ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

bleu81

Редовен Потребител
По-добре вземи регулируемите на FX - по-лесно се извършва самото регулиране. Със Sportsmatch доста ще си играеш с 2-3 размера шестограми при всяка промяна в настройката. Не че са лоши, просто FX са по-практични.../QUOTE]

Сен, реших да те послушам и си поръчах ФХ но лимит. Прав си че са много по практични а и все пак основната корекци което целя е по вертикала. С другата ще се примиря някак.

Поздрави
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

potrebitel 13

Потребител
Знае ли някой дали се продава в магазин нашия роден бинокъл Б8x30? Оптико-механичния завод го имат на сайта си, но имат ли магазин? Има ли разлика между старо и ново производство. Знам ,че ги има в олх и подобни сайтове, но предпочитам нов.
 

RANGER

Потребител
Здравейте момчета, трябва ми помощ. Имам оптика за ремонт, ако знаете човек които извършва такъв, дами дадете телефонен номер за връзка с него. За предпочитане да е от Бургаския регион. Предварително благодаря.
 

Ctan4o

Потребител
Имам телефона на едно момче от Варна. Казва се Живко. Ще ти го пратя на лично ако те интересува. Незнам как работи но мисля да му дам моя хоук защото имам прашинки вътре. Ако някой е ползвал услугите му нека да сподели.
 

bleu81

Редовен Потребител
Имам телефона на едно момче от Варна. Казва се Живко. Ще ти го пратя на лично ако те интересува. Незнам как работи но мисля да му дам моя хоук защото имам прашинки вътре. Ако някой е ползвал услугите му нека да сподели.

Без да им правя реклама видях на сайта на хоук, че заримекс са им станали вносители. Не знам дали като вносители са длъжни да осигурят сервиз на марката... Трябва да се пита.
 

Ctan4o

Потребител
Проблема е че тази оптика е купена от pyramidair и отговора в България е че щом не е купена от тук няма как да я пратят за рекламация. В заримекс не съм питал обаче ще пробвам.
Всъщност след това не съм се интересувал как стои въпроса с международната гаранция. Преди години имах проблем със счупено ножче ледерман и представителя се направи на луд но когато писах за проблема в Америка веднага го подмениха.
 
Последна промяна:

vertexe

Новодошъл
Здравейте колеги.
Имам Асан mod.85CR.Може ли някой да ме упъти,
от къде да си взема нов маншет и о-пръстен за цевта.
Струва ми се деформиран.
 

hunter_78

Редовен Потребител
Разглобяване на оптка ZOS 10-40SFE.
Реших да пусна малко снимки на разглобяване на въпросната оптика.На някой може да му бъде от полза..20180930_205045.jpg 20180930_205105.jpgразвиваме внта държащ паралаксното колело с шестограм номер 3.Вадим внимателно колелото,лепено с китайска плюнка.Под него се показва широка гайка с външна резба също лепната с плюнка,развива се лесно с помоща на шублер.20180930_205153.jpg вадим бронзовото колело кето движи паралакса...
 

hunter_78

Редовен Потребител
20180930_205337.jpg 20180930_223655.jpg Паралакса се движи от малкото бронзово винтче което съм оградил...Развиваме трите винтчета с отверка и махаме детайла който държи паралаксното колело и задвижващия механизъм..20180930_210654.jpg
 

hunter_78

Редовен Потребител
Сваляне на задния окуляр...20180930_223441.jpg За целта развиваме гайката с външна резба на която има два процепа....ограден е в червено единия,пак с помоща на шублера.Развива се лесно.20180930_223534.jpg
 

apapazov

Редовен Потребител
Търся си дърво за приклад на булпап. Предпочитам нещо евтино и което лесно се обработва защото смятам да се пробвам сам, а съм супер аджамия и има голяма веротност да го осера.
Ако някой има парче или пък знае от къде да си взема да пише.
Благодаря предварително на отзовалите се!
 
Нагоре