Резултати от Търсенето

  1. peko

    НОВИНИ

    Андро, а как да тълкуваме наличието на "съхранява" и "транспортира" в забранените дейности??? Всеки е длъжен да съхранява безопасно оръжието си, пък било и ВО, и естествено да го транспортира не открито. Прсто писанията по тези закони са "думи на килограм", без логически обосновки., само...
  2. peko

    Altaros.cz M24

    Пусни я през твоята програмка Емо (ако я хване), да видим какво ще покаже....
  3. peko

    Altaros.cz M24

    100. 50м(сто метра и половина) според далекомера в ръцете на Евгени. Кат се позамисля, понагласих и масата по на равно място от това където беше той, та може и 101 да е било...
  4. peko

    Altaros.cz M24

    Да отбележим и в темата най-добрата група засега на пушката ми Алтарос М24 Оптика: Vector Optics Taurus 5-30X56 FFP Проектили: Доом 2,4 грама Скорост: 265 м/с Разстояние :100, 50 м (по далекомер). 5 изстрела,
  5. peko

    Снимки на вашите пушки

    Емо, принтирай си една поличка, да се закача между краката, издадена напред и на нея да стои под цевта.............
  6. peko

    danubeairguns.com - магазин за въздушно оръжие

    Try 37 grain with 265-270 m/s Mate! And clean the barrel first. Dooms are made by 100% lead.
  7. peko

    danubeairguns.com - магазин за въздушно оръжие

    Почвайте пробите от ниски мощности. Не се плашете от ниските скорости.... Имат добра балистика дуумчетата. С леките до 2 грама в 5,5 на 82 Дж и аз не видях добри резултати. За тази мощност де. Но пък на 2,2 и особенно на 2,4 грама им пасна. Искат и почистване на цевта след 100 на слъга, поне...
  8. peko

    Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

    Аха, че и жена му да види колко има наистина......... Не му пожелавай такива фото сесии. ☺️
  9. peko

    AGN Technology - VULCAN

    В Събота точно с двунога отпред и отзад на дланта опрян приклада направих групата под сантиметър с доомчетата. Пък и сме набори....
  10. peko

    Моите снимки

    Никога не съм си играл с настройки. Когато съм искал да уловя някой момент, само вадя от джоба и щракам без подготовки. И доста често се получават прекрасни снимки, с цветови комбинации, които наистина са били само на момента. Случвало се е от 4-5 щракания, само първото да е уловило видяното и...
  11. peko

    Моите снимки

    Една бърза проба на мащерката и вайгелата с Р30про, от ръка, както си е на автоматичен режим.. Бях забравил че снима бе, да е и пущината...
  12. peko

    Приятелско надстрелване - следете за дата и място

    Намери се снимката на най-добрата група. Пушка: Алтарос М24 Оптика: Вектор Таурус 5-30 Проектили: Доом 2,4 грама Скорост: 265 м/с Разстояние :100, 50 м (по далекомер). Още първите няколко изстрела показаха че има потенциал, Жоро и той пусна няколко, и реших да пробвам за група. За по-ясна...
  13. peko

    Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

    Влияе му скоростта, а е редно да тръгнеш по обратния път - от ниски към високи скорости. Редукторно налягане 200 бара е екстремно и ненужно. За да е ефективен един редуктор и да работи коректно, работния му диапазон на пружините трябва да е 40-50 бара максимум. Отидеш ли нагоре, много често се...
  14. peko

    Приятелско надстрелване - следете за дата и място

    Ранко е за повечето от нас. 10:00-10:30 е по-вероятен час.
  15. peko

    Вицове и смешки

    Ми кат няма кво да праим, завтаряме...........:cool:
  16. peko

    Вицове и смешки

  17. peko

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Кръста се мести механично вътре в оптиката, или се мести оптично, когато си мърдаш окото? Каква е оптиката, има ли паралалсна корекция? Ако се е разшлякала вътре, няма гаранция че може да се оправи и да успееш да я отвприш. Китайците ползват лепило на поразия. Ако проблема ти е с паралксната...
  18. peko

    Мнения за HATSAN STRIKE EDGE 4.5?

    Страйкъра е изделие, което не си заслужава парите в нито един от вариантите. Нискокачествени материали, технологично сбъркан, недооразмерен, неконтролируемо качество на сборката(може да нацелиш окепазена още във фабриката бройка). Това, че се предлагат резервни части, го прави лъжливо приемлив...
  19. peko

    Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

    Пушката ти е "насилена" и за това не стреля добре. На 30м такова "групиране" не е ок. Сигурен съм, че ако я пробваш на 90 дж, ще се представи много по-добре. Максимата на Мечо Пух не винаги е валидна. Представянето на една "система за изстрелване на проектили чрез сгъстен въздух" също графично...
  20. peko

    AGN Technology - VULCAN

    3/4 оборот в коя посока? Реглажа на тези редуктори се движи в рамките на 15-на минути-демек четвърт оборот. Често срещана напоследък грешка при много хора, решили ей тъй, без стенд да врътнат малко редуктора. Я да го "наточат" за слъгове, я да го намалят заради разхода.... Предобриш ли...
Нагоре