Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

anibis

Редовен Потребител
Същото и аз щях да му предложа на колегата, аз имам такъв ключ/за свещи/,за хатсански манометър и камък от гидори,стругован за WIKA манометрите.
Ако иска да си избере кой да му го прати.
 

lynx

Редовен Потребител
Купува се от железарията камък 22мм. и външния диаметър се пристъргва на 26,70мм.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Последно 22 или 21,че свещите са 21 или 16мм,ако утре не се оправя ще пиша едно Л.С.
А тоя манометър на какъв принцип уплътнява?
Поздрави
 

anibis

Редовен Потребител
Купува се от железарията камък 22мм. и външния диаметър се пристъргва на 26,70мм.
Голяма игра има с тоя камък,ако е много закален,няма да стане да се стругова,аз моя камък за WIKA манометрите,си играх доста,е вярно е че е на малък струг,но ако е закален яко няма значение дали е на голям или на малък струг.

Съвсем малко отнемах от камъка,докато стане на размер,две пластини счупих

 

anibis

Редовен Потребител
Последно 22 или 21,че свещите са 21 или 16мм,ако утре не се оправя ще пиша едно Л.С.
А тоя манометър на какъв принцип уплътнява?
Поздрави
Казвам че е като за свещи,но не е стандартен ключ,и ако купиш такъв за свещи 21-22 няма да стане.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Колега мили намали оборотите на тва стругче на около 150-200
и си намери нож с твърдоцплавна пластина 9т15к и подавай по 2-3 десети.
Смятам ,че щеимаш по голям успех!!!
 

lynx

Редовен Потребител
Последно 22 или 21,че свещите са 21 или 16мм,ако утре не се оправя ще пиша едно Л.С.
А тоя манометър на какъв принцип уплътнява?
Поздрави
21мм. не взимай, няма да стане ;) манометъра е 22,20мм.
Уплътнението на манометъра отзад е с о-пръстен, като го свалиш ще го видиш.
Дано не издиша от страничното отворче на манометъра, че....
 

anibis

Редовен Потребител
Колега мили намали оборотите на тва стругче на около 150-200
и си намери нож с твърдоцплавна пластина 9т15к и подавай по 2-3 десети.
Смятам ,че щеимаш по голям успех!!!
Благодаря,сега вече ми е ясно,но тогава когато стъргах тоя камък си нямах хал хабер от стругове.
Благодаря ти все пак!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Свалих изстрелите на Херкулеса 7,62 на 30 за да ги вкарам в 4 метров коридор. Сега стреля с 300-304 м/с. Времето в Русе е гадно, а нямам търпение да пробвам пушката на 100+ метра какво може. На 50 м. 6 изстрела са 1 дупка 20 мм.
 

Dominus

Редовен Потребител
Голяма игра има с тоя камък,ако е много закален,няма да стане да се стругова,аз моя камък за WIKA манометрите,си играх доста,е вярно е че е на малък струг,но ако е закален яко няма значение дали е на голям или на малък струг.

Съвсем малко отнемах от камъка,докато стане на размер,две пластини счупих

Прати един камък от най-закалените да му обърна хастара
 

anibis

Редовен Потребител
Ще ти пратя ударник от Кросман,оригиналния надали на него ще му обърнеш хастара.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ще ти пратя ударник от Кросман,оригиналния надали на него ще му обърнеш хастара.
Когато решиш го прати.

П.П. Лагерни черупки ги стържа с лекота. Колко по-по може да е тоя ударник?
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Метало керамика има в него,така са ми казвали,и на който стругар съм го носил от такъв вид ударник и от Мародера,направо са ма гонели от работилниците,а пък хората знаят и могат,сещаш се за какво става на въпрос,просто тоя ударник и на Мародера имали някакви честици керамика, ножа само цвили пуши и нищо не отнема.С пластини спецално за калени джелеза,после сърденки имаше,защо съм им закарвал такива детайли.
Единствено на нишковата са го рязали,и то доста бавно,по думите на колега/приятел/
Павка знам че си разбираш от работата,знаеш че шапка ти свалям,но тези два ударника направо са.... чума!

Особено от Мародера самия ударник имало прахови честици,керамика, смесвало се е всичко и в пеща, и после на калъп ударника и още куп екстри имало в този вид ударници.Това са думи на човек който го ряза на нишокавата. Сега точно такава ли е процедурата,или е някаква друга,но той сам каза че това на струг не може да се обработва.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Пластините с които работа са 97HRC. До сега нищо не се е оказвало по-твърдо от тях.
Както и да е. Разговора тръгна от камъка за манометрите, който не е нищо особено.
А в крайна сметка за екстремни ситуации има и абразиви. Няма не искам.
 

anibis

Редовен Потребител
Прав с точно с абарзива го яде без проблем ударника на Кросмана.
 

DeadShot

Редовен Потребител
След като повърнах успях да кача новото хатсанПъпче :lol::wall: . Номер едно са по грозни булпапи. :winner:
 

Attachments

  • Screenshot_2018-01-30-17-55-45-424.jpeg
    Screenshot_2018-01-30-17-55-45-424.jpeg
    99.9 KB · Прегледи: 99

lynx

Редовен Потребител
Неуспешна реплика на Дейстейт Пулсар, но поне по грозотия Хатсана го бие :D
IMG_7132.JPG
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ей,тва асанче наистина грозно.Сякаш в г.з правено.Сайд-болт на булпап-уникално.Прикладът,особено задната половина....ами не може да се коментира.Пулсара слезе на 2-ро място за най-грозен стоков булпап.
 
Нагоре