Избор на първи CO2 пистолет (към 2017)

kosmev

Редовен Потребител
Докато се чудя какъв друг пистолет да си взема, реших да тунинговам сегашния.
Направих си заглушител, или по модерному "модер".
Измислих си дизайн, направих му модел и го разпечатах на 3D принтер.
Мнооого съм горд, че съм уцелил размерите точно - нанизва се "мазно" на цевта, няма никакъв луфт. Последното е задължително за да имам съосие и да не удрят съчмите в ръбовете на отворите. moder1.png


Пистолета вече го бях "обрязал" :)
Umarex са пестили здраво и са сложили метална цев с 5см по къса от пластмасовата. Оригиналния Colt Python го има и в 4 инчова версия, ама явно не са си платили лиценз за нея, но пък аз го докарах на визия до него
20180205_234148.jpg

20180205_234318.jpg

Целта ми беше да "докажа концепцията", но дори и в момента ефектът надминава очакванията ми - изстрел в килера не се чува в кухнята, а преди ми пищяха ушите :)
Увих модера с битумна лента, но освен добавеното тегло, ефект сякаш нямаше.
20180206_012744.jpg
За момента си е с камера и половина (изходящия отвор в основата на "перката" е кух ), евентуално ще му разпечатам още една "шайба" във вид на конус - има място, камерата е дълга около 5см.
Бързах да го сглобя, но смятам отвътря на му налепя нещо звукопоглъщащо - колебая се между битумна лента и филц, накрая може и двете.
Предвидил съм и легла за отвори за фотоелементи - Почнах да си правя магнитен хронограф, теоритично работи, но ударната вълна при изстрел предава вибрации на бобините и прави отчитането невъзможно. За да ги "изолирам" трябва прекалено много усилия и материал - не ме кефи така...
Сега като имам лесен начин да сложа два лъча точно на пътя на съчмата ще е много по-лесно.
 

andrey.y

Потребител
Здравейте,

Да споделя мойто проучване:
1. CO2 - Walther CP88 Competition, мился че с този пистолет се провеждат състезания
2. SSP, MSP - weihrauch-hw75, gamo compact (доста пластмаса), Zoraki HP-01 (продава се в бг)

Crosman 1377 и 2240 са доста тежки, твърд спусък и не стават за стрелба с една ръка. Позволяват голяма модификация но ако се купуват частиете по интернет крайната цена ще е голяма.

комплект на 2240 за 270EUR:
http://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/products_id/34709

3. Препоръчвам нещо на старо от www.egun.de, walther cp2, cp3, cpm, lpm и т.н. за съжаление цените са 200-400EUR
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Дайте ми някаква идея как да си направя о-пръстен на CO2 бутилката, че се боря като прасе с тиква...
Ето така изглежда:
umarex-p38-co2-bulb-seal.jpg
  • 3.3mm Дебелина
  • 10.1mm Външен диаметър
  • 1.75mm Вътрешен диаметър към иглата
  • 3.9mm Вътрешен диаметър към бутилката.
Набавих си силиконов лист с дебелина 4мм, лист твърда гума с дебелина 3мм, няколко различни уплътнения от нещо по-твърдо (полиуретан?)...
Издялках едно от тях, изтъних го с пилене, но не мога на му направя отвора към бутилката гладък със свредло и от пренатягане даже пукнах рамката на държача на бутилката ...:wall:
Оригиналното е доста по-меко, но сякаш една идея по-твърдо от листа силикон, който имам.
Довечера ще го пробвам с разтопяване да докарам този профил, че вече няма как да компенсирам със здраво натягане, а явно материала на сегашното идва твърд...
Гумата не мога да си представя как да я изрежа "отвътре" равно и гладко.... Освен да пробвам просто с една шайба и да се надявам бутилката с времето да си издълбае легло...
Иначе основния проблем е във винта, който натяга бутилката. Издълбан е, така че дъното на бутилката да легне плътно и я "захапва" и върти поне оборот при натягане. Респективно гърлото и пък захвапва и накъсва уплътнението.
Ако бях забелязал по рано .... една шайба и смазка всеки път при слагане и сега нямаше да се занимавам с глупости....
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Чувал ли си за "дзамба", просто си вземи с нужния диаметър. Продават и по китайските магазини такива за пробиване на дупки на колани, имат 6-7 размера на колелото.
 

kosmev

Редовен Потребител
Имам замба 3/8инча - 9.5мм.
Проблемът ми е вътрешния отвор към бутилката, трябва да стига до средата по дебелина.
Т.е. да направи нещо като легло за гърлото и.
Това със замба на виждам как ще го отрежа.
 

lynx

Редовен Потребител
Това уплътнение не може ли да се купи от някъде готово?
Мисля, че съм мяркал такива по сайтовете за чаркове на въздушно орУжие.
Вероятно ще се наложи честа смяна, навсякъде тази джаджа се цитира като слабото място на СО2 играчките.
Другия вариант е някой бай струг да навърти 20 бройки от подходящ материал, ще ти стигнат за дълги години напред.

P.S.?
https://www.shootingandscuba.co.uk/store/umarex-p38-co2-bulb-seal
 

Venco

Редовен Потребител
Няма ли да стане с две отделни части, едната с малката дупка,а другата с по- голямата и да ги слепиш после...то и на снимката така изглежда сякаш.
 

sts1969

Редовен Потребител
Помня че на моят бивш пистолет, този пръстен беше от конусна гума, гърлото на бутилката първо опираше с периферията на пръстена, самият пръстен беше в бронзово легло, бутилката нямаше нужда да се стяга силно към пръстена, само един оборот колкото да се пробие тапата и. Ако се натегне много, се прецаква уплътнението.
 

kosmev

Редовен Потребител
Благодаря за идеите - готови ги намирам, ама излизат по 10-ина лева и трябва да ги чакам седмици...
Иначе идеята за две шайби е хитра, имам разредител за гуми от лепенки за велосипед, с него вероятно ще мога да ги слепя.
Вариант е с тоя разредител да пробвам да издълбая нещо като легло в гумата...

Сега се сетих и за това - силиконова пръчка за пистолет, има ги в 11мм диаметър, без пари са.
https://vikiwat.com/silikon-prachka-palnitel-f11-300mm-bg.html
Лесно ще се обработи топлинно, само не знам колко здраво ще е, но може да пробвам...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Легло и дорник на струг си правиш и почваш да "печеш" такива уплътнения. Силиконовите пръчки са термопластични, но проблема ще е ниската температура при работа, която ще го прави крехък материала.
Важен ти е размера на малката дупка. Легло за гърлото на бутилката може и да е съвсем леко заформено, ако материала уплътнява добре при ниска температура.
Аз съм слагал на такъв Валтер и О-пръстен с подобен вътрешен диаметър и дебел х3,3 или 3,5 мисля беше. Искаше само внимателно да се поставя бутилчицата да легне съосно и караше така.
 
Последна промяна:

Lighthammer

Редовен Потребител
Препоръчайте ми някой красив и по-силен пистолетец като този, да стреля с чашки, защото не ща да ми хвърчат топчета наляво-надясно (че ако ни затворят пак, ще трябва да се гърми у дОма :D). На евентуален въпрос "Защо точно този, а не онзи", ще кажа, че освен външния вид, ми харесва още големият пълнител и това, че не въртиш шестограми, за да активираш бутилчицата, а просто си я вкарваш в дръжката, затваряш и вече е готов за стрелба. Харесва ми и че е блоубек, но това вероятно бих го жертвал срещу повече сила. Друга насока - не искам еднозарядни или зареждане с лост преди всеки изстрел. Говорим за класическо СО2 с пълнител. Не държа да е безшумен, дори всъщност предпочитам обратното. Друго като изискване - предпочитам да има реалистичен вид, може би реплика на съществуващ огнестрелен пистолет/револвер.
Интересно ми е обаче, понеже не успявам да намеря обсъждания по темата, подлежат ли СО2 пистолетите на някаква модификация за повече сила и въобще някой занимава ли се с това?
Мерси предварително.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

hunter_78

Редовен Потребител
Привет на всички.Решил съм да си закупя едно CO пищовче за забавление....не съм имал такава играчка и се колебая между два модела.Единият е с чашки а другия с топчета.Не ми се дават много пари и се ограничавам до около 170 лв.
Пускам снимки на двата модела,гледах че асанчо се справя добре с чашките...Screenshot_20211004-113115_Samsung Internet.jpgScreenshot_20211004-113642_Samsung Internet.jpg
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Аз си взех NORICA NAC 1701 и съм доволен от нея,като точност и сила. Стреля с топчета и пълноразмерен пълнител .Даваше ми скорост около 150 м/с.
 

Attachments

  • pistolet-wiatrowka-norica-n-a-c-1701-4-5-mm-bb-co2-4d42c305faca4da1b0c56e99a5f5c427-8b3012b7.jpg
    pistolet-wiatrowka-norica-n-a-c-1701-4-5-mm-bb-co2-4d42c305faca4da1b0c56e99a5f5c427-8b3012b7.jpg
    88.2 KB · Прегледи: 26
  • Norica-CO2-Pistols-NAC-1701.jpg
    Norica-CO2-Pistols-NAC-1701.jpg
    204.3 KB · Прегледи: 26
Нагоре