ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Sen

Редовен Потребител
Колеги, знаете ли къде мога да си купя такава бленда за обектива на оптиката ???
View attachment 64925
Ядец, братле. BSA ги слагат на бързомерците си и на някаква stealth tactical серия прицели, и са вградени:
Lens covers
The BSA sight has a unique set of lens covers, front and rear. They’re built right into the unit, so there’s nothing to lose or carry separately. Simply twist the outer ring on both ends of the sight, and an iris opens and closes to protect the lens. I like the convenience of this kind of lens cover, and I wish scopes had it, too.


Ето линк към статията в www.pyramydair.com и продуктовата гама на BSA:
http://www.pyramydair.com/blog/2011...ht-with-laser-and-tactical-flashlight-part-1/
http://www.bsaoptics.com/family.aspx?familyID=16&filter=tactical
http://www.bsaoptics.com/family.aspx?familyID=14&filter=%

Наричат го "Twist-Cap" technology и със сигурност са го патентовали.
Един ден вероятно ще ги пуснат в продажба и като отделен артикул.
 

didarai

Редовен Потребител
Някой има ли опит с пречиствателните станции Био Клийнър ?
http://hg-sons.com
0000PREDNA.png
 

etamin

Потребител
Здравейте колеги, в момента имам китайски леуполд 4.5-14х50 но ми идва малко тежичка, тъи като преправих бама на булпъп.Искам да попитам мога ли да намеря нещо по-добро до 200-250лв което да има страничен паралакс и туретите да са пак същите( да може да се стреля на кликове )Най- вече ме интересува при стрелба с намлена видимост.Тези discovery- та(от братята китаици.) по - добри ли са? Или до тези пари няма да мога да взема нещо по-добро?
 

svetlin

Потребител
Здравейте колеги, имам leapers 4x32 ,оптиката си дойде с монтажи,които сложих.Прави ми впечатление, че постоянно, когато отивам да стрелям групата ми е изместена. Въпроса ми е дали да търся други монтажи или направо моно блок? Става въпрос за пружинка,тип на закрепване уивър. Пушката я пренасям само в куфар.
Благодаря.
 

staz

Редовен Потребител
Сложи я на ново и внимавай при монтирането. Ако се появи същия проблем, провери си стъпките на монтаж. Последен и най-неприятен вариант е да си повредил оптиката...
 

Sen

Редовен Потребител
Оптиката е чисто нова, на около две седмици
Светльо, пак може да се е разбила... Първата ми пушка беше пружинка и от вибрациите постоянно се разхлабваха монтажите и се губеше нулата.
Направи както ти каза Staz, тествай с няколко стрелби и гледай при стрелбата да не се разхлабват монтажите, проверявай ги на няколко изстрела даже за по-сигурно.
И ако тогава все още го има проблема - лошо...
 

svetlin

Потребител
Забелязах, че се бяха малко разхлабили винтчетата на оптиката, но не смея да ги стягам много. Утре на ново пак монтаж и ще видим .
Благодаря
 

andi

Редовен Потребител
Що не си взел още в началото един липърски моноблок ( дампата е супер , ама е цифра), 40-50 лв са , и си спестяваш целия този филм .
Само миналата година съм направил двуцифрено число такива комбинации : Комета 400 ГП+ 35 ярдов Липърс 4х32 + моноблок . Как пък една не е мръднала досега ?
 

svetlin

Потребител
Andi става въпрос за Benjamin Trail NP не Xl.Сметнах че щом я продават с такива монтажи,мога да ги ползвам,а пък и моноблока ми идва някак груб за тази пушка.Днес смених монтажите с други и нещата са добре,а утре ще видим :).
 

Sen

Редовен Потребител
Едно предупреждение относно поръчка на Vector Optics през прословутия Aliexpress.
Доколкото видях в Aliexpress са два магазините, които твърдят, че принадлежат на производителя: TAC Vector Optics и Vector Optics (май има и някакъв аутлет).
Аз опитах да поръчам от TAC Vector Optics, тъй като това е магазина, който предлагаше модела, който търсех.
Безплатна доставка, експресна уж, 7-15 дни. Съобщение от DHL след две седмици да си избера офис на доставка и т.н. Отивам, оказа се, че изобщо не е тръгнала от Китай. Нямала необходимата документация и директно върнали артикула на продавача. Пратката така и не тръгна изобщо.
Пратих ги DHL да ходят на едно място, на което не им се ходи. След това започна купона с Ali. Продавачът казва едно, персонала на сайта (Aliexpress) - друго.
След дни реване и кореспонденция с доста народ се оказа, че от магазина в прав текст са се опитали да ме прекарат с празни обещания да прекратя започнатия от мен диспут.
Служителите на Ali ми обясниха, че и преди са имали проблеми с тях и изразиха надежда, че с предстоящата промяна в политиката им, скоро такива продавачи ще могат да бъдат наказвани. Последното е почти директен цитат.
Както и да е, спечелих диспута (има си хас), ще ми върнат парите след 3 до 20 дни, което хич не е малко време за refund, но т'ва да кажем си е мое мнение. Помолиха да оставя feedback. Сещате се к'во написах като обратна информация и какъв рейтинг им дадох по всички показатели. Сайтът директно отказа да приеме написаното от мен. Повече не ми даде възможност да оставя мнение. Погледнах списъка с мнения за този магазин - моето го нямаше никакво. Иначе в списъка с покупките фигурира една приключена от България. Това обяснява положителния рейтинг на магазина от 90 и не знам си колко процента, което може да подлъже и други.
Внимавайте, колеги. Не си трошете нервите като мен за едно нищо в крайна сметка.
 

Dominus

Редовен Потребител
Алиекспрес по подразбиране са си педали. Много си вардят китайчетата. В ибей това щеше да приключи за 3 дни и с шут на измисления търговец.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Така е, при мен Али-то е в спам листа и за мен не съществуват като интернет платформа. Почти всички неща там, китайците ги имат и в ибея и доста също в амазона.
Отвори ли се проблем, отговарят и през 1 часа през нощта тяхно време на имейлите....
Всичко приключва бързо, като инициативата е на тяхна страна и правят само по един опит за замяна, и ако не се съгласиш веднага връщат парата. На следващия работен ден парите цъфват в картата.
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Моята е.Пристигна в пощата след 37 дена.
Не, колега, точно за моята става дума - датата на поръчка и транзакцията е 02 април, ти си поръчал твоята по-рано, а и първата и последната буква са на моето име:


1.jpg


Не че има голямо значение това...
 

lynx

Редовен Потребител
Сещате се к'во написах като обратна информация и какъв рейтинг им дадох по всички показатели. Сайтът директно отказа да приеме написаното от мен.
Внимавайте, колеги. Не си трошете нервите като мен за едно нищо в крайна сметка.
Много е възможно, преди да се появи мнението ти и рейтинга в сайта, да е нужно да премине през някакъв контрол, модератор или друго.
Наскоро имах подобно преживяване с един тв сервиз-организирана престъпна група.
Присъстваха в Гугъл, в системата им за рейтинг и имаха 5*****
След като ги заръфах и се изпокарахме, заради изписаното ми мнения за тях, системата за рейтинг не ме отрази изобщо.
Явно системата отсява всички негативни мнения и ги изпраща за преглед при някой оторизиран за одобрение.
Чак след десетина дни получих мейл, че рейтинга им се актуализира на 3.5*** и ми благодарят за изказаното мнение.
 

staz

Редовен Потребител
Много е възможно, преди да се появи мнението ти и рейтинга в сайта, да е нужно да премине през някакъв контрол, модератор или друго.
Наскоро имах подобно преживяване с един тв сервиз-организирана престъпна група.
Присъстваха в Гугъл, в системата им за рейтинг и имаха 5*****
След като ги заръфах и се изпокарахме, заради изписаното ми мнения за тях, системата за рейтинг не ме отрази изобщо.
Явно системата отсява всички негативни мнения и ги изпраща за преглед при някой оторизиран за одобрение.
Чак след десетина дни получих мейл, че рейтинга им се актуализира на 3.5*** и ми благодарят за изказаното мнение.
Кой сервиз?
 

lynx

Редовен Потребител
Staz, ще ти пратя повече инфо на ЛС.
Модераторите не са ни длъжни да ходят по нас и да ни чистят спама :), темата е за оптики и телевизорите са далеч от тая тема ;):p
 
Последна промяна:

barbaron

Редовен Потребител
Имам оптика, която е без подсветка, обаче виждам, че това до някъде е мааалка грешка.
Някой има ли идея как може да стане с подсветка(без разхермитизиране)? Приемам всякакви диви идеи, които ще решавам как и дали ще ми влязат в употреба. Най-смислено ми се вижда "купува-продава"на старата и нова с подсветка, но съм длъжен да чуя мнения. Предварително благодаря на отзовалите се!
 
Нагоре