Пружинките на GАМО - Hunter -1250, Hunter - 440, CFX и др.

wakafaka

Редовен Потребител
Дойде време да се отваря пушката.По моите груби изчисления трябва около 30 кг сила на ГП за да се свие 1 см.Та утре ще я отворя и ще видя за какво е състоянието вътре.Само да попитам с какъв уред мерите цилиндъра в предния край?
 

wakafaka

Редовен Потребител
Тези работи ги пиша ако някой иска да си взема от новите гамо да знае какво купува.Пушката е Gamo Black Knight Mach 1 IGT с пластмасова цевна кутия.
ГП се сгъва над 80 килограма натиск.Колко над 80 и аз не знам.Предната част на буталото е направена да се върти(незнам защо след като пушката е направена да работи с ГП).Ето как изглежда въртящия се водач на буталото:
3gYlAGW.jpg


Цилиндъра е 28.8мм
Буталото водача е 28.56мм а задната част на буталото е 28.58мм
Маншона беше нарязан само на 1 място около 1 мм.Почистих мустаците на цилиндъра полиран е и готов за сглобяване.Но не мога да намеря такъв маншон(минах на няколко места в бургас даже и поръчах в випа(15 дена чакане) и от arms но дойде някакъв напълно различен маншон.
Ето го и маншона с размерите моля някой ако знае от къде може да се вземе/поръча да пише.Благодаря предварително
UwAUduU.jpg

Някой в българия занимава ли се с изработка на цевната кутия от метал?
 
Последна промяна:

Ctan4o

Потребител
Днес забелязох че имам луфт между цевта и цилиндъра. Опитах да развия болта който ги свързва обаче единствено успях да си счупя накрайника от гедорията. Няма да го нагрявам защото цялата цев е в пластмаса. Някой успявал ли е да пребори този болт и как е решен проблема с луфта.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Няма нужда да отвиваш този болт.Луфта е от заключващия зъб или уплътнението на цевта.
 

cilindura

Редовен Потребител
Преборването с този проблем, колега, е радикално. Смяна на пластмасовата чупелещина с цялометална качествена въздушна пушка. Всички опити и експерименти по отстраняването на недъзите на тази пластмаса - ще те вкарат в неприятни филми. Които пък , от своя страна, ще доведат до наливане на пари в бездънна яма. Познавам доста хора, които отчаяни от опитите си да превърнат нищото в нещо, се отказаха от хобито.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Преборването с този проблем, колега, е радикално. Смяна на пластмасовата чупелещина с цялометална качествена въздушна пушка. Всички опити и експерименти по отстраняването на недъзите на тази пластмаса - ще те вкарат в неприятни филми. Които пък , от своя страна, ще доведат до наливане на пари в бездънна яма. Познавам доста хора, които отчаяни от опитите си да превърнат нищото в нещо, се отказаха от хобито.
Засега пушчицата си стреля добре(дори и с оптиката на гамо която дойде с нея).На 40-тина метра вкарва сачмите в 10см мишена с тестовите сачми на JSB exact 5.51/5.52 след току що изчистена цев.Купих си 1 кутия а то се оказа че JSB exact са само 5.52мм след което като се замислих защо изобщо имат тестови съчми след като нямат различни калибри от нормалните кутий.Както и да е като ги пробвам с повече изстрели ще пиша как е.По принцип обичам да оправям работи но в момента нямам време иначе бих си изработил цевната кутия сам както и дървен приклад.Общо взето ако намеря евтино стара цев от тия руските полидиагоналните 100% (ИЖ-38 и т.н.) ще я пробвам как стреля с тях стига да ми остане време.

Единствените пипани работи са:
Изчистен цилиндър от мустаци след което полиран.
Маншона на буталото малко го изтърках защото беше много леко надран сигурно от мустак при сглобяването и диаметъра му малко намаля.(Не препоръчвам да се прави голям филм е после да се заглади).
Цевната кутия е уплътнена отстрани с по 1 лист латун 0.025мм от всяка страна.
Цевта нямаше никаква фаска(мисля че така се казва) от страната на цевната кутия.Направих я.
Цевта я минах няколко пъти с паста за полиране но се съм убеден че изобщо направи нещо защото пастата е много финна.
Сменени болтове на приклада.
Втулката на тягата е сменена с месингова такава(оригиналната е от пластмаса).
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Купих си 1 кутия а то се оказа че JSB exact в българия са само 5.52мм след което като се замислих защо изобщо имат тестови съчми след като нямат различни калибри от нормалните кутий.
В грешка си, колега.
Не търсиш на правилното място или някой дървен философ те лъже.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Обиколих магазините в Бургас и само в випа имаше H&N Baracuda Match 5.51(точна но прекалено тежка).Никъде не продават JSB затова обикновенно поръчвам от онлайн магазините и доколкото гледам arms-а имат по-голям избор затова от там си ги поръчвам.Човека с който говорих беше запознат и ми обясни че няма други калибри.JSB exact 1.03 бяха препоръчани от човек от форума и на мен ми хареса като пробвах тестовите 5.51/5.52 а 5.53 не ги хареса хич.За тоя модел сачми говорим нали(200-500 бр).
pWY5fEI.jpg

А кое е мястото/сайта където могат да се намерят различни подкалибри?
 

carp_777

Новодошъл
Здравейте колеги коя пушка да избера-
Gamo Hunter 1250 5,5mm или
Gamo G-Magnum 1250 IGT Mach1 5,5mm
 

wakafaka

Редовен Потребител
Здравейте колеги коя пушка да избера-
Gamo Hunter 1250 5,5mm или
Gamo G-Magnum 1250 IGT Mach1 5,5mm
Препоръчвам да вземеш 2-ра ръка пушка от човек от форума.Аз повече ново Гамо от магазина няма да взема.
Попитай хората в форума дали как стреля Диана 340.Гледам хората много я харесват в други форуми а и е на сходна цена.
 

6tangata

Редовен Потребител
Дианите макар и с не с качеството на старите немски оръжия са класи над Гамо за мен, особено откъм точност с чиста пружина. Няма да запомня групата на Гамо 1250 хънтър(чисто нова) на 15 метра, макар и 4,5 на стрелбището....педя и повече. Модел 48, 52 са 20-30% по скъпи, но според мен нямат нищо общо с Гамо.
 

Koki

Новодошъл
Комета феникс 400 със ГП не е ли по -добре от двете? И да попитам някоя оптика която да не се мести през 5/10 изстрела на g-magnum 1250?
 

Nikola

Потребител

xpresident

Редовен Потребител
Трябва да се сложи ГП на едно CFX, има ли оригинални ГП Гамо които стават за CFX? Трабва ли да се преработва нещо при монтажа?
Моля ако е дскутирано назад в темата някой да подскаже, че не мога да намеря.
 

venciru

Редовен Потребител
Васко, МИТАКА 101 е правилният човек. Той ми поставя едно време на моят CFX и се получи идеално. Пратих му пушката и после обратно по куриер. Успех!
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
До колкото знам, Митака не е в България от доста време. Оригинална гамовска гп не взимай, защото няма клапан за помпене и може да ти дойде силна. Мисля, че от Хатсан Страйкър ще пасне с малко доработки, но трябва да се пробва.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
До колкото знам, Митака не е в България от доста време.
от Хатсан Страйкър ще пасне с малко доработки
Само дето доработките на са за "на коляно".
ГП се събира на мястото, но идва малко по-дълга - достатъчно, за да не може да зареди. Също така е и доста силна за CFX.
Трябва да се изпусне и зареди на ново.
Намаляне на дължината от страната на щока, не върши работа. Някой ако реши да опита от нея страна, да не го прави, защото само ще съсипе пружината.
Пружината се разглобява и се скъсява от страната към клапана.
Трябва си струг и понятие.
 
Нагоре