Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

buff

Потребител
Привет Колеги.
За уведомлението при закупуване всичко е ясно.
Как стои при продажбата на "уведоменото" оръжие?
Трябва ли да се прави ново уведомление, след като съм продал пушката?
Благодаря!

Привет,
Правите един договор за покупко-продажба в два екземпляра (по нагоре в темата, някой беше качил примерен такъв). С този договор, продавача отива в КОС, за да свали пушката от отчет, а новият собственик с неговия екземпляр от договора отива да подаде заявление за уведомяване.
 

sts1969

Редовен Потребител
Съветът ми е задължително да си направиш ксерокопие на всички документи свързани в пушката, пушката я продаваш с договора, копие от твоето уведомление и другите нужни документи (аз добавих и копие на двете лични карти). Ти имаш 1 седмица да отпишеш пушката от твое име във вашият КОС, вземаш договора, копие от старото си уведомление, копие от личната карта и отиваш в КОС. Купувача има 2 седмици да я уведоми на свое име, но продавача има само една седмица да я отпише.
 
Последна промяна:

le_corbeau

Потребител
Мммм....даа
Една седмица значи.
Ами продажбата беше реализирана миналата събота. Служба КОС / 9-то РПУ/ работи САМО понеделни и сряда. Излиза, че ако в понеделник съм командировка, то в сряда биха могли да ми кажат "Късно е либе за китка. Ако беше предвидил деня на продажбата с точност, можеше да си направиш уведомлението предварително, когато ние СМЕ на работа".
Забавно!
 

sts1969

Редовен Потребител
Излиза, че ако в понеделник съм командировка, то в сряда биха могли да ми кажат "Късно е либе за китка
Купувача уведомил ли я е вече? Аз когато продавах моята, с купувача се разбрахме и не сложихме дата на договора. След това по телефона се разбрахме кога ще е най-удобно за двамата да посетим КОС, и написахме една и съща дата.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Имаш една седмица от датата на договора да уведомиш КОСето. Купувача има две.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

praetorian

Редовен Потребител
М не се кахъри.То и с лък отдавна е разрешено,но няма рестрикции.Същото е и да ВО.Просто ако на авджията му е кеф,ще може да ходи на лов за гарги Законно с въздухарка.Или за свине с Хасань :D
 

barbaron

Редовен Потребител
А, че то "вреден дивеч" е непознато отдавна понятие за повечето от тях...
 

lynx

Редовен Потребител
Няма нужда да правим драми, ако евентуално има промени ще ги разберем и тогава ще търсим решения.
Напоследък много си падаме по паниката и апокалиптичните прогнози.
Я да го караме по-спокойно, като дойде тогава ще го мислим (а може и нищо да не дойде) ;)
 

Niki

Редовен Потребител
http://fakti.bg/bulgaria/177995-raz...bilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage
Ало,стрелците дойде дълго чаканата вест за която батко ви Ники се бори доста!Хайде да ви е честито!Откривате сезона на Кроухънтинга и само по свраки,посевни и сиви врани и чавки,скорци!Пазете останалите птици!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Но да не забравяте колеги, че трябва и тапия за ловец да имате!
 

hunter1250

Потребител
до колкото знам този лов ще може да се практикува в заградените площи демек в стопанства няма да е аиляк да ходиш кадето си искаш
 

andi

Редовен Потребител
Да , радвайте се !
Това което сам си причиниш , друг не може да ти го направи .
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Да , радвайте се !
Това което сам си причиниш , друг не може да ти го направи .
Супер! Ето този пост в две изречения ми отвори очите...

п.п. Кой и за какво се е зарадвал? И кое сами сме си причинили?!
 

hunter1250

Потребител
с новите закони ще има патрулираща охрана в горите постоянно и при положение че ВО се води и за ловно маи няма да може да се стреля по поляните даже и по хартиени мишени бес да има проблеми с горските
 

Niki

Редовен Потребител
Вероятно ще има някакви промени,а именно не може с плякалка 16дж да ходиш на лов за прасета!Ще има някакъв праг на мощност за да излезеш на лов,не може нехуманно да мъчиш дивеча!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги, пиша с най-добри намерения. Форума в който пишете се казва Българкия форум за въздушно оръжие. Идеята на форума е да обединява хора които приемат въздушното оръжие като хоби. Да стреляме развлекателно и за удоволствие по хартиени мишени. Да си помагаме по технически въпроси при ВО. Да си организираме срещи и състезания. Моля ви ловните проблеми си ги решавайте във форумите за тази цел. Дано сте ме разбрали правилно. Лека вечер
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре