Резултати от Търсенето

  1. coc0lin0

    Walther / Umarex

    Моята сага с Валтера продължава... Купих две оригинални пружини на ударника и ги смених. Разлика няма. Все около 12J.. Явно проблема е в клапана. някъде... Та тъй или иначе вече пушката е в Русе и реших да я ъпгрейдвам на 40J. Въпросът ми е - този кит, който е за Доминатора ще пасне ли на R8...
  2. coc0lin0

    Walther / Umarex

    Пружината е твърда, разтегнах я малко на ръка, предполагам 2, 3мм. Почистих де що имаше смазка, полирах всички движещи се детайли. Разликите сега са по малки - 11.5 - 11.8 джаула, доста далеч от заветните 15.6 джаула. Скоростта е около 150 м/с плюс минус 3, 4 м/с. Пушката по принцип е за...
  3. coc0lin0

    Walther / Umarex

    Заредена е на макс - 270 Направих го. Сложих 3 шайби на пружината пред водача - около 6мм и разтегнах малко пружината Разлика няма- 150-155м/с, 11.2- 12.4J. Нещото, което ми прави впечатление е, че изстрелите доста варират. С едни и същи чашки един барабан 8 изстрела - различни...
  4. coc0lin0

    Walther / Umarex

    R8! Ама не Ауди, ами Валтер - 5.5мм Първи впечатления - добра изработка, балансирана - 3.6кг.Отлична 50см цев с мнооого нарези. 200cc бутилка, по характеристика го дават 180 изстрела, 8 заряден пълнител. Лесно зареждане от бутилка с адаптер. Негативи - пластмасов спусък. Колко ли са спестили...
  5. coc0lin0

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    Днес намерих половин час и пострелях с HW90 - 5.5mm, 16J. Дистанция 25м от масата в трапезарията, ето резултата:
  6. coc0lin0

    Избор на бюджетна 16j пушка и оптика за участие в състезание по ФТ

    16.5бара е в момента и стреля с 15.7J с 14.3гр чашки и 185м/с. С 16gr чашки -15.6J и 176м/с. HW90 според мен най - добре си разкрива потенциала на окoло 21бара. Друг голям плюс поне за мен на HW90 е, че предпазителят е на самия спусък и e много лесен за ползване. Предпазителят е двустранен -...
  7. coc0lin0

    Избор на бюджетна 16j пушка и оптика за участие в състезание по ФТ

    Привет колега, мога да споделя моят опит относно HW90 в 5.5мм и HW95 в 4.5мм HW95 е типично "дамска" пушка - тежи около 3.340кг. - лека и приятна за стрелба и много точна. Предлага се в два варианта - 16J(15.4 реални) и над 16J(около 21). Цилиндърът и е малък и с мощни пружини от типа на...
  8. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Пълно щастиe няма за съжаление... Живот и здраве някой ден ще се прибера окончателно :) Петък и събота вечер след 22.00 в Лондон картинката е меко казано мазало.... Линейките не стоят в болниците и на стоянки, а направо си чакат до кръчмите и клубовете..... Въпреки че живеем в доста добър...
  9. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Ваканцията свърши и обратно в малкото китно градче Лондон. Не съм я тествал още 95цата на мишени, че нямаше къде. Смятам да я тествам тия дни на мишени заедно с новата ми придобивка - Weihrauch HW90 5.5мм с оптика Richter Optik 3-9x50. :rambo: Ето ги двете красавици :
  10. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    В България нещата са много по - добре отколкото на острова (и не само относно оръжия).Тук нямаш право на средства за самозащита( спрей със сълзотворен или лют газ, електрошок, газов пистолет, нож...). Тук 90 % от собствеността е частна, а можеш да ползваш въздушно оръжие само във пределите на...
  11. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Изборът на оръжие, особено на пневматика и гладкоцевно тук е наистина огромен. Има всичко за всеки джоб и всеки вкус. Магазинът, който посетих имаше около 70-80 пневматични и над 150 гладкоцевни, почуствах се като дете в сладкарница :) Оръжейният закон тук е много шашав и объркан. Забрана има...
  12. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Ако ти попадне нещо в Англия, мога да съдействам. От няколко години ползвам куриер за пратки до Бг, доставката от Лондон до врата в Бг за пратка до 10кг е 20лв, преглеждай gunstar и guntrader.
  13. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Hi Gary, thanks for your advice, will have a look, hopefully the aliens don't mind a Yeti to join them :) Cheers
  14. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Привет. Имах малко работа към Манчестър и малко свободно време, та посетих локалния магазин. За моя голяма радост имаха почти цялата гама на Weihrauch. Това което мога да обобщя за текущите модели е следното. *пружинни пушки с чупеща цев: - Много малък размер модели HW30 и HW35 - - Малък размер...
  15. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Благодаря за отговорите. Ще се вслушам в съветите и ще си взема нещо 4,5. Засега везните накланят към Weihrauch. Моделите към които съм се насочил са HW95 и HW80. Разликите които аз откривам са, че HW80 е 4.00кг и е с 500мм цев, а HW95 е 3.4кг и е с 410мм цев. По- дългата цев не предполага ли по...
  16. coc0lin0

    Избор на въздушна пушка до 16J

    Привет , Моля за съвет за избор на въздушна пушка до 16J За България вече реших дилемата и избрах Комета 400 с газово бутало 5.5мм, но понеже прекарвам доста време и в Лондон ми се иска и тук да пострелям малко. Понеже тук законът разрешава въздушна пушка с дулна енергия до11.5 ft/lbs или 16J...
Нагоре