал съм и линк:
Харесах една идея, която можем да откраднем.
Умно измислена кутийка, слагаш си ръката под нея, завърташ един клик и в ръката ти пада 1 чашка.
За съжаление този модел, който се продава събира само 20 чашки.
Жалко, че не са сътворили по-голяма примерно за поне 50 чашки, размера няма да е много голям и ще може да се носи на колан или другаде.

Официалния сайт: https://sites.google.com/site/theleadshed/

Джаджата:
DSC05758.JPG


Различните захващания:
DSC05730.JPG


И снимки на карантията:
https://picasaweb.google.com/109959...hkey=Gv1sRgCIzGwJTm346k4wE&feat=embedwebsite#

Ако някой се захване да направи бройки, аз съм първия кандидат в групажа :)
 

dssa

Потребител
Здравейте колеги.
Занимавам се със стругарство от няколко години ,преди нямах време и работех за себе си ,но вече съм безработен и време бол.
Най-голямото предимство което имам е ,че притежавам патрон с независимо позициониране на детайла до 0.01 и захващане на нестандартни детайли,както и възможност за изработка на осмици с голяма прецизност.
Материал мога и аз да осигурявам.
За колеги огромни отстъпки ,намирам се в с.Бистрица до София тел 0884713830 Даниел

http://olx.bg/ad/pretsizni-strugarski-uslugi-sofiya-ID5awWV.html
 

le_corbeau

Потребител
Добре дошъл, Стругарю!!!
Аз си нямам другарче - стругарче.....а много ме гони нуждата от сръчни ръце.
Ама при мен си е таковало такованката. Както казва Народа - Кунки у гъзунки /да ме прощават Модераторите/
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Понеже това е майсторската тема, имам едно питане. От дясно месинговата резба е от Хатсански щуцер. Мисля резбата е 10х1. От ляво диаметъра пак е толкова, защото хатсанския щуцер се завива на същото място, но само 1-2 витки. Стъпката е по-ситна. Има ли как да разбера колко е без резбомер ?

3_UouzFgRP16mTjLpQXiDYV7kUsFTny62BThL_yo8kCI=s889-no
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
1/8 като на останалите щуцери. Ако имаш бърза връзка, пробвай там трябва да се навива перфектно. Ако е ОК, резбата е 1/8 BSP.
 

Dominus

Редовен Потребител
Мериш по възможност най-много витки, от връх до връх. Делиш резултата на броя витки и това ще те ориентира. Ако получиш нещо близко до 0,9 мм и си измерил диаметър около 9,6-9,7мм значи е 1/8 тръбна резба.
 
Нагоре