КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Б.Богданов

Потребител
Тези, които се занимават с престъргване на дискове и прочее, аз не бих им се доверил.
Не защото не разбират, а защото в нашите дрънкулки има губене на време и не толкова пари.
аз не бих се доверил на подобен майстор да ми намали диаметър на цев например, но за изработка на нещо не толкова отговорно - защо пък не? Може и да се справи човекът.
 

lynx

Редовен Потребител
За жалост повечето стругари са принудени да чегъртат предимно едри авто части, нали и те трябва да хранят семейства :D
Ако разчитат на нашите ювелирни изделия, ще умрат от глад ;)
Тоя поне се занимавал с хидравлики, би трябвало да са му ясни някои неща...
 

Dominus

Редовен Потребител
Едва ли.
Иначе дискове съм стъргал и аз, предимно нови, които след някакво натоварване се измятат.И съвсем не е проста работа. Диск трябва да има аксиално биене не повече от 5 стотни, а максимално отклонение в дебелината да е не повече от 1 стотна. Как ги стържат е друга работа.
 

lynx

Редовен Потребител
Някой ако търси евтинярски карбонови тръбички, много размери:
http://www.steldi-air.com/catalog/index.php?route=product/category&path=80_158
Не съм ги виждал на живо дали имат фасон, най-вероятно ще са с матовия изглед.
Лъщачките са скъпи даже и по Ибей и китайските сайтове.
 

Niki

Редовен Потребител
Някой знае ли от къде мога да закупя плътно парче алуминий с Ф32-33мм за направата на две тапи за модер!Благодаря!
 

lynx

Редовен Потребител
Абе Ники, я го напрегни твоя стругар. Да се вземе в ръце!
Ти не искаш джанта да ти произвежда, че да няма едно парче алуминий за 2 тапи?
Тоя утре и стругарски ножове ще иска да му купуваш, и швепс! :confused:
 

Niki

Редовен Потребител
Фатален благодаря,днес бях в тоя склад и закупих материал!Имат и дуралови тръби ,за модери са супер.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Някой да има такъв инструмент за въртене на квадратни отвори?
 

mdinkov

Редовен Потребител
Инструмента е хитра измишльотина и най-вече с бързата си работа , но мен по ме учуди фоновата музика тя е на група Ария .
 

Raymon

Потребител
Здравейте, някой знае ли къде мога да намеря месингов или меден Латун във Варна
 

vbogoev

Новодошъл
Здравейте, имам Gamo CFX, което по цевта е започнал да корозира. Има леки следи от корозия, явно последния път като съм го използвал не съм го почистил като хората... Та пръсках го 1 седмица и го търках със силиконов спрей на Балистол, но ефект почти няма. Можете ли да ми препоръчате къде мога да я закарам в София да ми я оправят, защото нямам представа какво трябвад а се направи. Освен това искам да сменя и уплътненията на буталото и изобщо да я стегна. Пушката е с газова пружина, която се оказа, че е изпуснала и съответно трябва да намеря и някой, който да ми направи нова. Преди 2-3 години в другия форум (bgfta) доколкото помня ivodoc, mitaka101 и Рашко са се занимавали със създаването на такива, къде е най-добре да отида?
 

Dominus

Редовен Потребител
За пореден път купувам фрезери от китай, които бих казал са екстра като качество. Това което ме озадъчана е надписа на кирилица обозначаващ диаметъра. Не мога да разбера. Това е или българско или руско производство. Иттересно ми е от къде се е повил в китай.
 

Attachments

  • IMG_20180711_095408.jpg
    IMG_20180711_095408.jpg
    259.2 KB · Прегледи: 91

lynx

Редовен Потребител
Понеже в познатите ни азбуки липсва символа за диаметър, чайниците са ползували гръцкото Фи.
А правилният символ го знаеш... ;)
 

Dominus

Редовен Потребител
После има и D.
Не мисля, че това е правилното тълкуване.
 

Hidden

Редовен Потребител
Moже и да не е най-правилната тема, но ще питам. Някой знае ли от къде може да се намери титан в България - или на пръчки или на листове? Нужно ми е неголямо количество (не повече от лист за тетрадка) за проект, който не е свързан с хобито.
 

Dominus

Редовен Потребител
Трудна работа ще е според мен. Много лесно ще намериш в UK. Разнообразието е доста голямо, а и фирмите предлагащи подобни малки размери са доста. Каква дебелина търсиш?
 

Hidden

Редовен Потребител
Oколо 1 милиметър, не повече за лист или не повече от 8 мм за пръчка.
 
Нагоре