Избор на първи CO2 пистолет (към 2017)

kosmev

Редовен Потребител
Преди да си харесаш и надъхаш за конкретен модел, провери, дали наистина се продава!
Точно тия юнаци на мен ми казаха, че crosman не се внася в бг вече...
 

kosmev

Редовен Потребител
Погледнах сайта на чехите и видях това, сякаш преди го нямаше:
http://www.balistas.com/air-pistols/spa-air-pistols/spa-cp2-cal.-55mm/

CP2.jpg
Заглушител, допълнителна цев, приклад, два пълнителя, изцяло метален (уж)
"Направи си сам" - кеф ти пистолет, кеф ти пушка, кеф ти пистолет с дълга цев и заглушител :)
За под 250лв с доставката...
Дали си струва?
 

anibis

Редовен Потребител
Погледнах сайта на чехите и видях това, сякаш преди го нямаше:
http://www.balistas.com/air-pistols/spa-air-pistols/spa-cp2-cal.-55mm/

View attachment 67992
Заглушител, допълнителна цев, приклад, два пълнителя, изцяло метален (уж)
"Направи си сам" - кеф ти пистолет, кеф ти пушка, кеф ти пистолет с дълга цев и заглушител :)
За под 250лв с доставката...
Дали си струва?
Ако е ПЦП да,според мен си струва,но като го гледам това си е на Со2
 

Nikola

Потребител
Погледнах сайта на чехите и видях това, сякаш преди го нямаше:
http://www.balistas.com/air-pistols/spa-air-pistols/spa-cp2-cal.-55mm/

View attachment 67992
Заглушител, допълнителна цев, приклад, два пълнителя, изцяло метален (уж)
"Направи си сам" - кеф ти пистолет, кеф ти пушка, кеф ти пистолет с дълга цев и заглушител :)
За под 250лв с доставката...
Дали си струва?
Това си е цп 1 с допълнителни аксесоари и си заслужава.
 

kosmev

Редовен Потребител
След около 1500 изстела ми идват все нови идеи за импровизации :)
Сложих си още една мушка, първо мислех да отрежа старата, но уцелих идеално мястото и дойде точно на една линия със старата и двете не си пречат.
Искаше ми се по-тънка, но не намирам по магазините. Сега прицелването в мазата в полумрак е много по-лесно и не изморява толкова.
front_sight.png 20171209_211011.jpg 20171209_211022.jpg
Правя си хронограф, ако стане, ще го патентовам и ще споделя :)
Металната цев свършва малко преди мушката, остатъка разширих и почнах да майсторя вграден заглушител, но още ме е срам да показвам снимки :)
Направих си и "безшумна" поставка за мишени - парче мокет между два дунапрена, затворено в плосък кашон.
И това доведе до нов въпрос - Мога ли да ползвам повторно чашки, които визуално не са деформирани?
Не ми е до парите, купувам 500 за 5,90лв, просто имам няколко стотин които иначе трябва да хвърля.
Единствено "полата" им е леко сгъната навътре и нарезите ясно се виждат, но с леко натискане върху нещо конусовидно се изправя и изглежда наред.
 

Nikola

Потребител
След около 1500 изстела ми идват все нови идеи за импровизации :)
Сложих си още една мушка, първо мислех да отрежа старата, но уцелих идеално мястото и дойде точно на една линия със старата и двете не си пречат.
Искаше ми се по-тънка, но не намирам по магазините. Сега прицелването в мазата в полумрак е много по-лесно и не изморява толкова.
View attachment 68149 View attachment 68151 View attachment 68150
Правя си хронограф, ако стане, ще го патентовам и ще споделя :)
Металната цев свършва малко преди мушката, остатъка разширих и почнах да майсторя вграден заглушител, но още ме е срам да показвам снимки :)
Направих си и "безшумна" поставка за мишени - парче мокет между два дунапрена, затворено в плосък кашон.
И това доведе до нов въпрос - Мога ли да ползвам повторно чашки, които визуално не са деформирани?
Не ми е до парите, купувам 500 за 5,90лв, просто имам няколко стотин които иначе трябва да хвърля.
Единствено "полата" им е леко сгъната навътре и нарезите ясно се виждат, но с леко натискане върху нещо конусовидно се изправя и изглежда наред.
Повторно можеш да ги ползваш, но точността ще спадне.
Какви чашки ползваш?
 

kosmev

Редовен Потребител
Gamo Pro Hunter
gamo_pro_hunter.jpg

По принцип са доста калпава изработка, имат видими кривини и остатъци от олово, но за стрелба на 5 метра вършат работа.
Често "халтавят" в барабана и трябва да им разширявам полата. Но ако ме мързи, поне са с овален връх, който не "задира" в задната част на цевта при превъртане на барабанчето.
 

kosmev

Редовен Потребител
И аз търсех нещо доста по-леко, ако може колкото BB топче (5.4 грейна), ама се оказа, че явно от олово не могат да докарат чашка с такова тегло и варианта е да са алуминиеви, респективно в пъти по-скъпи.
Имам едни Wadcutter-и на Umarex и съм много доволен - визуално изглеждат перфектни, за група и точност не мога да коментирам, според мен в момента отклонението при стрелба идва предимно от мен :)
Та тях съм ги запазил за по-добри (т.е. точни) времена :)
Иначе ако ги намеря тези на подобна цена във Варна, ще пробвам и с тях.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
20121109_170324-700x700.jpg
csm_rws_diabolo-basic_lgk-d_d_2315092_0-45g_image_rgb_02_1c3d04ca6f.png

Виж за тези модели аз съм доволен,леки са и цената е приемлива.
 

didarai

Редовен Потребител
Тези можеш да ги ползваш по 3-4 пъти и няма да усетиш разлика в точността. :D:cheers:
Даже му трябва само една . Вързана с конец . ;)
Весела си е темата . Може да се прексъсти на "Какво не трябва да правя с въздушният си пистолет " :)
 

kosmev

Редовен Потребител
След еженощна употреба, уплътнението на иглата към CO2 контейнера май почва да се предава.
Вече два пъти при слагане на нов се чува свистене.
Засега го оправям с донатягане, но едва ли ще издържи дълго...
Четох, че това им е слабо място още преди да взема револвера, ясно че трябва да се подменя.
За "закърпване" на положението намерих идеи за тефлонова лента:
http://www.instructables.com/id/Fix-a-Leaky-CO2-Airsoft-Pistol-Seal/
Освен поръчка от чужбина(и чакане), някакви идеи как оправяме този проблем "на местно ниво"?
Продава ли някой такива O-пръстени, може ли да се пригоди от нещо друго?
 

kosmev

Редовен Потребител
Много благодаря!
Не очаквах, че може да има магазин с толкова голям асортимент на уплътнения от всякакви размери и материали.
Не съм извадил сегашното, но накупих няколко подобни "на око", да пробвам, струват стотинки.
 

kosmev

Редовен Потребител
Сърби ме да си взема още нещо, по-мощно и автономно.
Гледах Crosman 1322, но идва нереално скъп с доставка от чужбина.
За момента вариантите ми са два, цената почти съм я преглътнал :
1. Zoraki HP-01 ultra в 5.5

2. SPA PP-700 пак в 5.5
https://www.spairguns.com/armas/spa/pp-7oo-sa.html

Прочетох темите във форума и за двата модела.
Ясно, че са принципно различни, но все пак и двата са PCP :)
Притесняват ме допълнителните разходи за помпа/бутилка за PP-700, както и факта, че често идват с дефекти и трябва да се "пипнат".
От друга страна обаче може да "вдигнеш" мощността над 20J, има вграден заглушител, по руските форуми твърдят, че със срязване на няколко сантиметра от цевта го правят супер безшумен.
На HP-01 ми харесва пълната "независимост" от помпи/бутили. Примамливо е това, че можеш лесно да варираш мощността. Има и 2 години гаранция, която уж се спазва, пък и резервни части ще се доставят много по-лесно.

PP-700 май е по-скоро за по-навлезли в хобито, които и без това имат необходимите аксесоари - помпи/бутилки/преходници/уплътнения.
Zoraki-то е сякаш е вадиш и стреляш. След това го забравяш в килера и като го намерят внуците ти, бършат прахта, зареждат и стрелят :)

На габарити изглеждат еднакви.
Изпускам ли нещо?
Има ли някой, който е пипал/стрелял и с двата модела и може да сподели мнение?
Благодаря предварително.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
4,5мм поне за Зоракито,пък и за пцп-то мисля са по-добрия избор.
 

Detelin

Редовен Потребител
Като притежател на Зораки 4,5мм с късата цев съм доста доволен за стрелба до 20м. А и наистина, както каза вадиш и стреляш не ти трябват помпи и бутилки. Като чашки стреля с тези, които Alucard ти е написал диабло басик 4,5/0,45.
 
Нагоре