Резултати от Търсенето

  1. N

    Имаш ли право на стрелба с ВО в частен имот

    Е, след като от предните ми два поста още не ясно може или не може, като юрист ще пробвам бавно и простовато, ползвайки въпроса от началото на темата. "Има ли право човек да стреля с въздушна пушка/пистолет в частния си двор?" Има. Нашия закон за оръжията не въвежда забрана за това, забраната е...
  2. N

    Имаш ли право на стрелба с ВО в частен имот

    Ами, въпросната бургаска наредба е типичен пример защо лаици не следва да се занимават с нормотворчество, както е на мода последните 15-тина години. Члена за "хладното оръжие" не го коментирам, горе вече бе писано че такава дефиниция в нашето право няма, за разлика от Русия примерно. Какво...
  3. N

    Имаш ли право на стрелба с ВО в частен имот

    По тая тема се бях разровил /а това и работя, макар да не се занимавам с административно или наказателно/ преди 7-8 години, когато ми бе хрумнало да се забавляваме с жената на 18-20 метра в задния двор на кооперацията ни, подходящ е за това. В момента ме мързи да ровя за точния член от закона за...
  4. N

    КРОСМАН пушки и пистолети

    Абсолютно случайно попадение в нашенския аукцин.бг, някакъв тип разпродаваше въздушни железа откъм края на 70-те, ама това бе единствения пистолет. За конкретния модел и в нета няма много информация, основно спомени как на някой баща му или дядо му го е имал и непотвърдени хвалби за пест контрол...
  5. N

    КРОСМАН пушки и пистолети

    Постът може и да е за "антики", ама все пак си е по темата ) От половин година раздвижвам Crosman 1300 medalist II. Много приятно устройство, усреднено ми е набор /в производство 1970-76-та/. Изцяло стомана, с изключение на чирени, ложа, подложка м/у цев и тубулара на механизма и мушката, за...
  6. N

    Cometa Indian

    Аз го ползвам чат-пат, че не ми е единствен, за последно в неделя в домашни условия на около 9 метра. Докарвам групата до около 3 см в диаметър след първите два-три изстрела, които ги ръся накъдето дойде. Както е писано горе, освен дългия ход на спусъка, дразнещо е и че мерника не се регулира по...
  7. N

    КРОСМАН пушки и пистолети

    Аз на една. Тая сутрин се сетих за него за първи път от около година, още си държеше въздух. Повод ми да го правя бе това /в превод/ "Поддръжка Повечето собственици на мултипъмп знаят да съхраняват оръжията си с помпа за въздух, за да поддържат уплътненията на клапаните чисти и свежи. 101 обаче...
  8. N

    Cometa Indian

    Наистина си му трябва свикване, при мен най-вече на хода на спусъка. Кои консумативи са сменени и най-вече откъде става сдобиването с тях?
  9. N

    КРОСМАН пушки и пистолети

    И за какво ще се ползува тая пушка, дето изглежда добре, ама удоволствието не и е вече същото?
  10. N

    КРОСМАН пушки и пистолети

    п.п. Колега дудин, дръж го под напржение когато не се ползва. От бая изчетеното в нета за пушката ми модел 101, всички дърти колекционери препоръчваха да е с въздух вътре. И нея и пистолета ги държа на една помпа, ако ще и за три дни да е - устройството им е еднакво.
  11. N

    КРОСМАН пушки и пистолети

    Нещо не е наред ) Лятото десет дни тренирах с пистолети един 11г. младеж, дето ми стига до над рамото /а аз съм почти 1.80 м./. Кометата индиан макар и със зор го зареждаше, ама на 1377 повече от две помпи не можеше да удари. Иначе и на мене ми е любима играчка.
  12. N

    ПРЕЦИЗНА СТРЕЛБА - начини за нейното овладяване

    Не става, мушката е отливка ведно с предната гривна, схемата и на пистолета 1377. Някой ден ще я пробвам на открито на 15-20 метра и тогава ще се види истинността на "статията". Ама да не разводняваме темата.
  13. N

    ПРЕЦИЗНА СТРЕЛБА - начини за нейното овладяване

    Не бях се замислял за материала на мишената ... С останалото съм напълно съгласен. На конкретната "статия" попаднах януари месец и - както съм писал - ми свърши работа в моя частен случай с дърто пушкало crosman 101. Действително дърто, месингова цев, добила полигонален вътрешен вид от незнайно...
  14. N

    ПРЕЦИЗНА СТРЕЛБА - начини за нейното овладяване

    Интересно наблюдение, поне на мен ми свърши работа преди няколко месеца: https://www.pyramydair.com/blog/2011/05/why-do-shot-groups-move/
  15. N

    Кой каква антика притежава

    СО2 ?
  16. N

    Cometa Indian

    Със сигурност в един руски форум имаше описание на такава - самоделка. Обаче час и нещо ровя и няма откриване ...
  17. N

    Обяви от мрежата

    Една екзотика: https://auction.bg/Auction/3515431/Crosman-102-Помпа-Въздушна-пушка-5-5mm-калибър
  18. N

    PP700W - PCP пистолет

    Офтопик: Тя, идеята си е от пищова на Борхард, товарищ Маузер, Люгер /особено морски и артилерийски модели/, Стечкин, та ако се не лъжа и една от съвременните Берети има вариант за слагане на тел, огъната като приклад ... щом дава допълнитлна опора - няма лошо :)
  19. N

    ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

    Оказаха се най-точни за пистолета ми Комета индиан на осем метра. На второ място остават екзакт хеви в същия грамаж, а на трето - металмаг и стандартни чашки на H&N.
  20. N

    Кой каква антика притежава

    Кросман 101, в производство в периода 1924-1950 години. Конкретната, предвид многоъгълната форма на кутията където влиза цевта, липсата на логото на фирмата, а единствено датата на патента и семплото назъбено колелце за взвеждането на УСМ, се определя към първото производство от 1924-та до...
Нагоре