Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Alecks

Новодошъл
Алуминиеви са, доста лекички станаха. Стените са дебели около милиметър.
 

Alecks

Новодошъл
Малко тестове от днес. Дистанция 50 метра, (кучи студ) без вятър. Подпрян на къмпинг маса.
DSC_0691.JPG всяка колонка е ново зареждане на 250 бара и в края на колонката налягането пада до около 170-160 бара.
DSC_0690.JPG
Въпреки мен, пушката е доста точна. Монтирах импровизираните "карантий" за зглушаване и останах доволен. Без база за сравнение разбирасе. Чудя се, дали да я ровя още?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Няма плато - само плавно пропадане на скоростта. Това на далечни дистанции-над 80 метра ще влияе на точността. Същият брой изстрели, даже и повече трябва да ги прави в 8 метров коридор - пушката го може. Скоростта също не е много добре. Обърни внимание на пружината на бойния клапан - трябва да е много твърда. С палец трябва едвам да можеш да мръднеш клапана 1 мм. и това трябва да ти причинява болка. Това е работният му ход - другото е преразход. След като го направиш така - натегни малко и пружината на ударника.
 

andi

Редовен Потребител
Горния Булпап - Херкулес Були от 2 седмици е наличен в БГ . Във 6,35 , 7,62 , 9 мм и 45 кал .
 

andi

Редовен Потребител
Анди къде го има,че ми е интересна цената?
Сотис ги вкараха преди 20-25 дена , затова се появиха разните онлайн търговци в Бг. Цената е около 1200 лв за 6,35 , 7,62 9 мм . За 45ти кал е малко повече .
Вкараха и Галатиан Ауто 6 .
 
7

7842

Гост
Това го е имало на изложението в Германия , ще е интересно като дойде на каква цена ще е . Булпап на база на Херкулеса, с преден взвод .
View attachment 70505
Вече е поръчан 9 мм.,понеделник-вторник е при мен в Русе.:cheers:

Много грозен бе, Гоше.
Ама каква хубава работа ще върши!Многозаряден 9 мм,късичък...........
 
Последна промяна от модератор:
7

7842

Гост
Днес дойде булпапът.Много удобен,цялата тежест е отзад откъм цевната кутия,отпред бутилката е карбон и като го прикладваш изобщо не тежи на ръцете,може да стреляш и прав,нали е 9 мм. за големи мишени ;) може бързо да реагираш :rambo:.Сега следва тунинга и ..........:cheers:
 

Attachments

  • 20180528_170412.jpg
    20180528_170412.jpg
    138.6 KB · Прегледи: 417
  • 20180528_170421.jpg
    20180528_170421.jpg
    108.3 KB · Прегледи: 380
  • 20180528_170451.jpg
    20180528_170451.jpg
    199 KB · Прегледи: 380
  • 20180528_170503.jpg
    20180528_170503.jpg
    126.6 KB · Прегледи: 386

ToHKa

Редовен Потребител
Колега можеш ли да пуснеш заводски скорости брой изстрели ?
Инак ,щестито :) мне лично ме радва пушлето.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако е мой, бих му кръцнал малко от шината за оптиката.
По-добре ще му стои, нещо такова евентуално:
20180603_155147.jpg
 
7

7842

Гост
Може,но трябва да се направят нови монтажи за шината,защото са пластмасови и тоя първият от към кутията е свободно надянат върху тръбата и шината се мести.Пробвах като развих шината отпред от монтажите които са над бутилката и започна да се клати.То и ако се махне този калъф от бутилката ще изглежда още по добре.В процес на умуване съм кое и как :),а пък и мненията от колегите ще е в плюс :cheers:.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Гоше, изработваш 3 алуминиеви осмици, които да могат да се стягат и отрязваш това, което стърчи от шината пред 3-та осмица и си спасен. Пластмасата около бутилката засега я остави, за да я пази, понеже ти казах нещо за карбона. Тая седмица ще и нагласим и спусъка.
 
Последна промяна:

stareca

Новодошъл
Здравейте на всички от този прекрасен форум,това е първият ми пост.Днес се оборудвах с първото си PCP и то е Hatsan Hercules Bully 9mm.На външен вид ми харесва,удобен ми е,и не е тежък колкото си мислех.Естествено възникнаха и първите въпроси.
1.Може ли да стреля на метан и ако може трябва ли да се преработва нещо по пушката?
2.Къде и при кого в София мога да я закарам да я простреля,тунингова и почисти евентуално от стружки ако има?
3.На метан добре ли ще се представи тази пушка в този калибър?
Доста четох във форума и не намерих отговор на тези въпроси(не казвам че няма,а че аз не намерих)
Благодаря ви и дано ми помогнете.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Здравей и честита придобивка.
Пушката може да стреля на метан, но трябва да се настрои за това. В момента в заводски вид всички херкулеси стрелят във високите налягания 230-240бара, а това е недостижимо за метана. Стружки по пушката няма да има, но трябва да се направят други неща, като шрауда и стрипера и тъпия механизъм затварящ клапана за зареждане. Със сигурнос на метан ще има повече мощ от на въздух, но зимата ще ти падне скоростта и това трябва да предвидиш.
 
Нагоре