БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ - ОРГАНИЗАЦИОННИ ВЪПРОСИ

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Що бе ?
На Бонсови поляни и тоалетни ли имате?
И тук не става дума за русенци а за мене.
Понеже аз пиша.
Не намесвай русенската група.
Аз не съм русенец.
Селянин съм.
Май не ме харесваш нещо?
Ами айде.
Направи национална среща в София.
Покани чужденци и събери хората от цяла България та да те видим.
 

mitaka101

Потребител
ivodoc написа:
Що бе ?
На Бонсови поляни и тоалетни ли имате?
И тук не става дума за русенци а за мене.
Понеже аз пиша.
Не намесвай русенската група.
Аз не съм русенец.
Селянин съм.
Май не ме харесваш нещо?
Ами айде.
Направи национална среща в София.
Покани чужденци и събери хората от цяла България та да те видим.
Не се величай - не пиша лично за тебе. Ако прочетеш няколко мнения по-горе по темата сам ще се убедиш, че не си сам в отношението си към колегите, живота, вселената и всичко останало.
И що да не те харесвам - забавляваш ме искрено.
Благодаря за ПОЗВОЛЕНИЕТО да организирам среща, какво ли щях да правя, ако НЕ ми го беше дал ...
 

djboby

Потребител
Ади стига сте се карали за глупости.Тоалетни лаина путки маини.


Ама извиняваите нестига че хората които се нагарбват да правят нещо всичките плуете на труда им.Как трябва да ви се каже на всички че матетиално сме затроднени. Просто всико трябва да става постепенно. Всичките бързате като тели пред маикаси.

Нека да има състезания не казвам да няма не искам да бъда грешно разбран.Не можем да им стигнем нивото което е извън България за година две. Понеже бях в организацията и видях за какво става дума. Има хора тука дето много критикуват. Нека сами да се хванат и да видят за какво става дума. Разберето го това не е лесно да се организира нещо което е свързано с разходи. Значи казвам евална на Божидар човека се е поболял да може да я организира срещата и пак не е бил сам изцяло в организирането.

Место да земаме важни решения по срещите и чистим недостатаците и грешките, ви сте ми се хванали у кенефа и кой каде срал и пикал.

Ади като ви е толкова важен кенефа аз ще ви зема два да имате да серете на воля и стриптизьорка ще ви сложа вътре. Само и само да мирясате.
аааааааааааамаха
 
A

Anonymous

Гост
djboby написа:
Ади като ви е толкова важен кенефа аз ще ви зема два да имате да серете на воля и стриптизьорка ще ви сложа вътре. Само и само да мирясате.
аааааааааааамаха

[move][glow=red,2,300]ОБЕЩАНО! ОБЕЩАНО! ОБЕЩАНО! ОБЕЩАНО! ОБЕЩАНО! ОБЕЩАНО! ОБЕЩАНО![/glow][/move]
 
A

Anonymous

Гост
Иване,що се правиш на такъв,какъвто не си ? Преиначаваш думите и фактите ,както ти е удобно. На вилата на Руук-ито си "избрах" къде да спя...затова спах две вечери на цимента.А ти спа на легло и освен това при теб имаше едно свободно легло,което ти не даде друг да спи на него,защото го бе запазил за Ганкстера.Той пък изобщо не пожела да спи с теб в една стая и леглото си остана празно ! Не мрънкам,дадох три предложения: Да има сянка за палатките НА ВСИЧКИ /това можеш примерно да стане като лагера беше под орехите а не на поляната и да има вода....водата пък е особенно необходима ако срещите се правят лятото.Сигурен съм,че наколо има някъде чешмичка из района ви.Е няма да е на един **й място от вас и да можеш да идваш пеша до стрелбището ,но ще е на ползу роду. И третото е някъкъв вариант на тоалетна/не непременно химическа/ за да незаприлича околността на минирано поле,особенно ако сме и повече хора.Междудругото идеята за тоалетна я бяхте приели и сами си я сложихте в програмата по организирането.Ако тези предложения ги намираш за мрънкане..твоя работа,само да не стане и този форум като предният,където различните мнения биваха игнорирани...Както казах и в началото,нямам никъкви забележки по състезателната част...и за да бъда по-ясен ,състезателната част много ми хареса и допадна.Забележките ми са по отношение на битовата част имисля че са съмсем лесно приложими...Спирам с дърдоренето по тази тема,а вие както искате така го приемете.
 

djboby

Потребител
Пеци за теб няма да има танцьорка щото жетати може да стреля. ;) :p
 

mitaka101

Потребител
djboby написа:
Ади стига сте се карали за глупости.Тоалетни лаина путки маини.


Ама извиняваите нестига че хората които се нагарбват да правят нещо всичките плуете на труда им.Как трябва да ви се каже на всички че матетиално сме затроднени. Просто всико трябва да става постепенно. Всичките бързате като тели пред маикаси.

Нека да има състезания не казвам да няма не искам да бъда грешно разбран.Не можем да им стигнем нивото което е извън България за година две. Понеже бях в организацията и видях за какво става дума. Има хора тука дето много критикуват. Нека сами да се хванат и да видят за какво става дума. Разберето го това не е лесно да се организира нещо което е свързано с разходи. Значи казвам евална на Божидар човека се е поболял да може да я организира срещата и пак не е бил сам изцяло в организирането.

Место да земаме важни решения по срещите и чистим недостатаците и грешките, ви сте ми се хванали у кенефа и кой каде срал и пикал.

Ади като ви е толкова важен кенефа аз ще ви зема два да имате да серете на воля и стриптизьорка ще ви сложа вътре. Само и само да мирясате.
аааааааааааамаха
Кой се е разбързал?
Я да ти покажа:
понеже съм пуснал съобщения до всички
национални асоциации по ФТ, които намерих в нета
е възможно и други колеги извън страната да проявят интерес и да дойдат.
Така че на есен може да сме изправени пред необходимоста във връзка
с наличието на чуждестранни участници да организираме мероприятие от типа на BULGARIA OPEN или по скоро да направим генерална репетиция за такова.
Tова не е ли ръководството на Асоциацията?
И сигурно не е Русенската група?
Някой друг ли е канил гости по МЕЖДУНАРОДЕН правилник на състезания?
Някой друг е бързал като теле?
Май телетата са от вашата група, като гледам.
Искате решаване на организационни въпрси - ама да не е за тоалетни, щото "мирише". Ми миришат си лайната и на живо даже повече отколкото на компа. Особено ако ги настъпиш, което е неизбежно при липса на тоалетна. Проблем е не дискусията за тоалетна, а липсата на такава и нежеланието за организиране на направата и. По мое мнение.
Искате да решаваме важните (по важните от срането) въпроси по Асоциацията - ами Братушка ги написа, ма някак си ги подминавате:
Да ви напомня, че в други теми и наживо е коментирано, че на тази среща трябва да се проведе и Първото Общо Събрание на Асоциацията.
Това означава, че отсега трябва да се подготвим за това. Мисля, че е добре хора от Управителния Съвет дори да пуснат отделна тема за това.
Добре е да определим Дневния Ред, да направим Номинации за новия УС, да подготвим документи за "Вътрешен Ред", които да се приемат от ОС и да определим задачите до края на годината, че направо и за следващата година.
И шутера постави въпроси за организиране на състезания:
Спортния календар на Българска асоциация по фийлд таргет

Най схематично:

Пролетна среща - края на април
Есенна среща - края на септември
Купа Ботев - около Ботевите тържества - края на м. май

следват:
Регионални срещи /състезания ?/

София - февруари, юли ?
Варна - ?
Русе - ?
Други желаещи ?
Хайде, попълнете графика за състезания.
Подгответе и дайте за обсъждане документи по вътрешния ред и т.н., вместо само да празнословите и да се заяждате надребно.
За какво я регистрирахте тази Асоциация, за какво се сложихте УС, като нямате желание за нищо????????
 

shooter

Потребител
Във спора се ражда истината ! :)

По отношение на тоалетните Здравко е прав
има нужда от такива, трябва да се отчете и се има предвид
по отношение на водата на 2 км. от орехите има голяма чешма на пътя преди моста
и голямата част от вас са минали покрай нея, но не са обърнали внимание

Не съм съгласен, че в Русе нямаме желание да организираме срещи и състезания
през последните две години има проведени при нас 2 национални срещи
+ една регионална. С това отговарям и на Братушка когото изскренно уважавам.
Последното състезание в Русе се проведе при правила каквито има при всяко едно такова преди това с тази разлика, че се опитахме да въведем ограничение за времето за стрелба, по една минута на мишена, както беше и на последното състезание в София и по цял свят между впрочем. Така че, този който твърди, че в Русе си правим собствени правила или не е идвал да види за какво става дума или е в гъбите и там ще си остане !

По отношение на подмятанията, че сме /съм / направил асоциация тя е за всички, а не е моята и дали я има или не аз пак ходя да стрелям, това че не я е направил/ асоциацията/ някой "по или най велик" си е негов проблем.

Не русенци каним чужденци, а това е естествения ход на развитие на една такава организация в съвременния свят. След като съществуването и е факт, следва да се свържем с останалите такива по света и е нормално чужденци да имат желание да посетят наши състезания. Кога ще стане това не знам, но рано или по късно ще стане.

В предвид на това, че сме една шепа народ, боричканията кой е по велик или кой град е "по по най" са смешни, да не казвам жалки.

Всеки от нас, който си е направил труда да дойде на една среща или да участва в едно състезание заслужава уважение, а този който се е нагърбил да ги организира освен това може да разчита на пълно съдействие доколкото ми стигат силите,
но по никакъв начин няма да уважавам "великите" в този форум, които не сме им виждали очите или се мяркат от дъжд на вятър, като свършат за пет пари работа за общото благо тогава да се правят на велики, пък ние ще ги знаем колко струват.

Тук разговора все пак беше за спортния календар на асоциацията
и ако сме преминали през кенефната част

очаквам предложения, мнения и препоръки по него

повече подробности по кореспонденцията
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 288#p20288
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Здравко написа:
Преиначаваш думите и фактите ,както ти е удобно. На вилата на Руук-ито си "избрах" къде да спя...затова спах две вечери на цимента.А ти спа на легло и освен това при теб имаше едно свободно легло,което ти не даде друг да спи на него,защото го бе запазил за Ганкстера.Той пък изобщо не пожела да спи с теб в една стая и леглото си остана празно ! Не мрънкам,дадох три предложения: Да има сянка за палатките НА ВСИЧКИ /това можеш примерно да стане като лагера беше под орехите а не на поляната и да има вода....водата пък е особенно необходима ако срещите се правят лятото.Сигурен съм,че наколо има някъде чешмичка из района ви.Е няма да е на един **й място от вас и да можеш да идваш пеша до стрелбището ,но ще е на ползу роду.
Хайде да ти отговора за последно и на тебе.
Това за преиначаването важи за тебе , а не за мен.
Слушай ма ся внимателнУ.
На вилата на Рук, ти лично ме извика за да ми се похвалиш къде си си избрал да спиш.
Имаше и стая и легла. Аз още не бях се настанил в стаята.
Сега ще ти посоча и хора, които могат да потвърдят твоите меко казано преиначени истини.
Спах в една стая с Иво - Деймос. И ако искаш да знаеш аз реших да легна при него след като той тръгна вечерта да си ляга. До тогава дори не бях решил къде ще спя. А сега може да питаш и Рук и нека ако той чете да каже сам дали в стаята дето спахме с Иво, леглата са две или три? Вярно е , че довлякох един дюшек за Гангстера, но той си легна в коридора при кучето. Може и наистина да не иска да спи с мен в една стая, ама хайде да го оставим това той да го каже. Може да му е омръзнало вече понеже доста време сме спали с него. Той на Бункера легло имаше платено в нашата стая ( като казвам нашата визирам стаята , в която спа русенската група ) и пак спа в гората, а на сутринта понеже беше валяло го намерихме завит като буба в джипа. Да не говоорим за мрънкането в Рук, че ти е студено и че имало дърва за печката а не сме ги изгорили. Човека си прави сметката. Все таки нищо не сме плащали, а той дървата ги купува. И ни подслони, а ти вместо да кажеш поне благодаря се прави на обиден щото виждаш ли спал на земята ( по собствен избор ) и ти било студено.
В Русе въпреки че имаше сянка, ти пак си опна палатката на най голямото и открито място ( пак по собствен избор ) дето беше определено нищо да няма. Един единствен беше ти там. Ама кой ти е виновен бе?
Всички на опаки, ти на терсене.
Когато реши да си тръгваш, пък извади нервата на всички, които бяхме там.
Айде нека и те да кажат, че ми писна и вече няма да се занимавам с твоята особа да се връзвам да ти пиша.
Мисля, че на доста народ вече стана ясен. Нека кажат Янко, Миша, Диан...хората които бяха и знаят за какво говоря.
Пък аз съм си такъв, казвам си и преди да сложа нещо в устата си ( като във вица с маймунката ) първо си правя сметката какво ще стане на излизане.
И ако пак не е разбрал някой, първо си помислям за лошите последици от това което съм решил да правя, а то ако не се случи, от това по-хубаво няма
А чешмата с изворна вода е доло на завоя.
Хайде със здраве.
 

Propar

Потребител
Здравко написа:
... Дойдохме, бяхте заели сенчестите места,а като заваля дъжда половината русенци си отидоха да си спят по домовете....Ама не ми се дърдори по тази плоскост изобщо,защото ще има още обидени.... ;)


Здравко и аз бих поспорил с теб за това ти писание , но реших че ще ме биеш с опит :pardon:
 

mitaka101

Потребител
+1
Много безсмислен OFFTOICK се натрупа по темата. Още повече е от хора които не са членове на асоциацията. Не мислят за асоциация и за нейното развитие.
В тази тема е най-добре да пишат хора които са подали заявления, искат да са членове и искат това начинание да се развива.
Да вземаш отношение към нещо което отричаш не е никак хубаво. Създава впечетление, че просто се заяждаш и искаш да се провали.
Аз не съм член на тази асоциация и като гледам на къде вървят нещата - няма и да стана. А бих искал.
Поради искреното ми желание за членство в подобен род организация смятам, че имам моралното право да я обсъждам.
Ако, обаче УС на съответната организация мисли по друг начин - добре, няма да взимам отношение в темите за нея.
Не ми харесва това, че хора, които са участвали в организирането на 3 състезания ръководят (в асоциацията) други, които лично и само те са организирали повече на брой състезания.
Не ми харесва това, че преди да се решат редица организационни въпроси от рода на правилник за състезания, класове (пак за състезания), календар (отово за състезания), вписване на асоциацията в ДАМС или където там се вписва, ... та преди решаването на всичко това (а сигурно пропускам още много неща) се разпращат писма по чужди Асоциации. Освен поредната излагация - друго от това няма да излезе. Ако на националната среща наесен се изсипят чужди участници в състезанието, как ще се представим пред тях ?
Не ми харесва нравоучителния тон, с който се отвръща на всяка (основателна или не) критика към сегашното ръководство, като вместо отговори се сипят високопарни фрази.
Ръководството на една организация е да решава проблеми, а не да ги създава.
Според мен.
Ама май греша в случая.
П.П. Повече няма да ви пиша в темата и спокойно може да изтриете всичките ми мнения.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Нищо конструктивно не се случва в тази тема. Предлагам УС ясно да обяви, че в следващите национални срещи официални състезатели могат да бъдат само членове на Асоциацията /и гости от чужбина, когато има готовност за това/. Още за есенната среща това да е в сила. Първото общо събрание трябва да е съставено от вече реално записали се членове. Нищо че тепърва ще се изясняват много въпроси на събранието. Който не е съгласен с взетите на събранието решения - просто няма да си внесе членския внос и ще напусне Асоциацията. Като забиете един срок, че който до 01.09. не се е регистрирал като член не може да се състезава на есенната среща - процеса на записване сам ще се ускори. Тъкмо ще видим тогава от 500 човека форум колко реални активни членове можем да съберем. Не коментирам регионалните срещи просто защото не участвам в регионална група. Но личното ми мнение е, че щом едно регионално състезание е в годишния календар на Асоциацията - то също трябва да бъде само за членове на Асоциацията. За всички останали съфорумници и почитатели на пневматичните оръжия - има си достатъчно ежеседмични излети в групите, както и идеи за срещи тип "свободни стрелби". Никой който иска да си стреля и да си споделя във форума не е задължен да става член на Асоциацията.
И за да се ускори процеса на записване предлагам да отпаднат тези препоръки към заявленията. Добавете в правилника една точка /ако няма такава/, че с решение на УС може да се изключва член - за неуважително поведение, за неспазване правилата за безопасност и т.н. Кой ще тръгне да се записва в Асоциацията ако не е добронамерено настроен. Пък ако после нещо почне да се дъни - прилагат се правомощията на УС и се разделяме с него.
 
A

Anonymous

Гост
Здравко написа:
...като заваля дъжда половината русенци си отидоха да си спят по домовете....
Да организираш среща на свой терен, освен неприятности и главоболия, явно има и добри страни. Не че стана точно така.
ivodoc написа:
Та тебе те беше страх да си опънеш палатката където ти предложих, за да не би голямата вода като дойде да те отнесе.
Аз бях това (е, не пречи и Здравко да е бил). Разпънах се на пътя, откъдето се отече голямата вода :wall:
Здравко написа:
...А ти спа на легло и освен това при теб имаше едно свободно легло,което ти не даде друг да спи на него,защото го бе запазил за Ганкстера.Той пък изобщо не пожела да спи с теб в една стая и леглото си остана празно ....
Не мрънкам,дадох три предложения: Да има сянка за палатките НА ВСИЧКИ /това можеш примерно да стане като лагера беше под орехите а не на поляната и да има вода....водата пък е особенно необходима ако срещите се правят лятото.Сигурен съм,че наколо има някъде чешмичка из района ви.Е няма да е на един **й място от вас и да можеш да идваш пеша до стрелбището ,но ще е на ползу роду. И третото е някъкъв вариант на тоалетна/не непременно химическа/ за да незаприлича околността на минирано поле,особенно ако сме и повече хора.Междудругото идеята за тоалетна я бяхте приели и сами си я сложихте в програмата по организирането.
Да те поправя - на другото легло спах аз. Трето нямаше в стаята. Гангсера щеше евентуално пак да е на земята, но на губер, а не на плочки.
За предложенията - да, под орехите щеше да има сянка за всички палатки, НО... От там всеки ден минава стадо крави = много, като брой и размери, кравешки лайна в различна степен на изсъхване. Добави и дъжда отгоре им... Там нямаше да може да се организират в близост позициите за БР, пистолет и свободна стрелба. Не че няма място, но трябваше да се стреля над пътя, по който колкото и рядко, все пак минават хора. Да не мислиш, че на нас ни е доставило удоволствие да сложим всички на онази поляна и да гледаме, че част от тях им е кофти?! Това беше 2-та русенска среща, още преди първата отхвърлихме орехите по тази причина. Чешмичката... да, можеше да потърсим. Сигурно можеше и да намерим някоя. Която да е достъпна с кола, наблизо до главен път (за да могат хората извън Русе да намерят мястото), да има широка и удобна поляна за стрелба наблизо и не на последно място - да няма външни хора (идея си нямаш колко е трудно в близост до голям град да намериш удобно място, на което да няма странични хора, тръгнали на пикник или разходка), които в тази жега да им се допие вода... Дааааа, определено можеше. Даже си минал покрай нея, както Стефко ти каза.
А за тоалетните - щяхме да ги направим, но не остана време да изкопаем дупките. Даже тръби и дъски за стените имаше. Бяха моя идея, или поне бях един от тези, които сметаха, че трябва да има. Просто не смогнахме.

Към митака101 - в УС са само русенци (плюс един търновец, но тогава живеех в Русе), защото Стефан като тръгна да подава документите му трябваха имена и подписи. И ние бяхме най-близо. Защото ако трябваше да чака 5-6-7 човека от други градове да се подпишат, още щеше да си чака. "Сегашното ръководство" е временно. Само за да може да минат документите, просто си има изисквания, и ще остане само до първото ОС на асоциацията. А заставането на обидена позиция не ти дава някави преимущества в спора, прави те да изглеждаш безсилен.
Архитекта написа:
..ясно да обяви, че в следващите национални срещи официални състезатели могат да бъдат само членове на Асоциацията ....
Точно от това гледахме да избягаме. Асоциацията не цели да раздели любителите на пневматиката на "членове" и "нечленове". Достатъчно малко сме, че да си поставяме бариери.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
dejmos написа:
това гледахме да избягаме. Асоциацията не цели да раздели любителите на пневматиката на "членове" и "нечленове". Достатъчно малко сме, че да си поставяме бариери.
Категорично не съм съгласен. Достатъчно малко сме, че никой да не се запише ако няма тази "бариера", бих казал аз. Дай ми един мотив да се запиша - стрелям си по състезания, плащам си таксата участие... за какво ми е да се записвам. Другите си правят общи събрания, плащат си членски внос /който доникъде няма да им стигне щото ще са една шепа ентусиасти/, а аз си ходя наготово по срещите и само се кефя.
Ще ми се да видя повече коментари от колеги по този въпрос. Считам го за много съществен.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Т.е. - кой може да се състезава в мероприятие организирано от Асоциацията?
 

братушка

Редовен Потребител
@Архитекта
Въпроса е коментиран многократно преди.
Целта на организацията е да остане отворена за всички желаещи и да разпространява идеите си. Не бива да се превръща в затворен клуб на "посветените".
От друга страна разлика между членове и нечелнове трябва да има. Каква точно ще е тя е въпрос на "Вътрешен Правилник" който призовавам да обсъдим.
Например Членовете може да не плащат такса участие в конкретно състезание за сметка на членския внос. Също така предполага се Членовете с времето да имат и други облаги. Например да водим преговори с търговците да предлагат отстъпка срещу членска карта. Също така съдействие при излизане по състезания в чужбина е редно да получават само Членовете на Асоцоация. Както и номиниране за състава на "Националния Отбор" да става само между Членовете на база някаква годишна рейтингова система.

Точно такива конкретни неща призовавам да обсъдим и те да станат основа за един Правилник (или нещо още). Но за съжаление дотук чета само необмислени емоции.
Нека да се стегнем, колеги, и да помислим разумно и рационално.

По въпроса на многобройните реплики от сорта "на къде сме се разбърали?" ще кажа: аз лично се изморих все да отлагаме. Ако ще правим въобще нещо да го правим тук и сега. Аз друг живот нямам, и се надявам да видя резултата час по-скоро. И ако сме хора на място, то идването на чужденци не само че няма да ни изложи, а обратното - ще ни сплоти и ще ни накара да дадем конкретни резултати по-бързо.
А който не е съгласен, нека да застане встрани и да помълчи, да не пречи.

Обърнете внимание: който е правил нещо реално си мълчи (сигурно е зает да прави нещо).
Ще помоля да помислите добре всеки път преди да пишете в тази тема, че много емоционално безполезна е станала.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Щом е коментирано и уточнено че ще бъде така - значи всичко е наред. Просто прочетох коментари че не върви записването в Асоциацията и изказах предположение за причината.
 
A

Anonymous

Гост
Акраба, това няма да ни раздели на членове и нечленове на асоциацията, а на членове които имат и които нямат право да отидат на международно състезание. Има разлика, нали?

@Архитекта - братушка го е казал достатъчно добре. На състезанията ченовете не плащат такса, нечленовете плащат. Това за отстъпките е хипотетично и за в бъдеще, но не е немислимо.
Ще допълня братушка ("Също така съдействие при излизане по състезания в чужбина е редно да получават само Членовете на Асоцоация. Както и номиниране за състава на "Националния Отбор" да става само между Членовете на база някаква годишна рейтингова система"). В регламента, изпратен до Стефан от Световната ФТ федерация, се използва едно и също съкращение за национален отбор в световното по ФТ и за национален управителен съвет на ФТ-организацията на дадена страна. Това ме навежда на мисълта, че на световните не могат да участват хора, които не са под шапката на такава организация.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ ПО ФИЙЛД ТАРГЕТ - ОРГ&#1040

Dejmos написа:
...а на членове които имат и които нямат право да отидат на международно състезание. Има разлика, нали?
Абсолютно невярно!!!

Dejmos написа:
...на световните не могат да участват хора, които не са под шапката на такава организация.
Както и това!!!
 
Нагоре