ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

cdman

Администратор
Това е необходима част от оборудването за бенчрест стрелба , виждал съм различни модели при колегите но много рядко в магазини. Някой има ли идея от къде може да се купят такива стойки на прилична цена в БГ ? , за момента съм намерил следните линкове за чужбина:

1. http://www.opticsplanet.com/s/Caldwell+ ... cessories/ - от MADMAX
2. http://lockstock.com/departments.asp?dept=5 - има стойки на различни производители на различни производители

Ако има по добри предложения давайте ги насам :)

Направих си една бърза проба с opticsplanet за един комплект прилични стойки - 115$ но шипинга много зъл! 91$ :)
по надолу прилагам снимка:
 

Attachments

  • caldwell_thing.jpg
    caldwell_thing.jpg
    102.4 KB · Прегледи: 592

luft9waffe

Редовен Потребител
нова,хубава тема.обаче!струва ми се,че почвате да строите къщата от покрива.в основата на един професионален бенчрест комплект според мен стоят масата и стола.лично мнение,просто разсъждавам.луди сте да давате такива пари за стойки :eek:,едни чувалчета с пясък дали няма да вършат същата работа ????лично аз бих инвестирал първо в добра (тежка,удобна,сгъваема)маса и стол.
 

poacher

Потребител
Проблемът с масата и според мен е по-актуалния.
За стойки ползвам брезентови торбички с пясък. Висока за отпред и ниска отзад.
Мисля скоро предната опора да я сменя с друго.
Всичко това работи за момента идеално от тавана на колата, но за истински бенчрест не се стреля от кола.
Така че пак опираме до масата... :pardon:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
пич,повярвай ми ,почти всички стреляме от подобни пикник масички,ама те са за пикник.нека масата е барем 2 пъти по-тежка от пушката,а бенчрест пушките са тежки.апропо,иводок има бенчрест маса(негов проект)-наистина доста компактна и едновременно 10-15кг разглобяема с изрезката и тн.ще ми се да я пробвам.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Мен пък ми се ще да си я поръчам.
Макар че и дъска за гладене(регулируема) върши добра работа. Примерно и временно де ;) .

010841686-big.jpg

010841684-big.jpg

010841682-big.jpg

010841679-big.jpg
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
На следващата среща ще донеса масата (естествено ако се намери място в някоя от колите за нея).
Не е много трудна за изработка, но и на коляно не става.
Има щлосерска , стругарска работа, заварки с СО2 апарат, дърводелство малко и боядисване.
Консумативите за нея ( ако наистина държите да е направена като хората) са между 150 и 200лв. Поне толкова бяха когато преди година я правих.
Толкова би ви струвала, ако няма промяна в цените на материалите, ако си я изработите сами и не плащате за външни услуги.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
По принцип на състезанията по бенч рест не е допустимо двете опори (предна и задна) да са свързани помежду си.
 

cdman

Администратор
Промених заглавието на темата, благодаря на колегите за корекцията - вярно е че масите са много важни - аз може би пропуснах да ги спомена защото на мястото където стреляме (Бонсови Поляни) има няколко маси подръка :))) , и вчера стрелях от 1 тухла с възглавничка отгоре. Тънкия номер обаче е че на всяко друго място няма как без масичка - а установих че прострелка на пушка или тест на чашки просто без маса / стойки няма как да стане нормално - иначе си е живо ТНТМ :)

MADMAX - преди колко време я купи тая стойка ?
 

harry_cool

Потребител
Вчера бях в Магнума и ми се стори, че видях стойка като на Мад Макс или нещо подобно на нея. Ако някой иска подобно приспособление мога да проверя цената.
 

cdman

Администратор
akraba1 написа:
Ще проверя и в магазина на "Красно Село" при Иво дали няма стойки. Той нали се занимава с бенчрест.
Може и да продава стойки.

Има има :) аз си купих тез дни от там - много са качествени и комплекта излезе на много добра цена - около 200лв ето снимки:
 

Attachments

  • stoika1.jpg
    stoika1.jpg
    570.7 KB · Прегледи: 598
  • stoika2.jpg
    stoika2.jpg
    554.2 KB · Прегледи: 662
  • stoika3.jpg
    stoika3.jpg
    559.3 KB · Прегледи: 628

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Доста добре за цената.
Мислех да си правя , но все се оглеждам за готово, че бая работа има в едно такова нещо , да се захване човек от нулата да го прави и пак няма да стане така.
Само дето малко скоклесто ми изглежда, ама са го направили така заради огромната дръжка на стопера.
Пък и ще ми пасне на масата.
 

cdman

Администратор
Да и аз проучих пазара предварително - наистина добра цена - но качеството също много ме зарадва - има регулировка вертикална + 3 движещи се застопоряващи болта - особенно това голямото назъбено колело се оказа много удачно да правиш леки корекции - с ръка на сърцето мога да кажа че предната седмица с тая стойка направих много добра стрелба :yahoo:

Въобще магазинчето там е супер - оказа се че има и други интересни неща - намерих си и малка оптика Лийпърс за HAENEL-a, все още има Мишени ГАМО ( катерица и мишка ) а разбира се и модерните напоследък чашки JSB.
 

cdman

Администратор
akraba1 написа:
Иво дали продава само задната част, и за колко?

Да двете се продават отделно и задната е доста по евтина от предната - нещо между 40-50 лева беше но звънни да питаш да не те лъжа - аз ги купих комплект и не обърнах внимание на цените отделно.
 
A

Anonymous

Гост
Аз също като akraba1 ще се пробвам да си направя стойка за БР.
Ако MAD MAX или sdman имат възможност нека да напишат размерите на техните стойки.
Интересува ме диаметъра който описват краката, минимална и максимална височина за регулиране
на стойката като цяло и ориентировъчно тегло.
Благодаря предварително. :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
графе,не реви,нещата ,дето ги питаш можеш да ги направиш приблизителни.за теглото на стойката-ами колкото повече,толкова по-добре(стига да не ти трябва колесар,зада я отнесеш до стрелбището),а височините ги съобрази с това,колко на теб ти е удобно
 
A

Anonymous

Гост
luft9waffe написа:
графе,не реви,нещата ,дето ги питаш можеш да ги направиш приблизителни.за теглото на стойката-ами колкото повече,толкова по-добре(стига да не ти трябва колесар,зада я отнесеш до стрелбището),а височините ги съобрази с това,колко на теб ти е удобно

Напълно си прав колега.
Идеята ми беше да я направя универсална за да може и други да я ползват а не само аз.
На едно състезание по БР стрелба видях стойка използваща за основа басов високоговорител
от тон колона.Човека също си носеше и само делна маса.
В момента използвам един 250мм универсал от струг(25кг)но не става за разнасяне.
 
Нагоре