ОТМЕНЕНА !!! Зимна среща - ФТ състезание "В.Търново 2018- 8 години по-късно"

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-скоро нека остане до 19.02, да може да се чете, някой не влизал тук да не поеме към Търново в някой от дните. Даже, ако може да добавиш още в заглавието - Отменено!
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
................ И ще се довери на преценката ми относно тази именно зимна среща. ........ :cheers:

Понеже знам , че си перфекционист в организацията ....сигурен съм , че преценката ти е правилна и подкрепям решението ти!
Първото организирано събитие което посетих преди години и ме запали по ФТ, беше организирано от теб на стадиона.
Винаги всичко е било точно на събития организирани от теб. Все пак си пожелавам да организираш едно мероприятие по нататък. (Mоже и на стадиона) :):cheers:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
"Това за "ветераните" ... май не го разбрах ." :)

Понеже идеята за мероприятието бе провокирана от носталгия към миналото а от снимки от първите мероприятия и думи на колеги знам,че има доста хора ,които вече не идват по сбирките а "оборудването" им седи...та мислих ,че и първоначалната идея беше да дойдат и много от тези хора ...това имах в предвид!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
2-ра нац. среща
Ето и резултатите на състезание по ФТ:

1 място - Rashko - 24 точки (GAMO CFX)
2 място - Redalex - 20 точки (GAMO CFX)
3 място - Shooter - 20 точки (GAMO CFX)

За 2-3 място имаше надстрелване.
Други финалисти:

NATAN - 18 точки (NORIKA STORM)
братушка - 16 точки (GAMO CFX)
L-Man - 16 точки (GAMO CFX)
Bor1968 - 16 точки (BAM21)
Mitaka101 - 14 точки (HATSAN 75)
petkof - 14 точки (BAM30)
tech07 - 14 точки (GAMO Hunter 1250)
IV - 10 точки (BAM30)
Mr_DEATH - 10 точки (BAM19)

3-та нац. среща
Филд-Таргет ППП - Финалисти:
1. NATAN - BAM21 - 68 т.
2. Petkof - BAM30 - 63 т.
3. ZARA - GH1250 - 61 т.
4. Petrakito - Norica Marvic Gold - 59 т.
5. DjBoby - Cometa Fenix 400 - 56 т.
6. Миро - H125 - 55 т.
7. Цецо - GH1250 - 53 т.
8. братушка - CFX - 51 т.
9. Milen.m - CFX - 44 т.
10. Rashko - CFX - 43 т.

4-та национална среща
ФТ - ППП Финал:
1. milen.m - CFX Royal - 44т.
2. luft9waffe - HW90 - 33т.
3. ERO - Hatsan85 - 32т.
4. Petkof - Air1000M - 29т.
5. Prinz Eugen - Cometa400 - 27т.
6. братушка - CFX - 22т. *
7. bor_1968 - B-40 - 22т. *
8. DjBoby - Cometa400 - 22т. *
9. Dejmos - Hatsan125 - 22т. *
10. Djoko - B-21 - 18т.
11. ICO - Cometa400 - 17т.
12. mira_bis - CFX - 14т.

2-ро регионално София
Клас ПП
1. milen.m ЦФХ 12 точки
2.bor1968 Бам 40, Бам 21, ЦФХ 11 точки
3.mmst Бам 21 11 точки
4.братушка ЦФХ 10 точки
5.mira_bis ЦФХ 9 точки
6.Mr Death Бам 40 6 точки
7. civilian - 0 точки (резултат от стрелба без мерни прибори


5-национална среща
Филд Таргет ППП:
1. luft9waffe - 22т. - Вайраух 90 - FTT
2. HOBOS - 19т. - Х125 - баракуда
3. братушка - 17т. - CFX - ProHunter
4. milen.m - 17т. - CFX Royal - FTT
5. Shooter - 17т. - CFX - ProMagnum
6. Petkof - 16т. - GH 1250 - баракуда
7. Bor1968 - 14т. - B40 - ProHunter
8. Ero - 11т. - Х80 - баракуда
9. Petrakito - 9т. - Norica MG - FTT
10. CDMAN - 7т. - Slavia 630 - FTT
11. Wilhelm Tel - 3т. - B19 - ProHunter

:)...и после лошо било Гамото аааа... :).Това е писано 2008г. по друг повод ,тук във форума!
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Гамото си е добре, не знам само защо толква малко хора участват сега с ПП.
Еми защото почти нямаше от къде да се купят ПЦП-та. А също така и хубави пружинки също та до ден днешен почти няма кой да внася. Гамото като че ли онези години бяха с по-добро качество.
Отделно всеки търси по лесното и надеждно в някои случаи оръжие с пружинките не всеки му се занимава да се учи.
 

andi

Редовен Потребител
Сега вече е по лесно да се намери хубава ПП за ФТ . Но Любо е прав - въпрос на желание е , защото е по трудна . Винаги се радвам като видя на състезание няколко ентусиаста с ПП , да поддържат традицията . И като видя с ПП резултат наравно с ПЦП , браво , значи с мерак и тренировки става.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Все пак си пожелавам да организираш едно мероприятие по нататък. (Mоже и на стадиона) :):cheers:
Ето, че дойде моментът да ти отговоря, Васко:
Стадионът на Леденик от години се ползва интензивно от младите търновски футболни надежди. През ден почти имат тренировки... През последните месеци направих няколко опита да намеря ново трасе за ФТ около Търново, но те останаха без резултат. Все нещо не се връзваше... И тогава се сетих за твоя пост и отскочих до Леденик. Гледката там е много приятна - чисто е, зелена тревица, достъпът за коли долу на пистата е блокиран, все хубави неща за хората са се случили... И тогава в миг ми дойде спасителната идея, в която си подадоха ръка три дисциплини: ФТ, идеите ми за снайпингова стрелба с пневматично оръжие и ... футболът !
Къде е връзката с футбола ?! Ами тя е в един изключително важен детайл: нискоокосеният, буквално 3-4 см тревен килим. А идеята ми е в това, че като не мога да предложа атрактивен ландшафт на това иначе доказано удобно и харесвано от колегията място - ще предложа атракция в това, което ще виждате в окулярите на оптиките си:
Tank_01_PUB.jpg
Да, такива сцени ще оживеят във вашите оптики:rambo: ! Тази снимка е абсолютно натурална и е направена именно тук - на добрия стар леденишки стадион:):
Tank_02_PUB.jpg
Идеите ми за снайпингова стрелба навършиха вече осем години и участват в този проект с концепцията за мащабна стрелба по силуети в мащаб 1:10, които прихванати през оптиките дават на стрелеца усещането за еквивалентни дистанции 90-500 м. Този танк се намира на "490 м" и така изглежда през оптиката ми на увеличение 25х. Всъщност изглежда много, много по-истински ! Защото при гледане само с едното око съзнанието губи стереото и ... само си го доизгражда. На моменти при този тест имах усещането, че оръдието наистина стърчи към мен в 3D !
При тази сцена ще трябва да поразите инфрачервения прожектор на танка за нощно виждане /40 мм УЗ/. Като ако уцелите - няма да падне танкът, разбира се, а само "стъклото" на прожектора ;).
Къде участва ФТ в този проект: Изцяло и във всичко. Това ще бъде стрелба плътно по правилата на ФТ - рейтингово състезание с 50 падащи стоманени мишени.
Оттук нататък - само да съм здрав /и парички да падат, че ... докато станат 50 мишените...:(/. Искрено си пожелавам тези две услония да се сбъднат, за да имам удоволствието да ви посрещнана на това уникално състезание. На откриването ще бъда със синя каска на главата, а вместо съдийска свирка - за старт ще чуете и видите ...сигнална ракета в небето :rambo: !
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Абе "няма по-хубав звук от звука на падаща мишена".
Нова визия за ФТ. Страхотна идея!
С нетърпение чакам да я видя реализирана!
 
Нагоре