SUMATRA by Eun Jin

lynx

Редовен Потребител
Вероятно има Суматри и с CW цеви , но не всички.
Единственият начин да се види е да се свали мерника, както Скандало е описал.
Никъде не срещнах в сериозните сайтове , че Суматрата е с такава цев, а това едва ли е факт който може да се подмине.
Ванко, това мнение което си посочил не е доказателство.
Всеки си пише в нета каквото си помисли и каквото си иска, но това не го превръща във факт.
Ето обратното твърдение на посоченото от теб:
 

Attachments

  • lw.jpg
    lw.jpg
    178.1 KB · Прегледи: 198

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Всеки си пише в нета каквото си помисли и каквото си иска, но това не го превръща във факт.

Никаде не съм казвал че е факт! Обратно ако се върнеш по назад ще видиш че съм писал че не всички са с такава цев. Чети по внимателно! А това че под мерниците на някой има такива надписи,не мисля че е случайно :exclaim:
Сигурно сега ще кажеш че всеки пише по цевите,каквото си иска :-\
 

lynx

Редовен Потребител
Написал си , че 90% са с немски цеви.
От къде са тези данни?
Вероятно почти всички от нашия форум са си разглобявали Суматрите, но само Скандало е констатирал надписа на неговата цев.
А и неговата е 6,35. Повечето хора във форума са с 5,5.
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Вероятно почти всички от нашия форум са си разглобявали Суматрите, но само Скандало е констатирал надписа на неговата цев.

cilindura видях че е писал за такъв надпис на неговата цев,за Skandalo не знам от къде си разбрал.Много са си разглобявали Суматрите но малко са се сещали да погледнат за надписа под мерника.Аз така съм чел и това съм писал.А кой сайт е достоверен и кой не,ще кажеш ти.Ти си специалист по всичко.За мен по важно е че пушката си стреля повече от добре с тая цев,много рядко се налага почистването и.Гледам резултата и нищо друго.
 

lynx

Редовен Потребител
Ванко , ти пак се разсърди :eek:
Тези с немските цеви имат щампа върху цевта /показано на снимката/, останалите са корейски ;)
3530131.jpg
 

vanko

Редовен Потребител
Този артефакт от къде го изкопа? Няма такава Суматра с такъв просвет между цевта и цилиндъра.Но дари и така да е,още едно доказателство че цевите на Суматра са произведени в Германия,та дори и да не са всички.
 

lynx

Редовен Потребител
vanko написа:
Този артефакт от къде го изкопа? Няма такава Суматра с такъв просвет между цевта и цилиндъра.Но дари и така да е,още едно доказателство че цевите на Суматра са произведени в Германия,та дори и да не са всички.
;)
azzaro написа:
Моята е с такъв просвет!
azzaro, твоята е поръчкова 4х4 с по-голям просвет, а на Ванко е пистова машина-ниска ;)
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
azzaro, твоята е поръчкова 4х4 с по-голям просвет, а на Ванко е пистова машина-ниска ;)

Така е lynx,така е :yes: Може и да е ниска машината,ама съм доволен от нея :) Само не ми е ясно защо не обсъждаш твоя дейстейт,а подскачаш от тема в тема и се правиш че разбираш от всичко...
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Стига с тоя излишен спор.Цевите са качествени каквито и да са.Моята няма подобна гравюра,но вътре свети каналите са хубави и дълбоки като я сравня с китайската цев на бам-а разликата е огромна.
 

kaloqn

Новодошъл
Важното е че събудихме темата !!! Вярно че цевите са супер Затова съм склонен да вярвам че са Валтерски без значение дали пише или не ,претполагам само че са поръчани от самянг както повечето големи компании го правят когато немогат да произведат някой от сложните компоненти. Ччист пример за това са консорциуми като самсунг и фотоапаратите във високия клас ползват шнайдер оптики Предполагам че това е истината! Честит празник БЪЛГАРИ не се мразете а се обединявайте :cheers: :goodbye:
 

dilom08

Редовен Потребител
До колкото знам, корейците имат доста развита оръжейна промишленост и не вярвам да не могат да си направят сами цевите, а да трябва да си поръчват това на друг. до сега съм разглеждал подробно цевите на кареер и на еваникс и мога да кажа че са супер. суматра не съм имал възможност да човъркам. Направими впечатление че нарезите са тънки и високи и цевите понасят доста висока скорост
 

lynx

Редовен Потребител
vanko написа:
.....Само не ми е ясно защо не обсъждаш твоя дейстейт,а подскачаш от тема в тема и се правиш че разбираш от всичко...
Нямам претенции че разбирам, просто като ми потрябва информация знам къде , как и какво да търся.
Рядко имам пропуск , тайни няма стига да се научиш да мислиш "правилно" ;)
Ако за нещо във форума съм излъгал, дай да го огледаме и обсъдим :pardon:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Някъде прочетох че Валтер са си правили цеви в Корея и Суматрите от там дърпали.
Може пък да се окаже че Валтер дърпат от Корея ;)
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
като ми потрябва информация знам къде , как и какво да търся.

@lynx По повод публикуваната от теб снимка.Колкото Суматри съм виждал,никъде не съм срещал подобен надпис,и след като казваш че знаеш къде и какво да търсиш,бих те помолил да намериш материали (и Суматри ако можеш) с LW цеви със същите надписи.Не за друго,ще ми бъде интересно.
 

lynx

Редовен Потребител
Както написах по-напред, аз лично не смятам че Суматрите са с ЛВ-цеви. /Немски-евентуало да, но ЛВ-не/
Никъде не намерих достоверен източник да сочи това, само предположения във форуми.
Ако наистина бяха с такива цеви, производителя нямаше да пропусне този факт в рекламите и сайтовете за он-лайн продажба.
Склонен съм да повярвам на колегата Цилиндъра за надписа CW, при него надписа съществува и това може да се провери, а и няма смисъл да ни лъже.
Ако те съмнява, че съм "произвел" снимката с фотошоп , значи грешиш.
Ето ти линк с темата, от която е снимката /малко преди средата на страницата са снимките/
http://talks.guns.ru/forummessage/96/642971-7.html
 
A

Anonymous

Гост
Сложна работа, понеже няма как да знаем дали цевите на LW, които по късно биват продавани на едро на производителите, се оксидират в завода на LW. Ако ги оксидират по късно, тогава няма начин цевта от снимката да е LW, понеже щампованите букви не са оксидирани. Цевта е била първо оксидирана, после щампована.
 

lynx

Редовен Потребител
Другото интересно в същата тема е на снимката долу , но е на първа страница от темата.
Все бях виждал Юн-джин-Суматра, Сам Янг-Суматра...ама Air Venturi-Суматра още не бях виждал :eek: ;)
cimg2494k.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Пак ли да спомена, че мога да си гравирам всичко при това с доста по-добро качество!
Мога да сложа на някой и надпис произведена в завода на ФедеРбау с цев на братята Лоутър и Карл Валтер....
Затова не вярвам, особено на ЖЪЛТИ!
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
Пак ли да спомена, че мога да си гравирам всичко при това с доста по-добро качество!
Мога да сложа на някой и надпис произведена в завода на ФедеРбау с цев на братята Лоутър и Карл Валтер....
Затова не вярвам, особено на ЖЪЛТИ!

+1
 
Нагоре