Резултати от Търсенето

  1. Dominus

    DAYSTATE - пушките мечта.

    Ако трябва да сме точни да, има малко и мед и магнезии, след 95% цинк и 4% алуминий и е сребристо-сив метал. Ако си чупил от старите шилдове на бравите е те това е цам. Както и да е. Манометъра не е от цам, а вероятно от бронз с някакво покритие и не бива да се изпада в паника заради конкретния...
  2. Dominus

    DAYSTATE - пушките мечта.

    Това не е ЦАМ и материала не е шуплест нито пък е отливка. Най вероятно не е направено уплътнението, като хората или пък е преработвано и след това е напъван с ключ докато се спука. Материала изглежда, като някаква медна сплав, вероятно бронз. Поне на цвят го оприличавам на бронз. Скъсването...
  3. Dominus

    Приложения за мобилни телефони

    Не съм ползвател на айфон и нямам представа, как изглеждат файловете. Ще трябва да си търсите сами.
  4. Dominus

    Приложения за мобилни телефони

    Ам няма. Ако им преровиш сайта както си требе има всичко. Ей туй би трябвало да е за МАС. Поне така е описано. https://drive.google.com/file/d/1t6xEdfqam0vrlTTdlTaUOzVvxVy_ACsT/view?usp=sharing
  5. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Колега, мен не ме брой. Продължи към първия ISSF-ец.
  6. Dominus

    Недоволни или измамени

    Ще си намериш друга. Важно е че не си останал прецакан. Те и търговците често продават стока, която не познават точно, защото са само търговци.
  7. Dominus

    Недоволни или измамени

    При покупки онлайн можеш да върнеш стоката до 14 дни без обяснения. Положението е регламентирано от ЗЗП. Прието е, че не си видял стоката и не си имал възможност да решиш дали ти харесва.
  8. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Винаги може повече и още. Днес повдигнах диоптрика с едни останали несполучливи повдигачи. След това вдигнах и набузника, разбираемо защо. Свалих задтилъка, колкото позволява и стана по-удобна отколкото съм предполагал, че е възможно. Групите ми заприличаха на по-голям калибър отвор...
  9. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Една мишена която ми достави голям кеф. На вече стреляна си оградих попаденията и си стрелях за групи по 10бр. Тази стана най-добрата и като че ли избягах от твърде слаби изстрели. Казват че кучето гледало касапина цял живот, но касапин не станало. Погледах снощи 10 м последните състезание в...
  10. Dominus

    Модератор направи си сам - DIY

    Като остане време ще попрочета. А като се постопли ще извадя единият принтер за пробва и аз моята идея.
  11. Dominus

    Модератор направи си сам - DIY

    Само на Принтер. Друг начин няма.
  12. Dominus

    Модератор направи си сам - DIY

    Как го избутва? Нещо повече ако имаш поне като рисунка, защото вариации на идеята може да има хиляди. Ето ти го моят прочит на идеята. Предполагам на по-късен етап ще ми дойде и нещо друго наум. То по начало нищо не става от пръв път, но има и редки изключения.
  13. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Браво. Позицията на главата и наклона на пушката играят съществена роля. Това, че двете мерни линии са близо заблуждава, че не е така, но на мишената става шарения. Аз преди два-три дена пострелях. Тръгнах страхотно на първите 2 реда. Третия то осрах яко и последните 2 станаха посредствени. Та...
  14. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Имаш близо 50% много добри попадения, които са от 8 до 10. Това е повече от добре.
  15. Dominus

    Модератор направи си сам - DIY

    Ето ви концепция, върху която да изградите практически модел. Според ме ще работи отлично, ако реализирате идеята, (която си е патент, не просто дросканици). Напънете мозъците и да видим работещ модел.
  16. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Ето го и моят експеримент. Това са наличните чашки. Два модела просто за присъствие. Стрелял съм на открито и при вятър, предна опора торбички, задна рамо. Старах се да подбирам затихването на вятъра. Всеки ред съдържа три групи по 5бр от всяка кутия. Не видях нищо тревожно при хобито. Даже...
  17. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Аз не съм мислил това Пеко. За мен са нови чашки и не съм ги и виждал. Но с тази цена ме спечелиха. Просто не ми се вижда оправдано да купувам чашки от 18-20лв за да си плякам у дома, като ми дойде мерака.
  18. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Да, позачетох се назад. Утре ще викам JSB simply.
  19. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Ще взема 2 кутии хоби да ги пробвам и вероятно 2 кутии от същото JSB https://www.pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_JSB-Target-sport-diabolo-4.5-мм-500-бр. Видях някакво JSB simply на нормална цена. То как се представая?
  20. Dominus

    10 метра, Прав, Механични/Диоптрични - Кой колко си може.

    Чудно време за стрелба. Леко ветровито, но не и горещо. :) Свалих 2 тежести от цевта, дръпнах й едно парцалче вътрешно и пуснах 30 чашки. Чудесен баланс се получи. Първата мишена веднага след чистенето. Аншуц 2002 е страхотна пушка. Чашките понамаляха. Някой стрелял ли е хобито на РВС? Не мисля...
Нагоре