ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

DeadShot

Редовен Потребител
Тия едва ли ще стават за над 20 метра стрелба.А и едва ли ги има в България.Ако искаш с медно покритие вземи си baracuda power.
 

lynx

Редовен Потребител
Най-вероятно отвътре също са медни, а цената е като за сребърни - двадесетина долара за 150 броя чашки.
Теглото им е супер ниско (0.32 грама), с повечето пушки ще скачат на свръхзвук.
За 16 джаулови пушки може и да станат, скоростта ще е около 265-270.
Учудващото е, че въпреки изчанчения дизайн на чашките, отзивите за точност из нета са добри, но всеки си има негови критерии за точност :)
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При това тегло няма как да са изцяло медни. Всички производители помедняват само, има редки изключения на голямокалибрени няколко на Валтер.
 

Sen

Редовен Потребител
А какво стана нали HN трябваше да пускат съчми с грамажите и качеството на дефиант.
Sniper Light
Sniper Magnum
Това уж е дефиантска матрица .
Взех си въпросните H&N Sniper Magnum 5.5 mm от Pro Hunter за проба. Изненадата ми беше голяма. Вулканът ми ги хареса много.
Набързо скалъпен тест, стрелял съм от колата, пушката беше опряна на предна торбичка само, ето какво се получи от 35 м, и двете групи са от 11 изстрела, побират се в монета от 5 или 20 ст. (почти еднакъв диаметър са) с изключение на един флаер и в двата случая. Умерен вятър отново, край морето почти никога не е тихо.
Между тези две групи беше направена и една група с JSB Exact Jumbo Heavy 1.175 5.53, отново 11 изстрела. Не съм сигурен защо така се получава, но на същите тези 35 м резултатът е доста разочароващ. Нищо не е променяно. Направих група с H&N, после JSB за сравнение, и като видях колко е отворена, направих втората група с H&N. Не гледайте двете попадения с кръстче, от по-рано са от пружинката на един познат.
 

Attachments

  • IMG_20170920_194917.jpg
    IMG_20170920_194917.jpg
    130.4 KB · Прегледи: 96
  • IMG_20170920_194947.jpg
    IMG_20170920_194947.jpg
    112.4 KB · Прегледи: 92
  • IMG_20170920_195008.jpg
    IMG_20170920_195008.jpg
    162.8 KB · Прегледи: 94
  • IMG_20170920_195022.jpg
    IMG_20170920_195022.jpg
    148.1 KB · Прегледи: 93
  • IMG_20170920_195653.jpg
    IMG_20170920_195653.jpg
    106.3 KB · Прегледи: 100
  • IMG_20170920_195759.jpg
    IMG_20170920_195759.jpg
    111.5 KB · Прегледи: 97

Sen

Редовен Потребител
Ето и последната снимка, не влезе в предния пост:
 

Attachments

  • IMG_20170920_195154.jpg
    IMG_20170920_195154.jpg
    149.6 KB · Прегледи: 49

anibis

Редовен Потребител
Взех си въпросните H&N Sniper Magnum 5.5 mm от Pro Hunter за проба. Изненадата ми беше голяма. Вулканът ми ги хареса много.
Набързо скалъпен тест, стрелял съм от колата, пушката беше опряна на предна торбичка само, ето какво се получи от 35 м, и двете групи са от 11 изстрела, побират се в монета от 5 или 20 ст. (почти еднакъв диаметър са) с изключение на един флаер и в двата случая. Умерен вятър отново, край морето почти никога не е тихо.
Между тези две групи беше направена и една група с JSB Exact Jumbo Heavy 1.175 5.53, отново 11 изстрела. Не съм сигурен защо така се получава, но на същите тези 35 м резултатът е доста разочароващ. Нищо не е променяно. Направих група с H&N, после JSB за сравнение, и като видях колко е отворена, направих втората група с H&N. Не гледайте двете попадения с кръстче, от по-рано са от пружинката на един познат.

Браво, и аз трябва да си взема от тия H&N чашки,и аз да ги пробвам.
 

Sen

Редовен Потребител
Браво, и аз трябва да си взема от тия H&N чашки,и аз да ги пробвам.
Давай, колега :) Със сигурност ще постигнеш значително по-добри резултати, по-добри и по-опитни стрелци сте. Аз лично с удоволствие бих разгледал постове с резултати от тестове и на по-големи дистанции. Успех :)
 

dberov

Редовен Потребител
Взех си въпросните H&N Sniper Magnum 5.5 mm от Pro Hunter за проба. Изненадата ми беше голяма. Вулканът ми ги хареса много.
Набързо скалъпен тест, стрелял съм от колата, пушката беше опряна на предна торбичка само, ето какво се получи от 35 м, и двете групи са от 11 изстрела, побират се в монета от 5 или 20 ст. (почти еднакъв диаметър са) с изключение на един флаер и в двата случая. Умерен вятър отново, край морето почти никога не е тихо.
Между тези две групи беше направена и една група с JSB Exact Jumbo Heavy 1.175 5.53, отново 11 изстрела. Не съм сигурен защо така се получава, но на същите тези 35 м резултатът е доста разочароващ. Нищо не е променяно. Направих група с H&N, после JSB за сравнение, и като видях колко е отворена, направих втората група с H&N. Не гледайте двете попадения с кръстче, от по-рано са от пружинката на един познат.
Сашо, сега вземи и си почисти цевта, след което пусни 20-25 чашки JSB на кьораво и тогава постави мишена на 50 метра по която направи няколко групи с JSB по вече омазаната със същото олово цев.
После пак на същите метри пробвай с H&N Sniper Magnum 5.5 mm но никога не прави обратното упражнение. JSB не обича да се меши с други чашки чийто състав на оловото е с различно съдържание на калай. Омажеш ли веднъж цевта с JSB караш само с JSB.
 

Sen

Редовен Потребител
Сашо, сега вземи и си почисти цевта, след което пусни 20-25 чашки JSB на кьораво и тогава постави мишена на 50 метра по която направи няколко групи с JSB по вече омазаната със същото олово цев.
После пак на същите метри пробвай с H&N Sniper Magnum 5.5 mm но никога не прави обратното упражнение. JSB не обича да се меши с други чашки чийто състав на оловото е с различно съдържание на калай. Омажеш ли веднъж цевта с JSB караш само с JSB.
Още утре ще почистя цевта и някой от следващите дни привечер след работа ще опитам, когато остане малко време.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай и 1,03, ако Вулкана не си го надул, би трябвало повечко да му харесат от тежките.
Моя бивш в .22 оставен на около 41 Дж, миналата Неделя ми "попадна" пак в ръцете и от маса с предна торбичка на 50 м при лек, но променлив вятър с 1,03(5,53) направи група под 2 см от цял барабан.
С него съм пробвал въпросните "немски" дефианти и показаха доста по-лош резултат на 50 м, но без да съм чистил цевта.
Цевта на Щуреца ми, когато беше 43-44 Дж ги хареса малко повечко, но пак не докараха резултата на 1,175 при нея.
Може да има разлики и в партидите и материала и при двата производителя(аз тествах още първите им серии на H&N). Но малкото от "английските" дефианти които ми бяха останали, и то по-леките, се представиха дори по-добре от JSB-тата.
Затова преди време събирах желаещи да "оберем" наличните оригинални останали на Острова, но не се намериха такива. А вече почти не се намират от истинските и там.
 

Sen

Редовен Потребител
Затова преди време събирах желаещи да "оберем" наличните оригинални останали на Острова, но не се намериха такива. А вече почти не се намират от истинските и там.
Много жалко... Имаш ли желание за нов опит да съберем мераклии? Има ги тук там из сайтовете, описани като vintage чашки.

Досетих се и аз, че може партидата на JSB, от която имам, да не е съвсем читава.

Не, Пеко, по твоя препоръка не съм натягал много пружината на нито една от двете пушки. Вулканът с JSB 1.175 ми е на 44-45 джаула. Тези H&N са със същото тегло и те - 1.17 грама.

Сашо, сега вземи и си почисти цевта
Митак, сега се сетих нещо... Миналата седмица, когато си играх с H&N Grizzly с Крикета, пуснах една последна серия от 10 изстрела с JSB Exact King Heavy 6.35 2.2... Събраха се в няма и 5 стотинки, а не бях чистил цевта след Гризлитата. Не е ли една и съща сплавта, с която JSB си правят всички калибри?
 

dberov

Редовен Потребител
Миналата седмица, когато си играх с H&N Grizzly с Крикета, пуснах една последна серия от 10 изстрела с JSB Exact King Heavy 6.35 2.2...

JSB не обича да се меши с други чашки чийто състав на оловото е с различно съдържание на калай. Омажеш ли веднъж цевта с JSB караш само с JSB.

Исках да ти обасня че ако при изчистена цев започнеш да стреляш с JSB за да запазиш добрите попадения трябва да продължиш да стреляш само с JSB. По принцип всяка партида на JSB има някакви много минимални отклонения в сплавта но това не се отразява фрапиращо. Когато обаче смемиш чашките с H&N например, те са с доста по високо съдържание на калай в оловото и съответно са по твърда сплав и са достатъчни само няколко изстрела за да оберат част от филма/ омазката на мекото олово от JSB-то като съответно H&N ще нанесе по цевта филм от своята сплав и когато пак обърнеш на JSB, точноста вече няма да е същата както преди поради каращисаната омазка по цевта. На H&N това много не им пречи понеже са твърди и добре се впиват в нарезите но JSB не вървят добре по така омазана цев.
Изпробвал съм го много пъти и с каквито се сетиш чашки, в един момент изхвърлих всички други модели и вече стрелям само с JSB.
 

mario321

Редовен Потребител
Здравейте колеги, може ли да ми кажете jsb 2.2 в 6.35мм с максимално каква скорост летят най точно в по големи дистанции
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Тая въпрос сме го разисквали не веднъж.
Има разни видове цеви по които чашката се движи с различна скорост, но дори да бе уточнил модела на пушката, цевта и калибъра, точен отговор не може да се даде защото всяка цев харесва чашките индивидуално, тоест ти сам трябва да прецениш чрез проба - грешка. Назад в темата има доста писано.

Не калай,антимон се добавя в оловото.Процентното му съдържание определя твърдостта на сплавта.Забавя значително окислението.
От дете ми се е набило в главата че е калай и дори след това уточнение на дали ще запомня наименованието на материала, но е хубаво да го има в темата, образователно е.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте колеги, може ли да ми кажете jsb 2.2 в 6.35мм с максимално каква скорост летят най точно в по големи дистанции
310-320 с Хатсан Херкулес засега се държат добре. Това проверено с 9 Херкулеса.
 
Нагоре