Резултати от Търсенето

  1. B

    COMETA - хубавите испанки.

    Има един начин за мерене... с хронограф в контролирана среда. 0.52г чашка, 294м/с средна скорост от 5 изстрела. Отделно съм стрелял на дистанции с балистичен калкулатор и корекциите си отговаряха. Иначе аз не споря, просто гледам някой друг да не остане заблуден и да закупи поредния мега мощен...
  2. B

    COMETA - хубавите испанки.

    Моята Комета GP в 4.5 я измерих (правих ѝ протокол за всеки случай) 22.5 джаула, не знам къде ги гледате тези 17-19. Стреляше с всякакви по тежест JSB-та и правеше идеални групи, писал съм някъде из темите със снимки.
  3. B

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    Относно поръчките, освен от https://www.mundilar.net/en/ , скоро пазараувах за пръв път от: https://www.opticswarehouse.co.uk Последните не доставят до тук, но ползвах Gabco адрес в UK и оптиката дойде без проблеми. Малко е тегаво чакането, но беше изпаднала оферта и се метнах. Иначе Мундилар...
  4. B

    COMETA - хубавите испанки.

    Подкрепям за 0.67 JSB. Пробвах всичките им модели + някои на H&N. Всички правеха хубави групи, но с 0.67 на далечни дистанции и като цяло е най-добре. Може би не случайно има най-добър БК. :)
  5. B

    COMETA - хубавите испанки.

    Трябва да охлабиш хвата малко. Аз успявам да правя най-добри групи със супер лежерен хват. Стегнеш ли малко и почват да бягат. Пружинките/GP са така. Относно Комета за БГ е супер, а кой е вносителя? Откак си купих моята и бях писал във форума, няколко човека ме питаха как да поръчат, понеже тук...
  6. B

    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

    @andi има ли някаква яснота върху доставката? Поне където ровя аз онлайн няма нищо.
  7. B

    КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 10-11.06.2017 г.

    И аз съм на терена вече, готов петъчни подвизи, та моля споделете къде е партито, че никой не познавам. :D
  8. B

    Online поръчки на пневматично оръжие и аксесоари от страната и чужбина.

    Реших да се обзаведа с далекомер и лазерна рулетка. Видя ми се скъпичко да дам 300-400лв за Бош (рулетка) и реших да видя какво има онлайн. В Али-то попаднах на уж фирмен магазин на марка SNDWAY в Китай: https://sndwaychina.aliexpress.com/store/1396711 Продават едва 4-5 продукта като цяло. Днес...
  9. B

    РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

    Не помня да съм виждал найлонови струни с ухо: Като не искаш метал, тогава плетеното влакно си остава вариант. Просто ще го прекараш през цевта с досегашното дебело влакно, което ползваш. Иначе стоманената струна е изключително гладка и не виждам как ще се случи нещо неприятно, но ти си...
  10. B

    РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

    Казват се "плетени влакна". Скъпо е да си купуваш замо заради случая. Ако например ще ходиш в Троян др. седмица мога да те снабдя с всякакви такива, само кажи да си взема нещата. :D Иначе аз ползвах първа струна от китара в #11 размер :D и е добре, понеже не се гъне и минава през цевта без...
  11. B

    Моето видео

    Предварително раздрусана разбира се. :bomb:
  12. B

    МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

    Днес пострелях доста. Пушка Комета 400 ГП 4.5, дистанция 18м. На скрийншота в общи линии съм описал нещата, но да обясня. Почна добре (като за моя левъл "умения" :D ), но неочертаните групи бяха след това. Някак супер се изморих и всичко отиде под ягодите. :) Имам усещането, че позата ми е...
  13. B

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Сега като споменахте метан... може да се окаже изхода от дилемата. Бях го мяркал във форума като опция, ама все си мислех, че е по-скоро изключение. За помпата така като слушам, очевидно друг е открил топлата вода и ще ви послушам. :) Благодаря за съветите!
  14. B

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Все повече се замислям за PCP, но "зареждането" за сега ме спира. Бутилка: - цената - пълненето също не е безплатно, а и не съм убеден, че около ВТ може да се пълни (освен полу-легално, което не ме кефи) - размъкване на не особено леко нещо заедно с всичко останало Помпа: - ... цената - има ли...
  15. B

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Благодаря за отговорите. На голяма дистанция за сега май Exact води битката, но все не мога да уцеля безветрие за по-прецизни тестове. Вчера освен всичко и дъжд валя наколко пъти... Ще се прежаля и ще взема и едни H&N field target trophy 4.52 за тест пък да видим. Нали уж не зависи само от...
  16. B

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Да попитам и аз - имам JSB .177 в 4 размера - Express, Exact, Heavy и Monster. Всичките са отбелязани като 4.52 Първите три стрелят добре и т.н., но Monster-а определено вижда зор да влезе в цевта и предполагам това е една от причините да не прави добри групи. При положение, че уж са еднакъв...
  17. B

    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

    Благодаря за отговорите, наистина съм го пропуснал момента с "вградения" модератор. И аз така видях, но онлайн има и двете версии (извън БГ). :cheers:
  18. B

    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

    Здравейте, Имам 2 въпроса относно Cometa PCP и ще се радвам някой ако може да отговори. :) 1. Каква е разликата между Orion SH и Orion SPR? -> http://cometaairgun.com/en/air-rifles-orion-spr-sh-sh_long-airgun.php Нещо не можах да се ориентирам и освен модератора, виждам, че SH е пък с "дебела"...
  19. B

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Относно 100-те метра, скоростта и спиралите, едно доста интересно видео:
  20. B

    КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 10-11.06.2017 г.

    Мисля да последвам примера на MAD MAX и да се присъединя, ама повече като агитка. :D Даже мисля да помъкна жената и детето да се разходят, пък да видим.
Нагоре