Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

Дискусия в 'Работилница' започната от ivodoc, 10 Октомври 2008.

1. инж.Радев

инж.Радев Новодошъл

Публикации:
    7
    Благодаря за бързите отговори! Точно за размера ми беше въпроса.
    Попринцип смятам сам да се справя.
    Ще споделя снимки и резултатът.

2. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,403
    Това е малко гамо . За него фирмена ГП няма . За средните има , но поне у нас не съм виждал да се предлага отделно . Иначе на норика ГП-то става за средните Гамо.

3. инж.Радев

инж.Радев Новодошъл

Публикации:
    7
    Чакам да ми дадът размерите на ГП за Xатсан и ще се опитам да наглася някоя от тях. Aкой някой ги знае или има по-добро предложение - слушам.
    Размерите на пружината ги дават 202,5mm ь 19,62mm, мойта се е посвила с 1см.

4. инж.Радев

инж.Радев Новодошъл

Публикации:
    7
    Поръчах газово бутало за Hatsan Super Charger и Hatsan Super Tact - TYPE 6.
    С дължина 20/20.1 см и диаметър 19.6 мм, използва се без накрайник (водач).
    TYPE 3 го дават 26см, по-дълго е и няма да се побере.

5. Павел Петров

Павел Петров Потребител

Публикации:
    41
    И аз тези размери гледах, викам си точно е всичко, но като монтирах пружината в пистолета се чува само едно двойно щрак щрак като го счупя за зареждане и не иска да се зареди. Ще чакам с нетърпение да видя при теб какво ще се получи

6. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    478
    от:
    Варна ; Шумен
    На дъното на буталото принципно, трябва да има дупка в която да се центрипа щока на Гп. Онзи ден обяснявах на едно момче как да си разглоби Страйкъра и да му сложи Гп. При него я нямаше тази дупка и се наложи да си я прави на струг.

7. инж.Радев

инж.Радев Новодошъл

Публикации:
    7
    Здравейте! С риск да ми се смеете на гаражните изпълнения, искам да се похваля че стана!
    Отнех издатъка на хатсанското бутало, шмиргилих го да му намалее диаметъра. Сложих някаква твърда гумена шайба за да държи център на буталото. С един колан + дъска събрах и набих шпента, но не зареждаше. Одрязах скосяването на водача буталото - т.е. около 5мм, сглобих и - о чудо - стреля! Много прецизно безоткатно, нищо общо с пружината. Зарежда се по-трудно, но няма стъргането от пружината.

Прикачени Файлове:

Последна промяна: 26 Април 2018
  8. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    478
    от:
    Варна ; Шумен
    Как фиксира щока към буталото? И колко натег остави?

9. инж.Радев

инж.Радев Новодошъл

Публикации:
    7
    Не е фиксиран, ами е центрирам само с една гумена шайба. Натега е до откат, даже първия път малко трудно зареди - закопча. Можеби буталцето още малко трябва да се скъси. Ще направя подобна скица къде и колко съм отнел. Мисля че ще е полезно на много хора. Според мен пушката стана прекалено мощтна, всеки път дизелира и мирише на грес и олово ...

10. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    478
    от:
    Варна ; Шумен
    Не е от Гп дизела, смазвал си някъде. Направи й една подложка не си играй с тия гумени шайби.

Gadnqra харесва това.
  11. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    154
    от:
    Севлиево
    Дизела е от гумените шайби. И аз ги навирах из пушката, но се наложи да ги махна

12. инж.Радев

инж.Радев Новодошъл

Публикации:
    7
    Буталото си е оригиналното. в него съм сложил газовата пружина вместо стоманена. Шайбата не играе в процеса на нагнетяване а само държи буталцето на ГП в центъра на буталото с маншета.

Nikola харесва това.
  13. hunter_78

hunter_78 Потребител

Публикации:
    56
    от:
    Варна
    На моя хатсан 75 5.5 също се наложи да се скъсява от задната страна гп-то докато налучкам хода да заключи спусъка.Махнах утежнителя и вътре в буталото стержена е центрован с 2 шайби с точен външен и вътрешен диаметър и пред тях има 3мм. гумена подложка.Така направен среля с мазен мек откат и на 25 метра дистанция в двора е скалпел по мишенките.С едно лийпърсче 3х9-40 минало рехабилитация...разместена леща си е голям кеф стрелбата.Цилиндъра и маншета са сухи и няма дизел,много харесва гамо магнум енерджи 1гр. трябва да снимам някоя мишенка,може би по празниците ако не вали.

Gadnqra харесва това.
  14. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,127
    от:
    Русе 0897860296
    Когато имаш време смени гумената шайба с такава от полиамид. Много повече ще издържи.

15. Орлин Вълчанов

Орлин Вълчанов Потребител

Публикации:
    43
    Колеги за Гамо ЦФХ коя ГП от хатсанските може до се приспособи,че не мога да намеря оригинална за тоя модел.Дали ще е близка до размерите на тази на колегата Радев?

16. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,403
    Става от Норика . Иначе от хасанитеСтрайкъра се явява копие на гамо , но дали неговото ГП става , не знам .

17. Орлин Вълчанов

Публикации:
    43
    Ясно, благодаря.А от кой модел на Норика,или няма значение.

18. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    478
    от:
    Варна ; Шумен
    Марвик Голд.

19. Орлин Вълчанов

Публикации:
    43
    :cheers: Благодарско:cheers: