Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

jako_1

Редовен Потребител
Оги-пз. Бихме искали с такава скорост да мята 3.66гр Ако е възможно.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Оги-пз. Бихме искали с такава скорост да мята 3.66гр Ако е възможно.
Възможно е. Купуваш си 9 мм. Сменяш и цевта и дотиквача. Барабанът най-вероятно няма да стане и ще трябва да ги стреляш по 1. Иначе ето аз какво направих по моя, естествено с помощта на Оги. Болтът, който затваря външния отвор, през който е пробиван трансферпортът трябва да се смени. Това се прави за да може да се стегне добре и за да уплътни. Задължително е и премахването на клапата, която затваря отвора за зареждане с въздух - абсолютно ненужна е, а и целият и механизъм е хванат по най-идиотския начин за ударника?! Това пречи на ударника да удря по клапана с еднаква сила. В предната част на шрауда има едни пластмасови боклуци - махнах ги. Ненужни са. Другото, което трябва да се погледне са двата о-пръстена на цевта - обикновено са скъсани още при монтажа. Ако има нужда се сменят и пушката става скалпел.
 

Attachments

  • 20170323_122028-1.jpg
    20170323_122028-1.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 138
  • 20170323_121326-1.jpg
    20170323_121326-1.jpg
    205.6 KB · Прегледи: 128
  • 20170323_121320-1.jpg
    20170323_121320-1.jpg
    209.7 KB · Прегледи: 130
  • 20170323_121110-1.jpg
    20170323_121110-1.jpg
    254.2 KB · Прегледи: 130

оги-пз

Редовен Потребител
Павка всеки има вкус, ама ти сигурно си отслабнал с тея 16дж.и за това нети се нрави.:rambo:
 

Dominus

Редовен Потребител
Може и да си прав, но това произведение на турския инженерен гений не може да ме спечели по никой начин. Всичко ми изглежда дялано, недодялано и грубо. Всичко се прави с много усилия. Суматрата е по фина, а я мислех за най-грубовата пушка.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Павка гледал си пушките без тунинг най-вероятно. Пружината на удърника е почти 2 пъти по дълга от необходимото. Затова ти е зареждала тегаво. Спусъка е тегав, но след полиране и подмяна на пружинките става добър за такава пушка.
2 резервоара+ монолитна яка цевна кутия с въжможност за големи джаули е няма как да не тежи пушката. Да вярно че шрауда не е доискусурен, но за 1500лв толкова. Аз доволен.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако оригиналните резервоари се подменят с леките(карбоновите, като на Еваникс и ФХ) пушката ще олекне двойно.
Но цената ще стане много, много солена :wall:
 

оги-пз

Редовен Потребител
Не е вярно Линкси. Във алито има бутилки по 100долара карбонови са на 250бара работно.
Еваше и на 200бара по евтини.
 

kiborga

Потребител
Възможно е. Купуваш си 9 мм. Сменяш и цевта и дотиквача. Барабанът най-вероятно няма да стане и ще трябва да ги стреляш по 1. Иначе ето аз какво направих по моя, естествено с помощта на Оги. Болтът, който затваря външния отвор, през който е пробиван трансферпортът трябва да се смени. Това се прави за да може да се стегне добре и за да уплътни. Задължително е и премахването на клапата, която затваря отвора за зареждане с въздух - абсолютно ненужна е, а и целият и механизъм е хванат по най-идиотския начин за ударника?! Това пречи на ударника да удря по клапана с еднаква сила. В предната част на шрауда има едни пластмасови боклуци - махнах ги. Ненужни са. Другото, което трябва да се погледне са двата о-пръстена на цевта - обикновено са скъсани още при монтажа. Ако има нужда се сменят и пушката става скалпел.
Колега прав ли бях за 9тката че е скалпел???! при мен на метан херкото правеше 1 дупка твойта как е ?
 

оги-пз

Редовен Потребител
Одеве се чухме с Ники още нея е пробвал.
Чакаме утре да я пробва и да даде отзиви.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не съм доволен от 9-та. Пушката е много здрава и много добре измислена, но лъжат за реалната мощност и скорост. Пробвахме 2 пушки-моята и още една от една и съща партида и скоростта е много надолу от това, което са посочили. Като точност наистина е много точна, но заради ниската скорост се отказах от 9-та. Смених я за 6,35. 5,5 и 6,35 са добри пушки и най-важното вадиш от кутията и започваш да стреляш, но с 9-та са се осрали. Явно няма да се научат скоро да правят пушки в големите калибри.
 
Последна промяна:

barbaron

Редовен Потребител
Ники, на кое викаш "малка скорост" за 9мм.??? Щото твоите критерии за малка скорост са "щом е под 300м/с - не става"???
 

cilindura

Редовен Потребител
Малка скорост, колега, значи 200 м/сек. След Николай още един колега ми сподели, че изваждайки от кутията тази пушка, тя му е дала максимум 205 м/сек с 5,2 гр. JSB проектил. Това само по себе си е едно голямо нищо и напълно се разминава с ТТ характеристиките изнесени в youtube. Та това са само 100 джанки, които не са проблем за един Еваникс AR 6 в калибър 22 и то постигнати само с натягане на пружина.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Я е урочасан, я пружината му е слабичка, пък може и удушен да е тук таме.
В щатите вадят скорост, ама там почти всички еърдилъри правят нужните "ъпгрейди" преди да ги дадат на клиентите. Щото си знаят, че така или иначе пак при тях ще се върнат за доизкусуряване.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Всичко каквото трябва е направено. Единственото, което остава като вариант е тия идиоти да са сложили клапан за 6,35 защото и мощността, която дава е като за 6,35. 200 м/с са неприемливи и най-вероятно някой прост турчин е разменил клапан. В нормално производство това не може да се случи, защото след сглобяване пушката се пробва. При тия явно не е така.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
По големината. И по диаметъра на гърловината на клапанното тяло.
 
Нагоре