Резултати от Търсенето

  1. Emp

    Вицове и смешки

    Някакъв рибар виси край язовира с въдица и нищо не хваща. Минава местен жител и го заприказва: – Абе, често те виждам тука… – Да, от пет години редовно идвам за риба. – Не знаеш ли, че в този язовир няма риба? – Да ти кажа, и на мене ми се появиха едни такива подозрения от миналата година…
  2. Emp

    Вицове и смешки

    Мъж се оплаква на доктора: – Като започна да ора полето с трактора и много често ми става. Какво да направя? – Вземи си пушката и се разбери с жена си, че ще гръмнеш един път, като ти стане, а жена ти като те чуе да дойде, и така… След половин година мъжът пак идва при доктора: – Лятото беше...
  3. Emp

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    Трябва да е без вътрешен улей за о-пръстен ,щом е на дотиквача о-пръстена. ако е с вътрешен о-пръстен няма да стане с този дотиквач.
  4. Emp

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Ще купим ама кое по насред сега помпата пак работи , и то от нещо което ми убягваше , никога не бях го отварял този възел, нямах си и на идея че се развива , бях се отчаял и погледнах в тубата братушките , като го отвих пръстена леш. :cheers:
  5. Emp

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Намерих виновника заради който не ми работила помпата , о-пръстена който уплътнява стержена , нямах точно такъв сложих по малък и помпата заработи. Как се развива тапата на този детаил , една шпилка 2,5 мм се пъха във дупките отстрани минава през детайла така че да се показва около сантиметър...
  6. Emp

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    То отдавнашна е време ама няма къде да се зареди при нас , и в пожарната нямат компресор ,пращали в Хасково бутилките. С моята помпа помпим две пушки , моята и на един колега (от Евгени) булппапа дето си го тунинговал. Аз разбрах къде и е болката на помпата , бронзовия детаил ми е пробит и двете...
  7. Emp

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Днес я разглобих и я почистих , даже още и киснат някои от чарковете във газ за горене, на първо четене се оказа че третата степен не работи както трябва. Аз махам клапана отдолу и запушвам с пръста , така я пробвам , но понеже направих пръстена от полиамид и нещо не съм го направил както трябва...
  8. Emp

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Всичко съм проверил , но помпата е много стара, и някъде не уплътнява явно. Бях я купил за 100 лева от форума, за тия пари толкова. Ако искаш ще ти я подаря за резервни части , много е зле горката, от първите е , колегата който ми я продаде я беше напудрил, явно си беше за пробутване...
  9. Emp

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Помпата ми спря да помпи, сто пъти пъти я отворих и затворих , и не ще и това е , все едно никога не е помпила . Без да е затворен долу винтила на празен ход като помпя и се вдига нагоре , и ще я зауша вече , това е втората подред. Явно се е износила тръбата на третата степен , но няма логика...
  10. Emp

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    Какво разбрах след дългото ходене по мъките с ат-то , то няма нищо негово по него ама надписа седи. Значи направих му клапана да отваря леко със стержен 2мм , на дъното на клапанното тяло месингова тарелка с отвор 5 мм , полиамидна шапка 6 мм с плоска повърхност на затваряне , отпред пробвах...
  11. Emp

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    Колега аз моят проблем със о-пръстените на трансферпорта си го реших веднъж за винаги като си направих нов трансферпорт от полиамид . Правиш същия размер без канали за о -пръстени слагаш и забравяш, така го направих аз, четох напред в темата един колега го споменава на едно място, опитах , то...
  12. Emp

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    То зависи и кой колко човърка и спусък съм купувал ,не за ат-то за 125 ца, ама едно е да дадеш 50 лева друго е да дадеш 150 лева, за мен не са нормални тези разлики в цените. Имам тук един цилиндър дето го бях купил от бг. ръждяса точно за 2 седмици ,то тъжна картинка, седи на тавана хвърлен.
  13. Emp

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    А бе те цените им че са достъпни,достъпни са , ама товаренето е около три пъти ,и се чудя на какво се дължи ,може би големи мита ,кой знае. Ако цената беше като в Турция от интернет магазин да си я купиш 50 лева цилиндър със клапан и манометър плюс 10 лева спиди, тази тема изобщо нямаше да я има...
  14. Emp

    Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

    То и в нашето хоби е като при риболова , всеки гледа да преувеличи малко ,от мене си го знам :D. Нормално си е ,не вярвам някой да не се е изкушил да го направи, ама по малко трябва, да не стане много подозрително и да се смутят масите.:D.
  15. Emp

    "Страшен филм" (или за филмите и книгите които обичаме)

    Е това е филм който винаги ме е кефил.
  16. Emp

    Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

    Има една разлика между помощ без пари и помощ с пари , помощта без пари си е помощ а платената помощ си е някакъв вид услуга. Аз съм раздал доста неща на хора от форума дето няма да ги ползвам и няма да ги нося на гроба си и не струваха някакви стотинки . И аз те мислих за мъжкар и винаги съм...
  17. Emp

    Благодаря!

    Аз няма повече какво да кажа, пък и никой няма да ми повярва , тук се вярва само на наши хора тяхното е вярно , нито ще променя някой , , нито ще назова този или онзи,, за мен това е минало, върнах се за малко във форума , който иска може да ме плюе колкото желае , все ми е едно , живи и здрави...
  18. Emp

    Благодаря!

    Що бе колега да четат хората , да научат нещо , във темите със малки исключения има ли нещо полезно , а вземи да търсиш нещо дето те интересува дали ще го намериш. Аз за полиамидния клапан не намерих , само снимки има и общи приказки , и за повечето неща има хиляда противоположни становища на...
  19. Emp

    Благодаря!

    И аз не пиша конкретно ,казвам от моя опит. Какво има да се разбереш със един човек , дори и да не познава терминологията изцяло , като обясни макар и по негов начин какво не му е ясно. Например някой мен ако ме попита как да си направи полиамиден клапан да затваря на дъното на клапанното тяло ...
  20. Emp

    Благодаря!

    5ко не става въпрос че всички са длъжни да помагат , аз например какво мога да ти помогна тук от гъза на географията дето едно удължено свредло няма от къде да купиш. Казваш им силиконова смазка в магазина , те ти се смеят , викат цял живот продавали смазки но силиконова за първи път чували ...
Нагоре