Резултати от Търсенето

  1. дудин

    Кухненски ножове

    В общи линии имаш от най-доброто . То е като с пушките (колите и т.н.) - кой ще каже коя е най-добрата . За разлика от Цвилинг Вюстхоф не се прави в Китай , а само в Солинген , Германия . А и серията Айкън им е топ нивото - само не ги пускай в съдомиялна , че ще съсипеш дръжките . Мий ги само на...
  2. дудин

    Моят автомобил.

    Не го написах с негативизъм-когато му беше времето карах нови коли. Сега съм се отдал на ретро класики-за момента имам 5 . За мен колите и шофирането имат съвсем друга стойност . Колите си ги правя сам, та трябва да ги пазя (пък и както и да са реставрирани и тяхното време е минало ) - въпреки...
  3. дудин

    Моят автомобил.

    Днес един приятел от Варна ме изненада - купи си миналата седмица "нова" кола (нов внос) от авто къща и днес при регистрацията му я спрели от движение - не покривала еко категорията си. Скоро ще ни принудят да купуваме нова Дачия вместо добре изглеждащ кошник. И още нещо актуално до преди...
  4. дудин

    Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

    Колега , Това е любимата ми пушка отпреди 20г. Тогава не можах да се сдобия с нея , преди няколко години си купих "наследника и" - хънтър 880 . Изцяло е от метал и дърво с изключение на мушката .
  5. дудин

    Кросман 1377 ре-ревю или "радостта от стрелбата"

    Вече изстрелях над 12 000 чашки - забавлението все още е тук . Даже е по-голямо - така свикнах с оръжието , че все едно е продължение на ръката ми . Теглото от 1175гр въобще не ги усещам , може би защото центъра на тежестта е точно в дръжката . Досега освен регулярно смазване на подвижните части...
  6. дудин

    Кухненски ножове

    Добри ножове за всяка кухня са вече споменатите Фискарс , Дик , Викторинокс ..... Ще добавя Роберт Клаас (двата щъркела) , Вюстхоф (тризъбеца) . И при ножовете е както във всичко останало - има за всекидневна употреба , за професионалисти , за колекционери и пр. За заточване вариантите са спрямо...
  7. дудин

    2 в 1 или крачка към универсалната пушка

    Ако искам спортен автомобил бих избрал да си купя спортен , за да се състезавам или близък до спортния , за да го моделирам сам . Никога не бих избрал да взема базов модел и да се опитам да гоня постижения . Пружинната пушка е най-неудобна за моделиране в насока регулиране на мощността . Не че е...
  8. дудин

    2 в 1 или крачка към универсалната пушка

    Да споделя скромния си опит - с промяната на налягането ще се променя траекторията (едва ли точността) - това са личните ми впечатления от мултипъмп пушкало . Идеално за деца (любима играчка на дъщерята , 13 - до 5 напомпвания се справя за 1ч стрелба) . Обаче - с различното напомпване целиш...
  9. дудин

    Мнение за GAMO 400 5.5мм.

    Имах Норика с такава начална скорост за 5.5 и беше изключително точна , също и непретенциозна към чашки . Аз не бих я пипал - стигни до края на възможностите на тази , после си избери следващо ниво .
  10. дудин

    Кросман 1377 ре-ревю или "радостта от стрелбата"

    Ловният сезон свърши и си прибрах трофеите Поръчах на Митака хронограф - ще ми се да знам как стреля с различния брой напомпвания . Когато слънцето е зад гърба ми съвсем ясно виждам чашката , дори и при 7-8 помпи . Като обобщение - изключително точно и приятно за стрелба оръжие , оптималната...
  11. дудин

    Снимки на вашите пушки

    Това е любимата ми играчка
  12. дудин

    Кросман 1377 ре-ревю или "радостта от стрелбата"

    Няма смисъл да се опитвам да кача снимка с реалното разстояние до целта - не може да се прецени истински , така че ще трябва да ми се доверите . Виждам , че "то" си ги реди по някакъв си негов начин , а не като искам аз . Има гъдел да стреляш без оптика - първо , предизвикателството е...
  13. дудин

    Кросман 1377 ре-ревю или "радостта от стрелбата"

    Точно преди година се сдобих с въпросния "пистолет" ,така да се каже, случайно . Винаги съм искал да имам въздушен пищов , разглеждал съм всякакви "дървета" , но до конкретни стъпки в тази посока не се стигна . Тогава ме заинтригува и 1377 - нещо напълно нестандартно , несъответстващо на реален...
  14. дудин

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    За "законите" на балистиката няма да говоря (който стреля знае какво е ) . Бих повярвал и на изстрела с една ръка , дори и след половин маратон . Само че същата новина чух по радиото (извинявам се - не мога да се сетя коя станция) в петък ....21.09.18 . Имаше и малко продължение - с първия си...
  15. дудин

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Завиждам ти:oops: По спомен - ако вкараш един в цевта и после допълниш , но не през страничния отвор , а през горната дупка (патроните подминават стандартната пълначка) се събират още 2 , т.е стават 17 . Страшен кеф беше .
  16. дудин

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    На 11г не разсъждаваш като възрастен , нито можеш да заваряваш добре с електрожен .... и още куп неща . Това беше преди 38г
  17. дудин

    Моят автомобил.

    Благодаря - слабост са ми , един ден ми се ще да имам време да реставрирам кабрио и да си сглобя турбо 4х4 .
  18. дудин

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Вие сте имали късмет - при мен е чудо , че оцелях (тъпкалника гръмна назад и болт 8х30 ми се заби в главата почти до мозъка , но след 4г по болници се възтанових почти напълно) , докато 2 други момчета си отидоха ....
  19. дудин

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    Любимото ми огнестрелно оръжие е marlin model 60 https://www.marlinfirearms.com/rimfire/model-60 (който иска може да разгледа клиповете - стреля даже и като автомат) интересното е , че преди 25г. всички дългоцевни малокалибрени оръжия се продаваха само срещу паспорт за навършени 18г (от Унгария...
  20. дудин

    Моят автомобил.

    Това е моето разбиране за автомобилите - Пежо далеч не е най-добрата кола , нито модела 205 (нищо , че е всепризната класика , спасила марката от фалит в началото на 80те)- но с този модел съм свързан емоционално - вече 25г имам такъв екземпляр в къщи ... Надявам се да ви допадне това , което...
Нагоре