ИЗСТРЕЛИ КОИТО ЩЕ ПОМНИМ ДЪЛГО

A

Anonymous

Гост
Целта е да удари торбичката. И ударът да се разпростре върху по-голяма площ, за да няма проникване. Само да насини жертвата. В посочения случай разпадането на торбичката е malfunction.
 

didarai

Редовен Потребител
За това говорех преди.
Гледах(по код криминално май) как човека го разказа.
Видял полицаите да преследват колата и се включил и той( ??? зад полицейската може би е бил).Гонили го известно време,след което човека спира :exclaim: изважда спортната си пушка с оптика (не каза каква и калибър) с която тъкмо се връщал от тренировки и уцелва едната задна гума на колата което забавило и накарало накрая бягащия да спре.
После от полицията му изказаха благодарност,а после обясниха по какъв член щели да го наказват.
 

andi

Редовен Потребител
Това го четох още преди седмица . Стана ми мн интересно , но нищо друго не намерих .
Бях учуден - в Бг т.н. 'граждански арест' е извън закона , още по малко с спортна пушка ??? ??? ???
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;) Още същата вечер даже видях случайно съответния стрелц в магазина преди да знам за случката и да се е писало някъде, беше до мен обясняваше се по GSM-a на някой и обясняваше как си извадил карабината и стрелл по някаква кола ??? ама не обърнах много внимание, не смятам че ще ще му направят нещо, те в тоя регион е малко като в дивия запад всички имат пушки само не се знае колко от тях са законни ;) ;) ;)
 

Б.Богданов

Потребител
didarai написа:
За това говорех преди.
Гледах(по код криминално май) как човека го разказа.
Видял полицаите да преследват колата и се включил и той( ??? зад полицейската може би е бил).Гонили го известно време,след което човека спира :exclaim: изважда спортната си пушка с оптика (не каза каква и калибър) с която тъкмо се връщал от тренировки и уцелва едната задна гума на колата което забавило и накарало накрая бягащия да спре.
После от полицията му изказаха благодарност,а после обясниха по какъв член щели да го наказват.


По време на курса боравене с късо нарезно оръжие /имам изкаран такъв/, поне десетина пъти споменаха, че е забранено да се стреля от движеща се кола. В описаният случай се споменава, че превозното средство е спряло. Познавайки до известна степен законите и правилниците за употреба на огнестрелните оръжия, но не мога да се сетя за член по който може да бъде наказан.
Както и да е .. извинете за офтопика.
. . .
Има четири изстрела, които няма да забравя.
Купих си хасан bt65 sb-w 6.35 mm. наскоро.
Прибирам се в апартамента си, където има около десетина метра заделени за стрелба с ВО, когато не присъстват членове на семейството ми.
Слагам мишена от типа с 5 мишени - http://mernik.mymall.bg/product_images/image9244CE55FE0A4F3B473.jpg

Вадя пушката от кутията, зареждам чашките без да ги омаслявам и ... и с първите четири изстрела - четири десетки. Петата беше на границата м/у 9 и 10.
От този момент ми става леко неприятно, като се плюе асанчо.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Б.Богданов написа:
... където има около десетина метра заделени за стрелба с ВО...

Би трябвало тези десетки да те радват на 50 метра а не на 10.. Друг е въпроса ако си ги стрелял прав... Ма с тая гега надали... Като цяло БТ е замислен за ловна пушка и няма как да търсим съвършения изстрел от нея.. За парите и целите си, е ОК. :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И двамата не сте от новите потребители, за да ви обяснявам, че стрелбата по животни не е предмет на този форум.
 
Нагоре