КРОСМАН пушки и пистолети

ToHKa

Редовен Потребител
Колеги не намерих скица за изработване на цевна кутия за Кросмен 2240 , на някой да му се мярка ? :( ,благодаря предварително.
 

sts1969

Редовен Потребител
Намерих в една от папките си тези 3 скици, надявам се да са за точният модел и да ти свършат работа::cheers:




 

ToHKa

Редовен Потребител
Благодаря ти, надявам се да е правилна, ако има и някой да потвърди ,ще я давам за изработка ? :)
 

potrebitel 13

Потребител
Аз в поста си по горе също питах за чертежи и след като никой не реагира намерих поне 5. Проблема е че от руския форум ги правят за кросман 1377 който преправят в ПЦП и не знам за каква цев е съобразен отвора на цевната кутия. Диаметъра на цев от 2240 по-различен ли е от цев от 1377 ? Ето един чертеж.

Нека някой който е правил или има такава цевна кутия да каже какъв трябва да е отвора за цев за 2240
 

Attachments

  • 1496ea73b518.gif
    1496ea73b518.gif
    30.3 KB · Прегледи: 56
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Имам чувството, че всичките Кросмански цеви са еднакви като диаметър.
Даже и тези които слагат на пушките, най-дългите 60 см. цеви са като слим цигари, Ф11мм.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Да говорих със Punishera,прати ми скици,а отвора за цевта - вероятно ще се пристърже самата цев. И тази скица ще взема да сравняя.
Благодаря !!!
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
На всички Кросмани вънншния диаметър на цевта е един и същ има разлика само в предната част на дотиквача, която влиза в цевта според калибъра.Аз по принцип си търся някой да ми изработи по -висока кутия понеже искам да си го заглуша с модератор с диаметър 31мм.
 

5ko

Потребител
Изрежи си от тръба с подходящ диаметър подложка пробвал съм го преди 5-6 години стана мого добро.
 

Karlito-man

Новодошъл
Колеги не намерих скица за изработване на цевна кутия за Кросмен 2240 , на някой да му се мярка ? :( ,благодаря предварително.
Здравейте колеги
По въпроса за цевната кутия, напиши в google кросман 1377 чертежи и във изображенията ще намериш поробен чертеж
1377 и 2240 имат еднакви присъединителни размери. Трябва да се промени само отвора за дотиквачя, доколкото си спомням.дано съм бил
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    153.5 KB · Прегледи: 49
Последна промяна от модератор:

Plamenf26

Потребител
1377 и 2240 имат еднакви присъединителни размери. Трябва да се промени само отвора за дотиквачя, доколкото си спомням.дано съм бил

Вижда се, че ги разбираш нещата. Но въпроса е сигурен ли си, че по този чертеж ще се получи точно пасваща цевна кутия. Ти правил ли си цевна кутия по този чертеж... Ако не, от къде си сигурен че е правилния чертеж. И абсолютно всеки може да качи в интернет чертеж независимо дали е верен или грешен, както и всеки може да си пусне един сърч в Гугъл...
 

Karlito-man

Новодошъл
Вижда се, че ги разбираш нещата. Но въпроса е сигурен ли си, че по този чертеж ще се получи точно пасваща цевна кутия. Ти правил ли си цевна кутия по този чертеж... Ако не, от къде си сигурен че е правилния чертеж. И абсолютно всеки може да качи в интернет чертеж независимо дали е верен или грешен, както и всеки може да си пусне един сърч в Гугъл...
П
Изработва ли са Ми такава цевна кутия по мои корекций на същия този чертеж
Само че ако искаш да си изработваш по-висока кутия трябва да помислиш как да я закрепиш
 
Последна промяна от модератор:

павле

Потребител
Това е схемата , за да ти станат точни нещата свали пласмасовата кутия и я носи заедно със схемата на човека който ще ти я изработи . По лесно се работи като имаш визуално на 3Д нещата , и така дори и да има грешка в схемата човека ще може да я коригира .
 

Karlito-man

Новодошъл
За сега само това успях да скалъпя
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    247 KB · Прегледи: 152
  • image.jpg
    image.jpg
    390.2 KB · Прегледи: 150

Karlito-man

Новодошъл
Ето го и мижавото оригенално болтче което веднъж като се развие за нищо не става
Забравих да спомена че това е Кросман 1322 в калинър 5.5

След като Му направих няколко интервенции започна да стреля прилично На 25-30 метра
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    278.5 KB · Прегледи: 138
  • image.jpg
    image.jpg
    221.4 KB · Прегледи: 137
  • image.jpg
    image.jpg
    396.1 KB · Прегледи: 144
Последна промяна от модератор:

joe

Новодошъл
колеги, колко горе долу струва изработката на такава цевна кутия? приблизително?
 

Niki

Редовен Потребител
Ето го и мижавото оригенално болтче което веднъж като се развие за нищо не става
Забравих да спомена че това е Кросман 1322 в калинър 5.5

След като Му направих няколко интервенции започна да стреля прилично На 25-30 метра
Какви са тия 25-30м прилична стрелба??????Направи го на ПСП и ще видиш за какво става въпрос,дистанции от порядъка на 70-80м са реални,и то без приклад!
 

ToHKa

Редовен Потребител
Това е компресионен пищак Ники,иска още по голяма игра за да стане ПЦП .
Иначе пищачето стреля много прилично и неангажиращо :)
 
Нагоре