КРОСМАН пушки и пистолети

De_Marco

Редовен Потребител
Благодаря за информацията и насоката! Цевната ти кутия съвместима ли е със стоковия пистолет или е правена след като стана ПЦП и е съобразена с хатсанския цилиндър? Препоръчайте ми откъде да си закупя в България Кросман 2240? Кои онлайн магазини са коректни? Може и на ЛС за да не прозвучи като реклама. Благодаря ви за съдействието и насоките! Надявам се не досаждам с въпросите си. ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Кои онлайн магазини са коректни?
Повечето магазини са коректни, проблема е че информацията за асортимента е остаряла, и този модел отдавна се е изчерпал. Ако го намериш някъде нов, ще е чист късмет. :cheers:
 

Niki

Редовен Потребител
Ще ти отговоря ,понеже и аз съм правил тия интервенций!Цевната кутия е съвместима със стоковият пищак,от него се използва само дръжката със спусковият механизъм.Цевна кутия,удърна група ,цилиндър с клапан,цев ,модератор,оптика,тия неща ти трябват.Имаше внос преди няколко месеца на 2240 ,ама веднага се изкупиха.За да направиш добре такъв пищак ти трябват поне 500лв ,пък и повече дори!В момента Пунишър продава почти същият вариант,а може би и по добър!Свържи се с него!
 

De_Marco

Редовен Потребител
Благодаря за отговора. За съжаление ще трябва стъпка по стъпка да стигна дотам, поради наличните финанси за хобито ;) Засега пистолета да купя, по-нататък цевна кутия и т.н. във времето.
 

le_corbeau

Потребител
Имам 2240 купен от България. Много малко време остана в заводския си вид. Благодарение на Павката пистолета бе префасониран - нова цев и кутия, ситема за пълнене с CO2 направо от пожарогасител. После реших да го преправя на PCP. Събрах всичко необходимо за тази интервенция. Щеше ми се да прилича на 2220 и го докарах до там ...но ми мина мерака. Сега седи в една кутия и чака да ми дойде музата ... за да го продам. Знам че този модел притежава много възможности за трансформации. Само като се разровя в Руските форуми, виждам уникални неща, постигнати на база 2240.
 

le_corbeau

Потребител
И така...
Отново се връщам там, от където тръгнах - Crosman. Този път с Marauder 2220. Както знаете, това си е производство на Crosman, затова пиша в тази тема. Някои колеги знаят през колко пушки минах, но явно този модел е първата любов. На живо пистолета ме изненада приятно - много малък и лек-под 1,3 кг. Направо супер.
Купих го от Rojal.si. Разбира се чел съм за проблемите му, но не мисля че са сериозни....но все пак се появи ПЪРВИЯТ проблем - не мога да напълня цилиндъра
Причината е, че в комплектацията НЯМА женския щуцер, с който се пълни пустия му резервоар....просто не го слагат явно.
Така че, някой има идея откъде да се снабдя с такава чудесия ще пие с мен бая бира. Ето и снимка от Нета:
Untitled.jpg
Като му набутам въздуха там, където му е мястото ще направя подробни тестове и ще ги сподела с Вас.
Щях да забравя: Трябва ми лека и компактна оптика - моля за съвет.
Благодаря!
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
И така...
Отново се връщам там, от където тръгнах - Crosman. Този път с Marauder 2220. Както знаете, това си е производство на Crosman, затова пиша в тази тема. Някои колеги знаят през колко пушки минах, но явно този модел е първата любов. На живо пистолета ме изненада приятно - много малък и лек-под 1,3 кг. Направо супер.
Купих го от Rojal.si. Разбира се чел съм за проблемите му, но не мисля че са сериозни....но все пак се появи ПЪРВИЯТ проблем - не мога да напълня цилиндъра
Причината е, че в комплектацията НЯМА женския щуцер, с който се пълни пустия му резервоар....просто не го слагат явно.
Така че, някой има идея откъде да се снабдя с такава чудесия ще пие с мен бая бира. Ето и снимка от Нета:
View attachment 58767
Като му набутам въздуха там, където му е мястото ще направя подробни тестове и ще ги сподела с Вас.
Щях да забравя: Трябва ми лека и компактна оптика - моля за съвет.
Благодаря!

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=...yKAzXCvWoGRK9pScA&sig2=NDxDThTd5Kq6qH5c2V73jw

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=...W9AYywdRMMHElnGDQ&sig2=-jTsuEHg_Q11oMH2J9mxzw

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=...fdmjaJCN78CqmW06g&sig2=28RAp1lKbVb1KbwQ8hWCfA
 

le_corbeau

Потребител
Ooooo...имало бая такива джаджи. Май намерих в София - Варум 1994.
Благодарско anibis. Между другото, как върви проекта ти?
 

lynx

Редовен Потребител
На фона на сегашната продукция направо не е за вярване, че Кросман преди 31 години са правели електронни пушки с които се е стреляло на Олимпиада.
6425356.jpg

backissues.jpg

http://www.network54.com/Forum/7957...odel+84+"Anschutz"+Match+Rifle+-177
 

le_corbeau

Потребител
Харесвам американските пушкала, били стари или нови, въздушни или огнестрелни. Елементарни, дуракоусточиви, лесни за подръжка, безотказни, красиви.....
Не съм виждал по-красив пистолет от Колт 1911, или по-красива пушка от Уинчестер 1873.
За US въздухарките фаворит ми е 2220...просто не се решавах да го взема. Мислех че нещо по-така /много J/ e моята въздухарка, но съм се лъгал.
Този пистолет /пушка/ ми дава всичко, което всъшност ми е трябвало. Просто трябваше да се срешнем, за да го разбера.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Днес колегата ЕКТОМОРФ /Сашо/ ми залепи на цевната кутия тези лепенки,които е направил в неговата работа.Много съм доволен как се получи.
 

Attachments

  • Изображение1806.jpg
    Изображение1806.jpg
    150.6 KB · Прегледи: 182
  • Изображение1807.jpg
    Изображение1807.jpg
    166.9 KB · Прегледи: 176
  • Изображение1808.jpg
    Изображение1808.jpg
    148.3 KB · Прегледи: 176
  • Изображение1809.jpg
    Изображение1809.jpg
    125.6 KB · Прегледи: 167

Frankeiy

Потребител
Моята молба е да сложиме(по скоро да сложите) на кантара 1377,2240 и 1322,па дано най после се реша какво да е.В друга тема ми дадохте насока за онлайн поръчка,ама от 1 месец чета и немога да направя избор,ама нещо вече маи со2 много не ме кефи.А между другото видях некакъв китаец SPA CP-1 и хвана окото ама знам ли...
Поздрави.
 

Frankeiy

Потребител
Мернах го във balistas.com ама за линкове не съм аз човека,че сме на вие с телефона.
 

Plamenf26

Потребител
Моето мнение е, че във вида, в който продават 1377, 1322 и 2240 не си заслужават покупката. И трите са заготовки с пластмасови цевни /затворни/ кутии и отвратителни мерни прибори. Само смяната на цевната кутия ще е още 100 лв. към бюджета. Единственият Кросман, който ми харесва във фабричен вид е 2300s.
https://www.google.bg/imgres?imgurl...d=0ahUKEwjRqIXR4d7LAhXjonIKHe0YCBcQMwgcKAEwAQ
Смисълът и на трите пистолета е да направиш от тях оръжие по свой вкус - сменяйки почти всичко: цев, мерник, затворна кутия, чирени и т.н.
Ако търсиш мултипъмп пистолет по-добре вземи Зораки. Ще помпаш 1, 2, 3 или максимум 4 пъти на всеки изстрел, а с 1377 от 3 до 10 пъти, като има и екстремисти, които помпат по 15-20 пъти.
Ако търсиш СО2, то СР1 поне има метална цевна кутия, по-добри мерни прибори, възможност за монтаж на оптика, анатомични дървени чирени /по-скоро цяла ръкохватка/, и като цяло по-добро качество на сглобката.
 

anibis

Редовен Потребител
Повечето работа е свършена.Преобразих един Кросман 2240 от Со2 на ПЦП.
Остана цевната кутия,и едни хубави черини,и пищака ще замяза на руските пистолети Доберман.

037258185.jpg



037258184.jpg



037258186.jpg



037258188.jpg


.........................................................................................................................................

А ето от къде взех идеята...

037258212.jpg


037258213.jpg


037258214.jpg
 

Pixma

Потребител
Здравейте, колеги, някой ако е решил да се разделя с неговия 2240, или ако има информация от къде в България може да се поръча, нека драсне един ред, може и на лични да не спамим темата.
 

Niki

Редовен Потребител
Пунишър/Светлъо/ има един ,който е доста тунингован,май искаше да го продава?
 
Нагоре