Резултати от Търсенето

  1. gonzo-garage

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Колеги, охлаждане на маслото се прави само ако има система за принудително мазане. В агрегат без вътрешно горене и без принудително мазане, няма нужда от такова охлаждане. Има трансмисионни системи при които се налага принудително мазане и много често са с охлаждане. Има и винтови компресори...
  2. gonzo-garage

    Моят автомобил.

    Много съм благодарен за намесата и последвалата корекция. Извинявам се на колегите, за разводняването на темата и граматическото отклонение.
  3. gonzo-garage

    Моят автомобил.

    От 11.януари. 2010 година, досега са почти 13 години и 9 месеца и нещо. Никой не отбеляза, че в заглавието "моя" се полага да е с пълен член, демек "моят". Кой?, - моят. Като с члена, кой?, - моят! Сигурно съм нещо сбъркан, но всеки път през годините, когато видя това заглавие, нещо... Няма ли...
  4. gonzo-garage

    Новак , Помощ за избор

    Аз преди много години, запален, но все още неориентиран се спрях на Хенел 312. Една класическа пушка със странично зареждане, и до ден днешен не съжалявам за покупката и се запалих много по този вид оръжия. Онлайн оферти има доста, дори и за други модели от марката. Тук във форума има колеги...
  5. gonzo-garage

    Diana Bandit

    Видеото е полезно, да се чуе какво точно прави човека. За мен в 4,5 целта ще е да стреля между 7 и 15 Джаула, не повече. При разпробиване на всички части, после връщане няма, а и отива на високи скорости и безсмислена мощност. Честно да си призная, не разбрах какъв му беше замисъла, съдейки по...
  6. gonzo-garage

    Diana Bandit

    Много яко описание. Аз също обмислям една такава заигравка с Бандит в 4,5, понеже Чейзърът последно време ми омръзна. Ще търся Бандит обаче 2-ра генерация с редуктор. Имам няколко различни порта от 0,8-3,5 мм отвор и мисля, че ще имам малка възможност да го оптимизирам. Какъв е диаметъра на...
  7. gonzo-garage

    Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

    Маркировката ОЕ WG e ÖWG, като OE e за Ö - Österreichischen, Австрийски, Щаер. Има ли малко лъвче някъде по Гарда или канията? Ако има е нашенски, в смисъл за българската армия е правен.
  8. gonzo-garage

    Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

    https://icollectswords.com/%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%89%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b5-%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82-1-%d1%89%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b5-%d0%b7%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%bb/...
  9. gonzo-garage

    Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

    На щика правил ли си му идентификация?
  10. gonzo-garage

    Реставрация на въздушно оръжие

    Haenel III-56. Поводът за реставрацията на тази грозница, беше придобиването ѝ, преди 10 и повече години. Състоянието беше повече от плачевно, пушката е била обект на конверсия в кал. 5,5, но онзи другия, дето се яде бой за него. Естествено нищо сполучливо. Само дето цевта беше отрязана криво и...
  11. gonzo-garage

    Реставрация на въздушно оръжие

    Една лудост, която едва ли някой друг би захванал, но понеже мразя да седи нещо неработещо из нас, та от една станаха две - китайки, Б-2. Малко предистория, мургавелката беше обект на благотворителен търг преди много години, тук във форума. Естествено, никой не е очаквал да е Щаер или Аншутц...
  12. gonzo-garage

    Реставрация на въздушно оръжие

    Да раздвижа и аз малко темата, Диана 5. Пружинен пистолет, беше разхвърлян за части. Понеже са ми някаква глупава слабост, та го спазарих и на моя му добавих партия. Липсваха частите на спусковия механизъм. Тях ги набавих от един, който беше преработен за филмов реквизит, нещо като автомат от...
  13. gonzo-garage

    Технически обсъждания за принципа на действие на ПЦП

    Всеки ъгъл в аеродинамиката, поражда вихри, а те са аеродинамично съпротивление. По-малките ъгли са съответно по-малки съпротивления. Когато имаш прав ъгъл, и го трансформираш на по-малки, получаваш по-малко съпротивление на потока. Има значение и обтичането на повърхността дали поражда...
  14. gonzo-garage

    Haenel 312 , 311

    Направих такава тема.
  15. gonzo-garage

    Реставрация на въздушно оръжие

    Е, хрумна ми покрай терзанията на колеги със връщането към живот на очевидно съсипани и унищожени от немарливи стопани въздушни оръжия. Създавам темата с идеята, и малкото останали ентусиасти да могат да си споделят болежките и опита. Предвид на факта, че изначале, ще се пише за всичко, ако...
  16. gonzo-garage

    Haenel 312 , 311

    Във форума липсва тема, "Реставрация на въздушно". Няма ли някой да вземе да създаде такава? Все ще има интересни постове....а и споделяне на опит
  17. gonzo-garage

    Haenel 312 , 311

    Поздравления за ентусиазма колега. Като идея само бих ти споделил, че едно външно прешлайфване на цевта с оглед да премахнеш тези язви, вероятно ще я направи красавица. От опит ще споделя, че понякога дори при много кородирали цилиндри и цеви, външно зачистване и полиране, без оксидация има...
  18. gonzo-garage

    Оръжеен магазин "Бункера"

    Колеги, Някой да има идея, този магазин жив ли е, или е "приключил"? Имам регистрация, пазарувал съм през годините от него. Сега опитах нещо дребно да поръчам, че го имаше "налично", но ми направи впечатление, че сайтът и системата за онлайн поръчка е доста "бъгава". Почти се отказах, но все пак...
  19. gonzo-garage

    Поставяне на въпроси и дискусии, за които няма определена тема.

    Пробвай на друго подобно като дрехата парцалче. Капни от маслото и опитай с бензин за запалки "Зипо". Пробвай и с ацетон, но след почистване трябва да го изпереш. Питай и в химическо чистене дали ще ти я почистят
Нагоре