Приклади - изработка и поддръжка

nikolai89

Редовен Потребител
Поиграх се малко с дрехата на "Бамби" :lol:, но за 4 дневен труд почти няма разлика на външен вид, поне е доста приятно на допир. Първо шкурене с 100, 320, 600, метална вълна и 1200. Между шкуренията с 1200 е обработвано с байц, ленено масло и восък пелисандър (нагрява се с горещ въздух). Исках за финиш french polish, но незнам от къде да го купя.

41033362_1447098458724493_316684242429935616_n.jpg 41244161_234181330580175_1497233111283400704_n.jpg
 

leopardars

Потребител
Попаднаха ми трупи от орех изсъхнал на корена си. От скоро е сух, защото няма изгнило. Диаметъра е около 300- 350 мм. и е нарязан на 700- 800 мм. Става ли за приклади или да отива за гориво.
 

du6ata

Редовен Потребител
Попаднаха ми трупи от орех изсъхнал на корена си. От скоро е сух, защото няма изгнило. Диаметъра е около 300- 350 мм. и е нарязан на 700- 800 мм. Става ли за приклади или да отива за гориво.
Разбичи го на дъски с дебелина 7 см и ще стане
 

le_corbeau

Потребител
Като гледам, само майстори са се събрали тук. Което означава, че съм попаднал на точното място.
Имам един Marauder 2220. Прекрасна машинка. Но ми влезе една муха в главата. Реших да си префасонирам Мародерчето в мини булпап.
images
За целта ще трябва да се консултирам с някой от по-опитните колеги. Ако някой се заинтересува ще съм благодарен да се разберем как да стане тази работа.
Ще чакам на лични !!! БЛАГОДАРЯ.
 

xpresident

Редовен Потребител
Имам въпрос към разбиращите от изработка на приклади: възможно ли е леглото на пушката да се издълбае върху заготовката чрез копирна фреза и ако отговора е да, къде може да стане?
 

sts1969

Редовен Потребител
Васко, до колкото знам и съм виждал в клипове, само външният силует се прави на копир по 5-6 броя на веднъж, но леглото и каналите се правят на фреза с подходящите фрезери. Не че е невъзможно тези заврънкулки да се изработят на CNC, но такъв копир не съм виждал на живо. ???
 

xpresident

Редовен Потребител
Сигурно си прав, просто нямам стационарна фреза и за това се замислих с копирна дали няма да стане да се копира от оригинала.
 

Geogry

Новодошъл
Здравейте притежавам съответната пушка, но приклада се счупи и никъде не мога да намеря приклад за тази пушка ако някой може да помогне ще бъда благодарен. +Това искам да попитам дали има значение ако приклада е за друга пушка защото намерих подобен но не съм сигурен ПС. извинявам се ако тази тема не е за тук https://pushka.eu/product/Резервна-част-въздушни-пушки_Приклад-за-Хатсан-Striker-Edge-
 

Karlito/Man

Редовен Потребител
И това всичко с дрелка си дупчил ???? Нямаше ли нещо по-подходящо да го изрежеш? o_O:cheers:
Банцинг под ръка нямам, а Бук лесно не се реже. Мъки!

Сега предстои голямото шкурене. Без подходяща техника си е жива мъка, но меракът е голям!;):rambo:
 
Последна промяна от модератор:

sevdaka80

Редовен Потребител
С пила за дърво,ще стане по лесно,или слагаш една такава шкурка на дрелката,и жули.
 

Attachments

  • 11720-lamelna-6kurka-za-borma6ina-raider--60mm-k120-.jpg
    11720-lamelna-6kurka-za-borma6ina-raider--60mm-k120-.jpg
    33.9 KB · Прегледи: 28

dberov

Редовен Потребител
Става и от друга пушка, но трябва да се преправя a бединга /подлагане в ложата/ е задължителен за да се напасне и няма луфтове.

п.п. И да, темата не е за тук.
 

Hidden

Редовен Потребител
Турските пушки често копират Гамо - може би някой гамовски приклад ще пасне без доработки.
 

bleu81

Редовен Потребител
Препоръчвам на всеки който изрязва сложни контури от дърво да си купи контурен трион. Среза е с дебелина около мм и с малко практика се следва лесно контур с дебелина 1мм за по тънки детайли и да кажен 2-3 мм за дебели. Моя реже до 50мм дървесина и ако ножа е с подходящ профил на зъбите според дебелината и вида наматериала среза става супер гладък и може да се мина направо на шкурка 180 и нагоре.

Поздрави
 
Нагоре