Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

sevdaka80

Редовен Потребител
Мисля да е 25ца не знам като я купя,по него време дали ще е по суша или въздух.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,как стои въпроса с носенето и стерлбата след като се стъмни?За огнестрелното знам (ловец съм) но за въздухарката не съм сигурен.
 

INTEREXCHANGE

Новодошъл
имам един въпрос ще си взимам въздушен пистолет с мощност 3-джаула. Въпросът ми е такъв, какви документи ми трябват и мога ли да го нося в себе си ?Прикрито разбира се защото в противен случей ще всява страх ? Попринцип го взимам за работа . но ме интересува като се разхождам примерно и ме спрът полицията ще ми направи ли проблем ?
Мерси предварително и приятно лято :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Единственото нещо е, че ще причиняваш дискофорт да носиш тази детска играчка. За сега органите не проявявят интерес към тях. И на Вас приятно лято
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-скоро би причинил непремерена ответна реакция, при размахването на такава играчка.
 

INTEREXCHANGE

Новодошъл
Единственото нещо е, че ще причиняваш дискофорт да носиш тази детска играчка. За сега органите не проявявят интерес към тях. И на Вас приятно лято
Прав си но точно това ме интересуваше.Защото на работа няма камери а се минават много пари през ръцете ми и немога дя съм сигурен че някой тарикат няма да ме избомби и да ми вземе касата.Мерси за отговора толкова бързо.Само да попитам никъде не трябва да го регистрирам така ли ?

По-скоро би причинил непремерена ответна реакция, при размахването на такава играчка.
хахааххаахахха Не смятам да я размахвам а да стой в мен прикрит за всеки случей.Ако нещо стане.Но си прав да

По-скоро би причинил непремерена ответна реакция, при размахването на такава играчка.
А също така не мисля че някой ще разбере за секунда какъв е пистолета и колко е мощен

А какъв бихте ми препоръчали ? Чудя се между Umarex Beretta Elite II 4.5mm и Umarex IWI Jericho 4.5mm ?
 
Последна промяна от модератор:

nelsky

Редовен Потребител
Колега, харесва ми младежкия ти ентусиазъм, но по-добре се придържай към следните няколко съвета:
-Не вади оръжие, освен ако не си решил да го използваш.
-Особено в твоя случай- не вади играчка, която прилича на оръжие, защото не знаеш какво ще ти извадят насреща. Нямаш си и идея, колко въоръжен народ се разхожда по улиците.
-Ако с тоя пищов стреляш по някого, единствено може да ти помогне, ако потърпевшия умре от смях. Друго едва ли може да му се случи.
 

INTEREXCHANGE

Новодошъл
добре а по силни въздушни пистолети има ли? Но да са под 24jj За да не се занимавам с документацията ?
 

lynx

Редовен Потребител
С 3 джауловия трудно ще си пробиеш дънките. За самоотбрана е най-неподходящия вариант.
За такива цели поне газеняк вземи, може да помогне в някои случаи а и вдига шум, като стреляш има шанс крадците да побягнат именно заради шума.
 

Коварен

Редовен Потребител
Колеги да питам има ли проблем ако оставя Валтера ( ПЦП регистрирано в КОС - 60J ) на братовчеда да пуца и му дойдат на проверка полицаите и мен ме няма в страната какво се случва?
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги да питам има ли проблем ако оставя Валтера ( ПЦП регистрирано в КОС - 60J ) на братовчеда да пуца и му дойдат на проверка полицаите и мен ме няма в страната какво се случва?
Би било добре, заедно с документа за уведомление, да му оставиш и едно пълномощно...най-малкото да не го задърпат че е крадена. :cheers:
 

Коварен

Редовен Потребител
Уведомлението ще го оставя това е ясно а пълномощното да го заверяваме ли при нотариус?
Благодаря за бързата реакция sts1969 :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Уведомлението ще го оставя това е ясно а пълномощното да го заверяваме ли при нотариус?
Благодаря за бързата реакция sts1969 :cheers:
Амииии... ??? според мен не ти трябва нотариус, само съставете двамата подходящ текст с данните ви и тези на пушката, и се разпишете. Аз когато продадох една от пушките си, не заверявахме договора при нотариус, и в КОС го приеха и одобриха. :cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз не бих искал да съм нито на братовчед ти на мястото, нито на твое. И това го казвам за сега, а не АКО ви проверят. Дилемата е голяма.Пушката щом е уведомена - това е достатъчно за КОС-аджийте. Пушка и жена бих казал и аз също, че не се отстъпват на НИКОГО! Ако малко се замисли всеки - ще знае какво имам в предвид.
 

Коварен

Редовен Потребител
Съгласен съм напълно с вас, просто исках да знам законово как седят нещата може или не може.На всички ни е ясно как седят нещата с огнестрелното оръжие, жената и колата ;).
 

st_beer

Редовен Потребител
Не е проблем да я дадеш на някого да стреля с пушката и дори не е нужно да правите пълномощно. Това пълномощно е само по ваше усмотрение и успокоение ако евентуално някой го спре и провери. Въпреки това аз не бих си дал пушката на никого да е при него да стреля без мое присъствие. Независимо ,че е въздушна пушка аз лично гледам на нея като на оръжие способно да нанесе големи щети,които могат да ти донесат големи неприятности без значение ,че друг е стрелял с нея.
 

andi

Редовен Потребител
Що пишете глупости ?
От юридическа ( или както е темата - законова ) гледна точка няма никакво значение и последствие това , че си дал на някой ВО. И никакви пълномощни не ви трябват .
Точно обратното - за този който я взема е добре да знае дали ВО е уведомено и на кое име , или не подлежи на уведомяване .
Гони ви параноята , или сами си причислявате въздушките към големите огнестрелни "батковци" ?
Единственото ограничение което се коментира в ЗАКОНА е за лица под 18 г .
Запомнете - ВО се УВЕДОМЯВА . и това е много различно от регистрирането .
Кой какво обича да дава и да получава "закона" не го касае .
А за колите , жените и балдъзите има други теми .
 
Последна промяна:
Статус
Заключена за публикации
Нагоре