Haenel 312 , 311

pellet

Редовен Потребител
Маншетите на Гамо наистина не са лоши. Проблема е, че за да е оптимално всичко при Хайнел 312, маншета трябва да е 24.5 мм.
На Гамо маншетите са 25.5 мм. И като го тръкнеш 1 мм, периферията ( уплътняващата пола ) става много... ефирна :)
При положение, че гамовския маншет е 5 лв. , а руските излизат 7 лв бройката, не виждам никакъв проблем човек да си поръча веднъж 5-6 бр, както казах елементарно е, идват по пощата за 5 дни.
И така 100 000 изстрела ще си направиш без проблем. После пак ще го мислим ;)
 

Nikola

Потребител
И аз ще взема 3-4.

Няма ли кой да организира една поръчка?
 
Последна промяна от модератор:

Hidden

Редовен Потребител
Един колега ще ходи до Русия - ако не се организираме може да помоля него. Пък и ще спестим доставката.
 

xpresident

Редовен Потребител
Имаме отговор от магазина:
Здравствуйте!

- У нас есть в продаже нужная вам манжета для Haenel Suhl 312

- Доставка в Болгарию осуществляется почтой России по 100% предоплате.

- Предоплату возможно осуществить следующими способами:

1) Яндекс деньги.
2) PayPal ( комиссия 6%).
3) Bitcoin

- Сроки доставки составляют 15 -45 дней.
 

Hidden

Редовен Потребител
В един сайт, посветен на Хайнел 312 бяха дали линк към ето този детаил от същия продавач:
http://www.airgunstore.ru/manzhety/gribok_gamo_vd/
Твърдяха, че на него може да се постави синтетичния маншет. Някой може ли да даде мнение - колко е удачно да се ползва?

ПС: На сайта има и кожени маншети за ИЖ и други руски пушки.
 

xpresident

Редовен Потребител
Само пълним темата с тея маншети. Аз ще ги поръчам края на месеца, пишете ми на лично кой колко иска.
Колеги, смятам да взема маншети за Хайнел 312 от руснака и вече сме в преговори по е-мейла относно плащане и доставка. Понеже съм много ограничен с времето не мога да организирам поръчки за всичко което се продава в сайта. Предупреждавам че руснаците искат маншетите да се платят предварително, съответно искам от всички желаещи да ми дадат сумата (сметната по курса на рублата) предварително.
 

Hidden

Редовен Потребител
Понеже съм много ограничен с времето не мога да организирам поръчки за всичко което се продава в сайта.
Много жалко - сигурно има доста желаещи за кожен маншет за ИЖ.

Предупреждавам че руснаците искат маншетите да се платят предварително, съответно искам от всички желаещи да ми дадат сумата (сметната по курса на рублата) предварително.
До кога и как ще се разплатим? Колко излиза самата доставка?
 

xpresident

Редовен Потребител
Утре да финализираме поръчката и да я пратя на руснака. Искам да обърна внимание че към маншета може да е необходимо и това: http://www.airgunstore.ru/manzhety/gribok_gamo_vd/
Може да поръчаме кожени маншети за ИЖ и други неща които ги има тук и не се намират в БГ, но моля не ми изпращайте списъци с части за Хасан дето ги има навсякъде.
 

xpresident

Редовен Потребител
Лака на приклада въпреки че беше в задоволително състояние, имаше драскотини и по ръбовете на ложата беше изтрит. Махнах го и обработих приклада с tru-oil.
DSC_0130.JPG DSC_0131.JPG DSC_0132.JPG DSC_0133.JPG DSC_0140.JPG DSC_0141.JPG DSC_0157.JPG DSC_0161.JPG
 

Attachments

  • DSC_0162.JPG
    DSC_0162.JPG
    155 KB · Прегледи: 170

Hidden

Редовен Потребител
Едно питане от мен - грапавите повърности (отдолу на приклада и при ръкохватката) как ги третира?
 

xpresident

Редовен Потребител
Едно питане от мен - грапавите повърности (отдолу на приклада и при ръкохватката) как ги третира?
След свалянето на лака не са шкурени. Лака го свалих с препарат за сваляне на стари лакове и бои, като гарпавите повърхности ги търках с четка за зъби и топла вода. Процедурата я повторих три пъти за да не остане никакъв лак.
Доста лъскаво е станало, само с Tru-Oil ли е третирано?
Само tru-oil, мазано с пръсти. Към него има още едно шишенце с нещо с което да се направи матово, но сина ми го хареса така и не иска да го правя матово, поне за сега.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Колега, може ли да издадеш тайната си какъв препарат си използвал за свалянето на лака - Терминатор, Дунав или нещо нечувано, че и на мен ми предстои подобна операция? Предварително, Благодаря!
 
Нагоре