Резултати от Търсенето

  1. D

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    интересно видео за тест на оптика "Калашников" с броене на кликове оформиха квадрат от доста добра дистанция и оптиката се върна в първия изстрел ...
  2. D

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    от мен - евала на каката :cheers: доста техники показа - стъргане на част от сфера (за капачето), нарязването на зъбите на барабана, протяжката за нарезите, закаляване и отвръщане на пружини и др. дори и зад кадър да е седял някой да дава акъл, очевидно повечето неща ги направи сама
  3. D

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    само менгемето "KURT" на фрезата е около 800 долара ... има и видео с разходка из работилницата p.s. и на мен ми направи впечатление че разни дреболии - щифтове, винтчета ги стърже от Ф30мм
  4. D

    Огнестрелно оръжие, обща тема

    1880 single action Revolver built from scratch (part 1-15) видеото е разделено на около 15 части и една дама изработи на струг, фреза + доста ръчна работа, работещо :rambo: копие на револвера ... това е първия клип >> направи си всичко - някои специфични фрезери, винтове, чирени, пружини...
  5. D

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    един електричарски въпрос: един монофазен мотор (220в) има две версии 3.0 и 3.2 киловата (мотора е с четки и кондензатор) като размери ротора е един и същ, явно играят с броя намотки и размера на телта голям проблем ли е да се сложи 3.0kw ротор на 3.2kw статор ?? / ротора струва към 400лв и сега...
  6. D

    SUMATRA by Eun Jin

    за кухите проектили - формата за леене е със сърцевина, с бормашина не може да се постигне еднаквост и центриране на отвора потърсете в google images "casting hollowpoint bullets"
  7. D

    InovAirTech - революционната пушка

    само да обърна внимание на нещо: по начина по който зареждат гилзите, ако няма редуцир-вентил в зареждащото устройство (според мен няма), всяка следваща гилза ще е с по-ниско налягане от предходната, а също така загубите от разтоварването на налягането при смяна на гилзите са съпоставими със...
  8. D

    Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Маншети, клапани, О-пръстени

    Re: Полиамиди,тефлон , полиуретан. Кое за какво и къде? Ма не е свързано с пушките, ама пак е някаква синтетика ... някой може ли да ми каже от къде да си купя прозрачен винил/фолио за завеса като за хладилна камера става въпрос за материал на ролка напр. ш.300мм и дебелина 2-3мм, не за готова...
  9. D

    ВИДЕО и ФОТО

    екстра си е техническото решение, може да си ходиш на излет с трактора без да се притесняваш от кал и черни пътища ...
  10. D

    Моето видео

    скоростното видео си е цяла наука - трябва статив, осветление, заден екран за фон и т.н. аз фотоапатата го бях сложил на един камък на около 2м от мишената ...
  11. D

    Моето видео

    И аз да се запиша - със суматрата си поиграх срещу една диня и срещу една армейска каска снимано е на 420 кадъра/сек със Casio EX-FH25 (може да снима и на 1000fps ама много сваля качеството и пак не хваща проектила) http://youtu.be/-5OJ-zYGBBs http://youtu.be/Wl9FFGDz74M p.s. към динята беше...
  12. D

    SUMATRA by Eun Jin

    ус-арми снайпърс и те без калкулатор са заникъде калкулатора върви със математик, асистент на снайпериста, който само смета и от време на време играе ролята на подпирачка на пушката отделно отчитат въртенето на земята (ако се върти избщо) вятъра при пушката и вятъра при мишената ... абе без...
  13. D

    SUMATRA by Eun Jin

    пропадането може да е под 10см с наслагване на дребни грешки в измерването, малко попътен вятър и по ниско разположена мишена :cheers:
  14. D

    SUMATRA by Eun Jin

    балистичния коефициент е около 0.1 между 0.09 и 0.12 начална 320мс, 51грейна при нула на 70м , на 100 има около 16см пропадане ако нулата е на 50м, на 100м има около 26см пропадане http://www.hornady.com/ballistics-resource/ballistics-calculator :cheers:
  15. D

    КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

    Re: КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТА Здравейте, търся някой да ми изработи два плъзгача - като този на снимката материал - бронз приблизителни размери ф25мм дължина 25мм имам мостра за контакт на л.с.
  16. D

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Бутилки с CO2 пълнят в Месер на гара Искър или в бившия Газкооп близо до Сточна гара, месерите са много претенциозни по отношение на бутилките, така че ти препоръчвам тези които са на Сточна гара >>> СОЛ България ЕАД - София (старо ТГК Техно-газ-КООП София АД). Адрес, ул. "Владайска река" № 12...
  17. D

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    MESSER 1528 София, Гара Искър бул. Димитър Пешев 3А Тел.: 02/807 32 32 http://www.messer.bg/Contact_Our_Sales_ ... index.html
  18. D

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    преди години в Месер - като бяха още в Горубляне ми направиха пробата пред мен веднага, ама явно е било случка ... благодаря на всички :cheers:
  19. D

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    от известно време ТехноГазКооп / бившия / в гр.София на Сточна гара не заверяват бутилки - имат проблем с лиценза обаждах се в Месер на Гара Искър, те заверяват но отнемало около седмица - оставяш бутилката и чакаш моля дайте идея къде другаде може да се завери бутилка в София ?
  20. D

    Играчки за големи

    това дали става за изработка на приклади ??? http://www.youtube.com/watch?v=3o6pcbhylmQ
Нагоре