ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

tzocho

Потребител
Пристигна и последния засега модел на Discovery от серията HD 4-24X50SFIR.
Имах възможността да го сравня с аналогичен модел на VORTEX, RAZOR® HD 5-20X50 за 2000$
По съотношение цена/качество за своите 400$ определено печели и надявам се да е последната та най-после да приключа с експериментите. :)
Като намеря повечко време ще пусна кратко ревю за колегите които проявиха интерес.
HTB1ixW8olUSMeJjy1zkq6yWmpXaj.jpg

Magnification: 4-24x
Objective Dia.: 50mm
Tube Diameter: 34mm(1.34inch)
Lengh: 374mm(14.72in)
Weight: 776g(27.37oz)

Reticle:SS FFP IR-MIL
Focal Plane: First Focal Plane
Illumination: YES(RED with 5 positions)

Adjust Focus: Side Parallax
Side Parallax Adjustment (Yds):15Yds-Infinity

Field Of View@100yards(ft): 27.5-4.6
Eye Relief:3.5in-4.0in(90mm-100mm)

Zero Reset: YES
Zero Stop: NO
Revolution Indicator: NO
Zero Lock: YES(Lock=Down)
Click Adjustment Value:: 1/10MIL

Adjustment Per Revoultion:6MIL
Elevation Adj. Range: 40MOA
Windage Adj. Range: 40MOA

Coating: Full Multi-green Coated
Nitrogen Filled: Yes
Shock Proof: Yes
Water Proof: Yes
Fog Proof: Yes
 

rifle

Потребител
Защо не видиш за двигател от пералня? Той си е за 220V и дори имаш реглаж на оборотите
 

staif

Редовен Потребител
Миро завърти се покрай битаците..има мини циркуляри дето ги мъкнат от Германия..преди време си купих такъв за 30 кинта ,мотора му е над 1 киловат но е малко по компактен от на пералня..плота мисля че е около 50 на 50 приблизително..използват ги и за фаянс и гранитогрес..
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте да ме "упътите" от къде да си взема читави опорни торбички за стрелба, като колегата Раев дето беше пуснал преди време?

Благодаря предварително!
 

lu-bo

Редовен Потребител

qtex

Потребител
Здравейте,
Някой може ли да ме насочи към популярни руски сайтове за реклама на български имоти за продажба?
Познат ме помоли ако мога да го насоча към нещо подобно.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
На търсачката не намирам тема за това, ако има вече прощавайте.

Интересувам се от лазерен далекомер. Лично аз не търся марков, защото са скъпи и за моята пушка няма нужда от кой знае какво.

В Алито има много около 100 лева, но ще съм благодарен, ако някой си е взел от там или другаде (без продавалника) да ми сподели. Ако желае и на лични.

Благодаря предварително!
 

SvilenP

Редовен Потребител
За 100лв не мога да ти препоръчам нищо, но има един модел който е 100$ (на долния линк), за няколко години съм внесъл от него към 50 броя и никой не се е оплакал.

https://www.aliexpress.com/item/Bin...-a1ec-4206-9420-cb454d60022c&rmStoreLevelAB=1
Сигурно е добър, но аз си мислех нещо такова : https://www.aliexpress.com/item/Wat...-1a3f-4c9a-ab27-0868e71ee6b7&rmStoreLevelAB=5

Има и такива дето и ъгъл показват... Аз намерих доста, като този дето посочих, ама от телефона не мога да копна линковете. Смисъл има по добри от този за близко до тази сума стойност, но не знам колко са читави и разчитам някой да е взел такъв китаец и да сподели.

Иначе за по скъпи, към 100 долара има, както този дето постна колегата.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Нали искаш читав, е този който ти постнах е такъв, изпробван с години.
Щом искаш евтин си вземи, но като почнеш да купуваш всяка седмица батерии по 10лв за, една година ще изхарчиш пари колкото за още два евтини далекомера. Сложи едни 65лв отгоре лимита си и не се къскъней ако искаш да имаш читав далекомер. Туй нещо дето е евтино и хубаво аз не съм го виждал.
В крайна сметка избора си е твой, купи си каквото искаш.
 

lynx

Редовен Потребител
Проблемът не е само в батериите, евтините са доста неточни.
Този който dberov е показал не е лош, имам почти същия и мери добре.
3 пъти меря някоя дистанция и показва винаги еднакви данни, а батерията все още е оригиналната-на доста годинки е.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Е аз съм си габровец все пак, не давам лесно пари ;) Ок, благодаря ще помисля.
 

Raymon

Потребител
Здравейте,
искам да помоля за мнение. Интересува ме тези оптики добри ли са, като цяло и коя от двете е по подходяща за бенчрест на дистанции 25 и 50м. Едната е с Fine Crosshair, а другата с 1/16 Dot.

https://www.ebay.com/itm/WEAVER-849...372035290049?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c10

https://www.ebay.com/itm/Weaver-36x...d=372035290049&_trksid=p2047675.c100009.m1982
 

SvilenP

Редовен Потребител
Здравейте да питам понеже не съм поръчвал от Алито - Ако поръчам няколко артикули с различни срокове за доставка наведнъж да ли ще пристигнат заедно?
 
Нагоре