Разглобяване на пружинни пушки. Стендове, приспособления, инструкции, схеми.

Георги1967

Новодошъл
Благодаря Никола.. след двудневно ходене по мъките се справих.... намерих един клип в ютуб и стъпка по стъпка го сглобих.... вече имам около 150 изстрела, но все пак благодаря!
 

redsox

Редовен Потребител
Добрутро колеги. Предполагам това е правилната тема. Имам следния въпрос: Локтайт 243 средна якост, става ли за болтовете по пушката? Притеснението ми е дали не е твърде силен и да не мога да ги отвъртам в последствие. Мерси
 

redsox

Редовен Потребител
Добра идея мерси. Първо ще опитам на друг болт и гайка отделно дали може да се развият, преди да го ползвам на пушката.
 

lynx

Редовен Потребител
Наш колега от форума ползуваше точно този Локтайт против саморазвиване и беше с добри впечатления.
Няма опасност да стане заварка, слагай го спокойно.
 

Slavia630

Новодошъл
Здравейте,колеги!
Горд притежател съм на славия 630,още от моето детство .Пушката е донесена от тогавашната Чехословакия преди 90,та година.За това време е изстреляла доста килограми чашки,като само веднъж е сменявана пружината.Дойде време да уча моя син,но се нуждае от по-сериозен ремонт.Пружината и маншона са ми ясни,но не мога да намеря инфо за това как се сменява уплътнението на цевта.Ще съм благодарен ако някой може да помогне! Също ако можете да ме насочите към магазин,кадето да има всичките части,че уплатнението го намирам на едно място-пружината на друго и т.н.
Благодаря за вниманието!
 

Hidden

Редовен Потребител
Здравейте,колеги!
Горд притежател съм на славия 630,още от моето детство .Пушката е донесена от тогавашната Чехословакия преди 90,та година.За това време е изстреляла доста килограми чашки,като само веднъж е сменявана пружината.Дойде време да уча моя син,но се нуждае от по-сериозен ремонт.Пружината и маншона са ми ясни,но не мога да намеря инфо за това как се сменява уплътнението на цевта.Ще съм благодарен ако някой може да помогне! Също ако можете да ме насочите към магазин,кадето да има всичките части,че уплатнението го намирам на едно място-пружината на друго и т.н.
Благодаря за вниманието!
Koлега, за тези хубави пушки си има отделна тема - те го заслужават. Може да се обадиш на магазин ВИП в София - ако са правили ново зареждане сигурно имат на най-разумни цени. Също така трябва да уточниш, че търсиш бял маншет. Ако нямат аз може и да помогна - имах някакви неща...
 

Slavia630

Новодошъл
Новите модели са със друг маншон.Тук в кюстендил се опитах да го обясня на продавача в един оръжеен, но не ме разбра.Поздрави!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега мога да ти подаря моите стари,не са зле(и пружина)или да ти взема от софия но са по 10лв. кактото пружината така и маншета ,уплътнение за цевта нема!От Славия 631 са!
 

Attachments

  • IMG_20181115_185652.jpg
    IMG_20181115_185652.jpg
    195 KB · Прегледи: 56
  • IMG_20181115_185657.jpg
    IMG_20181115_185657.jpg
    189.4 KB · Прегледи: 56
  • IMG_20181115_185713.jpg
    IMG_20181115_185713.jpg
    186.6 KB · Прегледи: 56

Slavia630

Новодошъл
Твойте изглеждат направо като-нови в сравнение с маншона който свалих.
А упл.като е от 631 дали ще стане и как се монтира? В смисъл лепи ли се,или само се слага?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Вадиш старото с отвертка или шило и слагаш новото,ако трябваше да се лепи значи щеше да пада :)!Мисля,че са еднакви!Маншета едва ли е на повече от 30тина изстрела.
 
Последна промяна:

Slavia630

Новодошъл
Благодаря,за помощта!
Ако не си намеря нови части,ще разчитам на теб:)
Още нещо,ще ти придложа,ако ми ги купиш частите- пружина,маншон и уплътнение (нови) и ми ги пратиш в замяна пращам бутилка черешова,като си плащам частите,разбира се:)
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Няма проблем,но уплатнение няма от къде,мога да сваля размерите и да видя в микромакса ма това ще стане другата седмица.Пиши ми на лични да не задръстваме излишно!
 

lynx

Редовен Потребител
Уплътнението на цевта е най-обикновен о-пръстен, маха се с карфица и новото се поставя на мястото на старото, става за 2 секунди.
Маншетът трябва да си е истински, в Хубата точно такъв едва ли ще имат. Най-добре оригинално.
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги попадна ми една китайка b3 , уплътнението на цевта и е заминало , освен оригинално уплътнение не може ли да се сложи нещо друго ?
 
Нагоре