ИМАМЕ ХАЛЕ

azzaro

Потребител
Петко ,защо не каза по-рано за тези планове за бенча? Сега като си дадох пушката и оптиката трябва някоя прашка да стягам или пак да съм скараджия!;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Петко ,защо не каза по-рано за тези планове за бенча? Сега като си дадох пушката и оптиката трябва някоя прашка да стягам или пак да съм скараджия!;)
Ти не се притеснявай за пушката и оптиката, винаги може да си дойде при тебе ;)
 

astra

Редовен Потребител
Започвам да разбирам. Да чакаш определена обстановка да се случи, за да стреляш е изпитание на преценката и рефлекса, като коства и време за изчакване... Наистина изглежда интересно.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Иска стабилна нервна система най малкото, което е и част от удоволствието. Да усетиш точния момент за изстрел
 

gogan64

Потребител
Да не сте се разпаднали ...................
Поледна публикация 24 -12- 2016
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аа тука сме си. Присто постоянно има някой на халето и вайбър ;)
 

pifcoo

Потребител
А аз като един незнаещ искам да питам каква би била разликата при стрелба с въздух и хелий.Въпроса е по скоро дали би имал толкова голям ефект хелия ,че да си струва огромния разход в пари.При нас водолазите се използва за да се избегне наркотичния ефект на въздух под 40 метра дълбочина заместването на кислорода до определени граници .Но при стрелбата не ми идва на акъла защо,а някъде прочетох .
 

andi

Редовен Потребител
Ako може да си го позволиш , няма по добро от хелия . Мечтата на всеки аиргънер.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Водород: 0,0899 kg/m3
Хелий: 0,1785 kg/m3
Въздух: 1,29 kg/m3
Два пъти по-тежък от Водорода, но 7 пъти по-лек от въздуха.
Те за това Хелия става по-добре от въздуха за пуцане. Водорода е изключен отдавна от експерименти, щото става огнестрелно с него.
Но е скъп и се пълни в не високи налягания. Принципно, би могъл да се използва херметичен бустер, с който да се вдигне и до 300 бара.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ефектът на хелия е,че ще имаш огромен прираст на енергия спрямо въздуха при еднакви други условия.Ако се спреш на класическо 5,5 пцп-40/45дж на въздух,на хелий вероятно то ще стреля с над 50.Т.е. ще трябва да се пренастройва пушкалото коренно за по-динамичния газ.Възможно е и да има нужда от различни като състав о-пръстени,хелият е "тънък" и не обича да стои в повечето пушки дълго време.Или пък пълниш непосредствено преди да стреляш.Друго,с което трябва да се запознаеш е,какви са свойствата на този газ при различни температури,за да не се окаже,че зиме и лете имаш големи разлики в скоростта.
 

pifcoo

Потребител
Аз си помпя хелий без проблем с компресора ,поне така си бъркам газове и не е проблем помпенето до 300 бара,но струва ли си цената
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Е, сам си го претегля това този, който иска да го "фърга" в околния въздух ;).
 

pifcoo

Потребител
Ефектът на хелия е,че ще имаш огромен прираст на енергия спрямо въздуха при еднакви други условия.Ако се спреш на класическо 5,5 пцп-40/45дж на въздух,на хелий вероятно то ще стреля с над 50.Т.е. ще трябва да се пренастройва пушкалото коренно за по-динамичния газ.Възможно е и да има нужда от различни като състав о-пръстени,хелият е "тънък" и не обича да стои в повечето пушки дълго време.Или пък пълниш непосредствено преди да стреляш.Друго,с което трябва да се запознаеш е,какви са свойствата на този газ при различни температури,за да не се окаже,че зиме и лете имаш големи разлики в скоростта.
Явно няма да е добър вариант
Ako може да си го позволиш , няма по добро от хелия . Мечтата на всеки аиргънер.
Е ако има кой да си го позволява не е проблем:)
Е, сам си го претегля това този, който иска да го "фърга" в околния въздух ;).
питането беше именно за това,но при подобна цена си е май само за много надъхани:)цена 460 лв. за 10 кубика
 
Нагоре