Играчки за големи

go_panch

Потребител
Аз сега се заглеждам по DJI PHANTOM 3 ама не съм решил още дали си заслужава да взема про-то или да си взема стандартния,който е с 1000 лв по-евтин.Така или иначе ще е след месец,два така че ще го мисля.
Между Pro и Standard има разлики не само в камерата и добре огледай преди да купиш.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ами за сега няма да купувам май така или иначе но почетох и погледах додта ако ще взимам дрон ще е минимум адванс най вече заради обхвата.Благодаря иначе за инфото.Ако има нещо след време теб ще питам.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Васко взех си адванса с две батерии в момента той излиза най на сметка а единствената разлика с Про-то е камерата.Про-то вече надхвърли бюджета ми а ако го взимам с две батерии съвсем и затова предпочетох адванса с две батерии което според мен си е задължително.Клипа който съм качил е посмачкан и не е с максимална резолюция,адваса може да снима 2.7к видео с 25кадъра в секунда което за филмово видео си е супер вече ако снимаш много бързи неща може да те дразни,за това може да снимаш 1080р на 50кадъра в секунда.Понеже аз и моите приятели обичаме да обикаляме по планините бих предпочел вместо твърд куфар да взема раница но все още не съм решил точно какво ще е най добре и си го разнасям нагоре надолу с кутията му която също си има дръжка,затова ако ще го разхождаш само с колата мисля че не ти е нужен куфар поене за първо време.Ако има нещо съм готов да помагам с избора.

Иначе на въпроса ти мога да кажа че тоя който си взех аз е с най-голяма отстъпка.http://copter.bg/en/ready-to-fly/235-dji-phantom-3-advanced-battery.html
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря Милко, аз малко грешно попитах. По правилно е да питам , какъв ще е избора ако трябва да купиш дрон и са ти дали служебни пари до 4000 за дрона (отделно имам за Ipad Mini) Искам да е с минимум две батерии, да има куфар, да е удобен за управление, за пренасяне.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС

qtex

Потребител

hlapeto

Потребител
Дишането на чист кислород убива.

Белите дробове на човека могат да "понесат" разлика в налягането няколко десети bar-а ... после умираш.
Работата на бутилките и регулаторите е да подават въздух с определен дебит и налягане при съответната дълбочина X .
Ще са необходими киловати за да се нагнетят примерно 22 л/мин на 2-5 бара , които няма как (за сега ) да бъдат осигурени от батерия побираща се в посоченото устройство , в продължени на 40-45 минути.

...после има кесонна болест , азотна наркоза и други такива кофти работи.

Последното не важи за дълбочина от 4,5 метра разбира се.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
22 л/мин на 2-5 бара
Още повече, че с тези габарити това количество, няма как да бъде извлечено от водата за посоченото време.
Това е фейк и вероятно става дума за измама. Тоест предварително събиране на пари, за реализация на проект със съмнителен успех,
с обещанието да се получи краен продукт на преференциална цена.
 

angelmr

Редовен Потребител
Дишането на чист кислород убива.

Белите дробове на човека могат да "понесат" разлика в налягането няколко десети bar-а ... после умираш.
Работата на бутилките и регулаторите е да подават въздух с определен дебит и налягане при съответната дълбочина X .
Ще са необходими киловати за да се нагнетят примерно 22 л/мин на 2-5 бара , които няма как (за сега ) да бъдат осигурени от батерия побираща се в посоченото устройство , в продължени на 40-45 минути.

...после има кесонна болест , азотна наркоза и други такива кофти работи.

Последното не важи за дълбочина от 4,5 метра разбира се.

На теория става дума за малка дълбочина при която разликата в налягането се компенсира от намаления обем на белите дробове, а наличния азот се запазва като дял от газовата смес. Мисля че подобен агрегат е възможен, но не с тези габарити. Нито с това захранване. Мисля си за някакъв двустепенен мембранен процес в който междинен флуид циркулиращ в нещо като изкуствени бели дробове в които да издишваш, отнема СО2 и отделя кислород в издишания въздух, който флуид циркулира след това в големи изкуствени "хриле" влачещи се след теб във водата и осъществява класическия масообмен с околната вода, като изхвърля СО2 там и абсорбира нейния кислород. В такава тръбичка е абсурд да се побере подобно устройство. Принудителната циркулация би намалила габаритите на хрилете, обаче пак няма начин да са компактни. При рибите знаеш какви са им размерите спрямо тялото. Човешкия метаболизъм е много по-бърз, така че в главата ми се върти устройство, поне двойно по-голямо от човека, който ще поддържа.
 

hlapeto

Потребител
На теория съм съгласен , с изключение на частта за обема на белите дробове...
На 4 или 40 метра обема на белия ми дроб е един и същ , от там нататък помага налягането на вдишвания флуид , прецизирано
от регулатори (обикновено два ).
Парциално налягане е съвсем друга бира.
Иначе можеш спокойно да се усмъртиш и на 4 метра.Просто вдишваш въздух на 1,4 бара(4 метра под морското равнище) и излизаш със същия въздух на 0 метра (1 бар) .
Разширението на въздуха при разлика в налягането от 0,4 бара е фатално за нормалния човешки бял дроб.

Не намесвайте фри дайвинга , там гмуркача се потопява с въздух , поет от атмосферата - прибл. 1 бар.
 

angelmr

Редовен Потребител
На теория съм съгласен , с изключение на частта за обема на белите дробове...
На 4 или 40 метра обема на белия ми дроб е един и същ , от там нататък помага налягането на вдишвания флуид , прецизирано
от регулатори (обикновено два ).
Парциално налягане е съвсем друга бира.
Иначе можеш спокойно да се усмъртиш и на 4 метра.Просто вдишваш въздух на 1,4 бара(4 метра под морското равнище) и излизаш със същия въздух на 0 метра (1 бар) .
Разширението на въздуха при разлика в налягането от 0,4 бара е фатално за нормалния човешки бял дроб.

Не намесвайте фри дайвинга , там гмуркача се потопява с въздух , поет от атмосферата - прибл. 1 бар.


Да, от там ми дойде мисълта. Предположих, че за малки дълбочини до 5 метра, концепцията трябва да е приложима и за фиксиран малък обем въздух за дишане. Но както и да е, не е толкова важно. Така или иначе подобна хипотетична инсталация би трябвало да има някакъв свободен обем въздух, с който да работи системата и който да се компресира от външното налягане.
 

hlapeto

Потребител
Устройството за сега се нарича ребрийдър , гадна английска думичка, и далеч не е с тези размери.
Функцията му не е същата , но върши сходна работа ... ама дава и доста дефекти .В смисъл по веднъж на човек , не повече!
 
Нагоре