МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

big_dragon

Редовен Потребител
carex написа:
Сега продажбите на Хатсан ще нараснат :D Винаги съм си мислил, че лоша пушка няма,има добър и лош стрелец, и тази стрелба го доказва :bravo:
Преди да започна да пипам нещо по моя Хасан, задължително го давам на някой утвърден стрелец да направи някоя група и често се случва след това да се откажа от интервенции.....
 

angelmr

Редовен Потребител
Ето и аз да пусна най-накрая нещо. Пушката е щаер мач 91 конвертирана на въздух със външен редуктор "перил" и хатсански резервоар. Това са първите тестове след като взех щаера и прострелях оптиката. На мишената не го пише, но дистанцията е 25 метра, а метеорологичните условия са: променлив вятър със завихряния покрай стени на сгради. Изстрелите са по 5 на мишена.
На горните две мишени се вижда какъв е ефекта от началната скорост върху групираността при тези условия (вятър със завихряния). Там бях изпуснал налягането да падне под 50 бара и не знам каква е била началната скорост но е била ниска.
 

Attachments

  • Document_0.JPG
    Document_0.JPG
    186.5 KB · Прегледи: 141

robo1

Потребител
Днес пострелях доволно.
 

Attachments

  • DSC01865.JPG
    DSC01865.JPG
    602.1 KB · Прегледи: 124
  • DSC01867.JPG
    DSC01867.JPG
    608.2 KB · Прегледи: 112
  • DSC01868.JPG
    DSC01868.JPG
    567.2 KB · Прегледи: 110

piperov_pipi

Потребител
azzaro написа:
Роберто имаш и по- добра мишена,защо не я пуснеш и нея ,все пак 248 без менгемета не се прави всеки ден!Иначе браво за стрелбата!!! :cheers:
Тук малко намирисва, затова искам в зародиш да парирам подобни писания. БР стрелба се стреля от маса с предна опора наречена РЕСТ и задна опора заешки уши или нещо друго. РЕСТА не е МЕНГЕМЕ. Дали пушката ще лежи на чувалчета с пясък или на РЕСТ и заешки уши няма никакво значение. С РЕСТ и заешки уши е естетически по издържано. Все пак сме в ЕВРОПА нали...?
ХАСАН 40м. по 3 изстрела в мишена с РЕСТ и заешки уши...
 

Attachments

  • DSCI0014.jpg
    DSCI0014.jpg
    751.7 KB · Прегледи: 123
  • DSCI0074.JPG
    DSCI0074.JPG
    695.9 KB · Прегледи: 98

azzaro

Потребител
При цялото ми уважение към piperov pipi , не мога да се съглася че стрелбата от рест и чувалчета пясък са едно и също ,просто едното е по- европеиско.Стрелбата с рест и задна опора си е жив тест за пушката/особено за група/ а не за стрелеца.Като толкова няма значение защо не си направите по една мишена с рест и без него или на следващия бенч стреляйте само от чувалчета???!!!!Или може да се обмисли и предложението да се раздели дисциплината на стрелба с рест и без него. Двете неща са несъизмерими.
 

njatanasow

Редовен Потребител
azzaro, ще си намеся за малко :)
Защо не вземеш да прочетеш малко що е бенчрест,кои го практикуват(какви пушки) и какви пособия се изпалзват(маси рестове и подпори)
Разбира се че този вид стрелба,е добре направена пушка и добра преценка на вятъра.
Защо само в Пловдив се опитвате да измислите нови "правила".
Като толкова искате да стреляте по по труден начин защо не се пробвате в спортната стрелба.Там няма маси няма подпори НИЩО.Само пушка и стрелец ;)
Нали сме се събрали да си стреляме за кеф,и без това бенчреста при въздухарките си е измислено състезание,не го прецаквайте със нескончаеми "предложения" :cheers:
 

klmn

Потребител
Добре де,аз като си пуцам от всякакви странни стойки и пушката обикновено и подпирам на някой клон или дърво ложата (гледам да снимам/видя 70-метрова мишена в парк между доста дървета) това Рест ли се води?
 

piperov_pipi

Потребител
azzaro написа:
При цялото ми уважение към piperov pipi , не мога да се съглася че стрелбата от рест и чувалчета пясък са едно и също ,просто едното е по- европеиско.Стрелбата с рест и задна опора си е жив тест за пушката/особено за група/ а не за стрелеца.Като толкова няма значение защо не си направите по една мишена с рест и без него или на следващия бенч стреляйте само от чувалчета???!!!!Или може да се обмисли и предложението да се раздели дисциплината на стрелба с рест и без него. Двете неща са несъизмерими.
Чувалче отпред + чувалче отзад = рест отпред + заешки уши отзад... :yes:
 

lynx

Редовен Потребител
Никъде няма написани всеобщо приети правила за пневматичен бенчрест.
На всякъде всеки си е направил някакви локални правила и навсякъде има различни ограничения.
Само тук всичко ни е позвлено и няма равностоен старт за участниците.
Един си домъкнал статива с фотьойла и ментгеметата от в къщи, а на друг му се е паднало да стреля от "маса" скована от 3 криви летви, която не може едновременно да си стъпи на всичките крака и се клати като лодка.
За да има равен старт за всички, трябва условията да са еднакви за всички, само стрелците и пушките/оптиките да са различни.
Също така всички участници трябва да стрелят по едно и също време, за да няма изказвания от рода на "ама мен ме прецакаха да стрелям следобяд а тогава излезна вятъра".
За съжаление всичко опира до много пари, организатора трябва да подсигури много маси и еднакви условия за всички, което няма как да стане при нас.
Нормално е Бургаската група да се бунтува, защото те могат да си позволят по-скъпо оборудване но повечето хора нямат пари за хубави маси, скъпи рестове и др.

piperov_pipi написа:
Чувалче отпред + чувалче отзад = рест отпред + заешки уши отзад... :yes:[/i]
Данчо, като е едно и също, защо Бургаската група изхвъли чувалчетата и наби стотици левове за рестове?
Ех тази европейска естетика какви чудеса върши....
 

ангел иванов

Потребител
Прав си Рачо,за съжаление си много прав...Мизерия си е повсеместна, и няма кой да организира такива условия :wall:.
Ама пък и ние не се пишем за профи стрелци,нашто си е пуцане за кеф,и събиранията не са чак толкова със състезателен характер,а да се видим с хора и да се повеселим. И стреляме както каже организатора дето все се случва строг но подкупен. ;) :cheers:
 

Milen

Потребител
lynx написа:
Никъде няма написани всеобщо приети правила за пневматичен бенчрест.
На всякъде всеки си е направил някакви локални правила и навсякъде има различни ограничения.
Само тук всичко ни е позвлено и няма равностоен старт за участниците.
Един си домъкнал статива с фотьойла и ментгеметата от в къщи, а на друг му се е паднало да стреля от "маса" скована от 3 криви летви, която не може едновременно да си стъпи на всичките крака и се клати като лодка.
За да има равен старт за всички, трябва условията да са еднакви за всички, само стрелците и пушките/оптиките да са различни.
Също така всички участници трябва да стрелят по едно и също време, за да няма изказвания от рода на "ама мен ме прецакаха да стрелям следобяд а тогава излезна вятъра".
За съжаление всичко опира до много пари, организатора трябва да подсигури много маси и еднакви условия за всички, което няма как да стане при нас.
Нормално е Бургаската група да се бунтува, защото те могат да си позволят по-скъпо оборудване но повечето хора нямат пари за хубави маси, скъпи рестове и др.

piperov_pipi написа:
Чувалче отпред + чувалче отзад = рест отпред + заешки уши отзад... :yes:[/i]
Данчо, като е едно и също, защо Бургаската група изхвъли чувалчетата и наби стотици левове за рестове?
Ех тази европейска естетика какви чудеса върши....
Колега lynx как реши, че Бургаската група е богата? Богата е на Walther Dominator 1250! В това отношение може да се каже, че Бургас е града на Доминаторите!
 

piperov_pipi

Потребител
Ами, КАУБОЙ, развиваме се приятелю. Нали знаеш, че човек се учи докато е жив и винаги се стреми към съвършенство. Едни дават луди пари за тунинговане на пушките ние пък се стремим към съвършенството в стрелбата. Моя РЕСТ, МАСА и заешки уши ми струват към 200лв. Просто сам си ги изработих. Винаги сме предоставяли на колегите да ползват нашите маси и рестове. Несериозно е твърдението, че нямаме маса и рест поради липса на средства. Но ако искаме да вървим напред просто трябва да спрем с излишните полемики и да погледнем по професионално на стрелбата, защото въпроса не е да имаш дадена пушка, а да и се радваш на стрелбата. Има млади момчета, които дай боже да отидат на международни състезания, там с чувалчета ли ще стрелят...?
Просто помагайте ако можете, ако не можете не пречете, радвайте се на стрелбата и на приятелите си... :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
Преди 10тина дни дойде при нас да постреля човек с Хътсан (ПЦП) и с оптика Бушнел (без милдот скала) 4X12 с малка точка в средата на кръста.Ние с масите му с рестовете с табуретките,човека си метна едно одеало на колата,подпря си пушката на торбичка с пясък и като му видях резултата на 50м,направо ми се "стричи дъвката" :D Нямаше група имаше една дупка ;) Така че с рест или без,който си го може,може!Инак Рачо е прав,всичко да е равно,да остане стрелеца с пушката си.Пък може и да доживеем и дочакаме да постреляме като Европейските Колеги BR в реална конкуренция и в еднакви условия ???
 

go_panch

Потребител
vanko написа:
Преди 10тина дни дойде при нас да постреля човек с Хътсан (ПЦП) и с оптика Бушнел (без милдот скала) 4X12 с малка точка в средата на кръста.Ние с масите му с рестовете с табуретките,човека си метна едно одеало на колата,подпря си пушката на торбичка с пясък и като му видях резултата на 50м,направо ми се "стричи дъвката" :D Нямаше група имаше една дупка ;) Така че с рест или без,който си го може,може!Инак Рачо е прав,всичко да е равно,да остане стрелеца с пушката си.Пък може и да доживеем и дочакаме да постреляме като Европейските Колеги BR в реална конкуренция и в еднакви условия ???

На тази снимка не видях два еднакви реста...
 

Milen

Потребител
Ако всичко ни е еднакво ще е скучно! Губи се възможността за новаторство, сравнени и развитие. Аз такъв спорт не знам дето да бягат с еднакви маратонки, карат еднакви коли, използват еднакви ракети и т.н. Така и хора с "по-малки финансови" възможности ще бъдат изолирани.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Мечти,мечти, ако не се вземете в ръце и да си направите или купите необходимото ще си останете с мечтите ;)
Кой организатор в България можи да осигори тези условия от снимката?Аз поне не се сещам.
Извода какъв е ,всеки се спасява сам ,защото състезания все пак ще има :) :cheers:


П.П Колкото до инвентара,не е нужно микробус,последния път до Пловдив,пътувахме с Дядо Данчо и всичко ни се събра в един малък Сеат.Така че вземи се спри с тез подмятания и без това стреляш само на компа :p
 

piperov_pipi

Потребител
Това с равния старт сме го слушали, но за да има мир и "равен старт" на състезанието в Ботево няма да нося нищо...ще стрелям с оборудването на КУБОЯ ...така ще сме равнопоставени


ТАКОВА ПОНЯТИЕ РАВЕН СТАРТ НЕ СЪЩЕСТВУВА - имаше го едно време по военно обучение, на огневия рубеж 10 калашника и стреляй...
 

angelmr

Редовен Потребител
Пак се изпокарахте за глупости. :) Равен старт е невъзможен. Но това не пречи относително уеднаквяване на условията да е осигурено от правилата на състезанието. Според мен няма нищо лошо както при състезанията с рест и задна опора, така и при състезанията само с предна упора. Това са два напълно различни типа стрелба. И всеки си стреля по начина по който на него му харесва. А организатора на състезанието определя по какви правила ще се стреля. Какво толкова има за умуване не разбирам... Надявам се никои няма да каже че едикойси метод за стрелба е правилния, а останалите са погрешни.
 
Нагоре