Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

Koki

Новодошъл
Здравейте! Нов съм тук и понеже наскоро се сдобих с посочения пистолет на хатсан мод 25 суперчарджер обаче забелязах нещо което ме озадачи и исках да попитам. Та забелязах че няма щифт между спусъка и предпазителя както и 2те болтчета за кореция може би на куатро тригъра(така си го обяснявам аз). Та това повод за притеснение ли е да си ги търся ли или не е проблем? Или всъщност ако може някой да направи снимка на спусъка на посочения пистолет ще съм също много благодарен.
 
Последна промяна:

marrikdin

Потребител
17951680_10209222155370990_3083060219604723083_n.jpg

Болчета има . Покажи го отворен (чрез редактиране на последния си пост) да видим за щифта.
 
Последна промяна:

Koki

Новодошъл
Благодаря за снимката. То хубаво ама по спусъка никъде нямам болчета...инак си стреля де..

Ето моя и този от нета мисля че се вижда кое липсва(а болчета мисля че има,май аз съм се объркал,понеже мислех,че трябва да изглеждат като тези от снимка номер 1) :
 

Attachments

  • 20170420_155607.png
    20170420_155607.png
    1.5 MB · Прегледи: 172
  • 20170420_182034.jpg
    20170420_182034.jpg
    154.2 KB · Прегледи: 151
Последна промяна от модератор:

marrikdin

Потребител
С липсващото "нещо" човекът си е игнорирал предпазителя. Опс, сега като реших да почистя моя "джужавката" от снимката ако се прибере малко ще блокира допълнително спусъка, и като бонус го предпазва от лекия обратен ход на скобата когато буталото удари дъното.
 

Attachments

  • IMG00143.jpg
    IMG00143.jpg
    198.8 KB · Прегледи: 96
Последна промяна:

Koki

Новодошъл
Разбрах намека благодаря. В между другото имам и хатсан 1000с 5.5 нито едно не съм отварял и чистил а в цевите след изстрел си пуши. Какво да очаквам да се прецака? Извинявам се предварително за глупавите въпроси..четох във форума тук но съм многп бос по темата съжалявам за което.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ако пушекът е само аерозол от диспергирана смазка,може нищо да не се прецака.Ако,обаче,тоя аерозол се запалва при компресията (дизел ефект),всичко може да се сдуха.Първо синтетичният маншет се стапя и прогаря по обтуриращите ръбове-сбогом компресия-усилва се ударът на буталото по цилиндъра-от вибрациите всички връзки метал-метал и дърво-метал,резби и отвори,шарнири могат да пострадат.Така че-отваряй и чисти овреме.
 

Koki

Новодошъл
А ако случайно някой е слагал оптика на този пищак дали може да покаже как го е направил? Благодаря за инфото,понеже аз сложих една на високи монтажи само в предния край но след 300 чашки задния ме удари в окото(откърти се).
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз съм сложил оптика. Сложих я по най-обикновения начин - монтирах си моноблока на релсата за монтаж и поставих оптиката в моноблока. От двете страни върху горната част на цилиндъра на пистолета има два прореза - във тях нанизваш предварително разхлабения моноблок. След това стягаш болтчетата, които се намират отстрани на корпуса на моноблока и си готов.
 

Nikola

Потребител
В средата на релсата има 2 отвора. На моноблока има също едно болтче което влиза в единия отвор. Трябва да го навиеш, но може да ти се наложи да разшириш единия отвор, за да влезе. Най-добре е да сложиш такава оптика http://shop.oragie.com/product_info...=1441&osCsid=d3fe3d5f4781e9331f98f37e125c5beb
на МОНОБЛОК, не на отделни монтажи.
 

lynx

Редовен Потребител
Тоя Липърс не е ли за пушка? Пише 5.0" eye relief
Продават се пистолетни оптики, на които разстоянието от окото до окуляра е достатъчно голямо, за да може стрелеца да стреля с изпъната ръка напред.
За пистолет не е практично да си държиш оптиката на десетина сантиметра от лицето.
Също така, пистолетните оптики са къси и леки.
 

Koki

Новодошъл
С този пистолет трябва да си бате арни за стреляш с изпъната ръка.
 

Nikola

Потребител
Ако се стреля от упора, за мен поне, е по добре с оптика за пушка
 

Licho

Редовен Потребител
Купих Суперчарджъра (4,5мм)преди половин година,след близо тримесечно очакване на внос от "братска "Турция.От " Заримекс" бяха достатъчно коректни да ми го продадат по старата цена(навярно заради оставеното от мен капаро от 50 лв)
Преди да се реша да го купя много колеги ме предупреждаваха,че ме чакат неприятности, съветваха ме( не без основание) да не рискувам с тази фирма(аз самият съм се парил с луфтовете на 1 Страйкър Ейдж)
Но с този пистолет е различно. Доволен съм напълно.Съгласен съм с колегите,че това е една мощна и точна машинка.За близо половин годишна експлоатация почти не е мръднала.Казвам "почти" защото напоследък забелязвам отслабване на пружината( по-леко я зареждам,дори без помощта на дулния удължител)Нямам хроно и не съм мерил скорости.За съжаление,и аз забелязвам проблема с въпросното лостче.Макар да го смазвам редовно,от там понякога се сипе по малко ситен тъмен прашец.Но какво му се чудя. Материалът е ЦАМ,доколкото знам.Поправете ме ако греша.
Ето,такива са ми впечатленията от пистолета.Не съжалявам,че го купих.

Като поразтърся пистолета вертикално ,усещам леко хлопане,нещо като луфт.Някой има ли този проблем и как го оправяте?Колкото и да затягам болтовете,промяна няма.Това изобщо не се отразява на точността,но все пак е неприятно,дразни ме.Чудя се от какво може да е.Знам,че там има нещо като канали,като релса,с цел намаляване на отката.Предполагам,че те са по- широки и сцеплението е по-хлабаво.Не съм убеден обаче,че ако сменя приклада няма да е същото.
 
Последна промяна от модератор:

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен не е от каналите - доста са стегнати и движението е тегаво и далеч от желаното, има и пружина, която опъва противооткатната щуротия и не би трябвало да е от там.
Аз на моя му смених пружината с доста по-слаба, пооправих каналите и точността се вдигна веднага ... но не се появи това хлопане.
Най- добре развий болтчетата и раздели желязото от пластмасата и ги раздрънкай поотделно - то ще си покаже от къде е.

Дано съм помогнал малко или много :)
 

Licho

Редовен Потребител
Благодаря много за съветите,колега,
При повече време ,непременно ще се възползвам от тях.
Не само в тази тема,следя отдавна публикациите ти във форума,които винаги са били много полезни и интересни за мен.
 

Павел Петров

Потребител
Гледам в пушка.еу имат газовата пружина за пистолета на около 50 лева, трябва ли нещо друго да купувам за монтажа. И някой ако е срещал видео как стават нещата моля да го качи тук. Благодаря
 

Licho

Редовен Потребител
Преди месец бях в работилницата на "Заримекс" за смяна на пружина и маншет.Там имат газови пружини за Суперчарджър 25,но оръжейникът най-настоятелно ме посъветва да не ги слагам - турските били некачествени и бързо почвали да изпускат.Послушах го и засега си карам с обикновена.Тя е достатъчно мощна и на дистанции от 10,15,че и 20 м дори,точността едва ли би се повлияла.След последния ремонт,обаче, при мен се появиха и други "болести"(скърцане в метал и проблеми със затварянето),които се опитвам да "лекувам "с помощта на отзивчиви колеги от форума.Да са живи и здрави!
 

Павел Петров

Потребител
Преди месец бях в работилницата на "Заримекс" за смяна на пружина и маншет.Там имат газови пружини за Суперчарджър 25,но оръжейникът най-настоятелно ме посъветва да не ги слагам - турските били некачествени и бързо почвали да изпускат.Послушах го и засега си карам с обикновена.Тя е достатъчно мощна и на дистанции от 10,15,че и 20 м дори,точността едва ли би се повлияла.След последния ремонт,обаче, при мен се появиха и други "болести"(скърцане в метал и проблеми със затварянето),които се опитвам да "лекувам "с помощта на отзивчиви колеги от форума.Да са живи и здрави!

Газова пружина искам да сложа само заради отката, опитах да сложа бързомер на пистолета, но от силния удар на телената пружина бързомера се местеше назад по лястовичата опашка. От към точност съм много доволен. Сега търся къс моноблок с повече винтове да опитам с него дали пак ще мърда назад по релсата
 
Нагоре