МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

xpresident

Редовен Потребител
Васко, това с пищова, или с Рауха е стреляно? :p:p:p:D:D:D
Не обърнах внимание, бях на много :cheers:
С ИЖ-а е стреляно, на механични. Ще опитам тези дни да го прострелям от маса, за да видя като е без опора на къде ми се мести групата, това може да покаже някой от грешките при стрелбата ми.
 

sts1969

Редовен Потребител
Вчера при гадният ветрец реших да си изпробвам възможностите на поляната на село. Поза ФТ седнал, разстояние 33м. Три броя за прострелка долу в дясно, и останалите седем целени в централния кръг 4см. диаметър. Доволен съм, щом след дългия зимен сън уцелвам картона. ^-^
DSC_1174.JPG
 

njatanasow

Редовен Потребител
View attachment 64432 След 6 кутии чашки вече не излизам от черното, но ми се струва че има още какво да се иска, а трудно се напредва. 7м, без опора, мишената е мащабирана за 6 ярда.


Браво! Хубава мишена, но се питам защо не си отидеш направо на 10 м.Както си е редно за пистолет!
 

xpresident

Редовен Потребител
Иска ми се, но в къщи имам само 7 (коридора + кухнята), а на открито много пречи вятъра.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Хич не ме интересува. Навъртях тапата наравно с кутията, показа си тези скорости и така ще си остане.
 

Dominus

Редовен Потребител
Една мишенка от тази сутрин. 32м от коляно. 10 изстрела със 16-ката. Направих ги след като бях над 10 мин. на коляно. Оградените в червено са от друга стрелба. Не е кой знае какво, но има няканво подобрение.
 

Attachments

  • IMG_20170425_102255_1.jpg
    IMG_20170425_102255_1.jpg
    254.5 KB · Прегледи: 85

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Една мишенка от тази сутрин. 32м от коляно. 10 изстрела със 16-ката. Направих ги след като бях над 10 мин. на коляно. Оградените в червено са от друга стрелба. Не е кой знае какво, но има няканво подобрение.
Пф право Павка. Аз само мога си мечтая за такава група от коляно
 

anibis

Редовен Потребител
Една мишенка и от мен.
Няма какво повече да желая от този булпап.Всяка стотинка,нерви,и безсънни нощи се отплатиха!
Булпапа е самоделен,в момента си е 10-заряден с преден взвод.Наместен е на 280м/с.Стреляно е от маса с двуного,и заешки уши.
Дистанцията е 25м.В зачетните мишени е стреляно х-5 изстрела с JSB 1.175гр в 5.53мм.В прострелачните мишени е стреляно с JSB 1.03 в 5.53мм.
Вижда се че с JSB 1.175гр групирва по-добре,с JSB 1.03гр се виждат два мазни флаера на втората и на четвъртата мишена,това или е от чашките или е от мене.
Не може да е от булпапа защото с 1.175гр там всичко е както трябва. Най малкия диаметър на групите х5 изстрела е 10.5мм най голямата е 15.6мм. на 25м.
Стрелях и на 50м там работата е малко по-различна,съответно групите х5 изстрела най малката е 18мм най голямата е 22мм.

037982239.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес изкарах Щуреца, че беше прашасал половин година в куфара не ваден.
31 м, 1,175 г, 272-274 м/с. Позата беше малко измислена, седнал на стол, левия крак качен на стола и пушката на лакътя и коляното. 4 барабана ми позволи времето преди да завали. На долната мишена групата е един барабан 14 изстрела. Другите групи са 10 над нея и 6 в дясно.
 

Attachments

  • 0-02-05-7b7a9ede995d8c67961af1d8ad1aafe6a17418f4f3d1ff784130c673b2cb8c56_full.jpg
    0-02-05-7b7a9ede995d8c67961af1d8ad1aafe6a17418f4f3d1ff784130c673b2cb8c56_full.jpg
    224.6 KB · Прегледи: 117

ANTS

Новодошъл
IMG_20170513_162029.jpg
От днес, с Gadnqra докато пробва неговия Херкулес в 9мм след настройките, накрая пуст му и мерак пуснах няколко броя в мишената. Получи се нещо като група—за пръв път стрелям с толкова голям калибър, въпреки шрауда трещи доста, спусъка след известни проби се получи супер (то се вижда и по мишената прострелките на оптиката и пробите със спусъка) стреляно от капака на колата прав с предна опора торбичка с пясък мерено с далекомер 50м съчмите JSB 5.25g. Лично на мен ми вдъхна респект отвсякъде като видях после как от камъни прави сол пак на 50м.
П.с. повече данни за разход плато и скорости той трябва да каже.
 
7

7842

Гост
Здравейте колеги.Пускам темата тук защото не зная къде на друго място.Имам пушки в 5.5 мм.,6.35 мм.,9 мм.,имам хроно от Митака замервам скорост,вкарвам данните в Чеъргън и стрелям на различни дистанции с абсолютна точност както го изписва по балистичният калкулатор,но в 5.5 мм. и 6.35 мм.,обаче за 9 мм. няма нищо общо с това което дава калкулатора,снощи стрелях с 9-ката и се местех през 10 метра за да знам къде ще е попадението.От 50 метра център до 110 метра се местех и стрелям,нямам си на идея защо се получава това разминаване:(.
 

sts1969

Редовен Потребител
Може да си объркал нещо в настройките на програмата, балистичния коефициент например. ??? Недей да и имаш толкова сляпа вяра.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При мен, за да съвпаднат пропаданията до 160 м, трябва да заложа БК над 0,1 при .35.
Най-точно съвпадат при БК 0,117 за JSB. При Полимага дори и по-висок, което е учудващо.
Но това са стойности, които съм налучкал, докато се получи нещо, отговарящо на попаденията на листа.
И при заложени параметри, които могат да се отчетат реално - температура, налягане, маса, скорост и т.н.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Изчислете си ВС на базата на пропаданията. Има я тази функция в ЧГ.
 

Dominus

Редовен Потребител
Едни 20 на 50м. ФТ.
Стрелях бед здтилък че се реконструира. Червеничките са от долната мишена. Не предвидих че ще сляза толкова ниско. Още тренировки и ще почна да ги покривам плътно със стотинката :D
 

Attachments

  • IMG_20170530_192349_1.jpg
    IMG_20170530_192349_1.jpg
    286.9 KB · Прегледи: 79
  • IMG_20170530_192405_1.jpg
    IMG_20170530_192405_1.jpg
    306.7 KB · Прегледи: 77

BornToDrink

Потребител
Днес пострелях доста. Пушка Комета 400 ГП 4.5, дистанция 18м.
На скрийншота в общи линии съм описал нещата, но да обясня.

Почна добре (като за моя левъл "умения" :D ), но неочертаните групи бяха след това.
Някак супер се изморих и всичко отиде под ягодите. :)
Имам усещането, че позата ми е много грешна, понеже освен всичко се мъча и с artillery hold, понеже пък с пружинката само там ми се получава.
Ако се опитам да ползвам отпред нещо за опора (каквото и да е) се разпиляват.
Бях сложил една маса + стол + едно трупче с парцал отгоре да не ми ръби на лявата ръка.
И сега се чувствам все едно съм обръщал лозе цял ден. :confused:

А двете сини долу са (без да се оправдавам) - от спусъка.
Още от първия ден ми направи впечатление как обирането на първия ход води до спонтанен изстрел още по време на фино прицелване.
Примерно един път от 20 пъти се получава така. Не знам дали ако си поиграя с настройката на спусъка ще се подобри.
 

Attachments

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1.5 MB · Прегледи: 119
Нагоре