Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

xpresident

Редовен Потребител
Извинявам се, но моя въпрос нямаше нищо общо с лова и/или пушки над 24 джаула.
Въпроса е като дойдат на поляната и ме питат каква е тая пушка и защо не е уведомена, какво да им кажа, за да не си тръгнат с нея.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Разпечатай си извадките от закона и им ги покажи, никъде не ти е вменено, че трябва да носиш с теб документи за мощност, че дори и самото удостоверение за уведомление. За твое "спокойствие", ако искаш си носи копие от фактурата или паспорта на пушката с посочена мощност.
 

xpresident

Редовен Потребител
Разпечатай си извадките от закона и им ги покажи, никъде не ти е вменено, че трябва да носиш с теб документи за мощност, че дори и самото удостоверение за уведомление. За твое "спокойствие", ако искаш си носи копие от фактурата или паспорта на пушката с посочена мощност.
Тя пушката е купена от Крале и фактура не са ми пратили. Паспорт не съм и вадил.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Първо със какво ще докажеш че пушката е твоя като нямаш фактура и паспорт който върви с нея?
Иначе във всеки магазин на ВИП правиха измервания със съответния документ от тях(срещу 10 лева)
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
По принцип в правото и прилагане на закона трябва да се изхожда от презумпцията за невинност. Следователно не аз трябва да доказвам , че съм невинен, а трябва да докажат, че съм виновен.(как ще стане, като нямат хронографи не знам)

Питах в КОС за 16 дж. пушка, (когато отписвах Хатсана си) и казват , че не се уведомява ....но "било хубаво да съм я уведомил за по -сигурно".
Тогава ги попитах
"Искате да кажете, че трябва да съставя документ с невярно съдържание пред орган на държавата - а именно в декларацията за уведомление и да декларирам , че пушката ми е над 24 джаула?!"
и поясних
"Знаете ли колко е наказанието за съставяне на документ с невярно съдържание" ..
...помълчаха и казаха
"Ами то щото нямаме машини да измерим колко джаула е пушката."

Не разбирам защо трябва да вадя документ съставен от частната фирма (От ВИП) и да плащам 10 лева.
Не съм длъжен да доказвам ,но имам хронограф по-добър и скъп от този на ВИП.
Ако и това не помогне ... записваш си внимателно имената на хората искащи от теб нещо друго(длъжни са да се представят), тогава може да звъннеш на адвокат.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако е под 24 джаула, им рецитираш закона, и казваш че пушката ти е под тази мощност. Ако имаш хроно им предлагаш демонстрация и почти сигурно е че ще се разберете.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В тази тема всичко относно закона е дебатирано вече по два-три пъти.
Няма въпрос, чийто отговор да не съществува.
38 страници, от които 35 глупости.
Всеки път, когато влезе някой дето го мързи да чете и постави вече дискутиран въпрос, се започват безкрайни дебати, които не водят в благоприятна посока.
На някои хора, вероятно това им доставя удоволствие, но не с всички е така.
Заключ на първо време и ще има чистене.
 

totomoto

Потребител
Здравейте, предварително се извинявам, че "пляскам" така темата си, но въпроса ми е спешен. Ако мястото не е тука моля да бъде преместена където трябва. Утре имам среща с продавач, и чак сега реших да разгледам темата "
Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично.

Май се оказва, че не съм прочел най-важната тема!!! Пушката, която искам да купувам е над 24J. Прочетох почти цялата тема, но от 38стр. направо се обърках. Моля за точен отговор към момента с пушка с по-висока от 24J мощност мога ли легално да стрелям на някое поле извън града и предстои ли някакво затягане на режима до такъв като на ловно оръжие - това направо би ме отказало. Другия ми въпрос е точно какви документи трябва искам от продавача? Благодаря предварително.
 

andi

Редовен Потребител
1. засега промяна е само евентуална хипотеза
2. само и единствено договор м/у вас двамата .
 

mario321

Редовен Потребител
Колеги този договор от нотариус ли го искате, че ще си продавам пушката и ми е за първи път такава продажба
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Не договор подписан от продавач и купувач.
Ето
 

Attachments

  • Договор за покупко продажба на Въздушна Пушка.doc
    22.5 KB · Прегледи: 103

mario321

Редовен Потребител
Значи ми трябва просто принтер, ако се напише на лист без да се принтира става ли
 

g.nikolov87

Новодошъл
Колеги, каква е процедурата по продажба на въздушна пушка регистрирана в КОС? Има си всички документи и копувач даже, но чака да му кажа как ще станат законни нещата.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Малко по-нагоре в темата го пише даже има и договора които да свалиш!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги, каква е процедурата по продажба на въздушна пушка регистрирана в КОС? Има си всички документи и копувач даже, но чака да му кажа как ще станат законни нещата.
Твоята задача е да си нанесеш личните данни на договора(няма нужда от нотариус ) и в рамките на мисля седмица да си отпишеш пушката от кос и посочиш на кой си я продал, на купувача пак така...отива в кос в същият срок и показва (казва,написва) какво си е купил и от кой...АКО посочиш невярна информация носиш отговорност по смисъла на закона!и пак АКО е под 24дж. даваш бележката ,която са ти издали от магазина ,че не подлежи на уводомление,АКО нямаш такава то новият собственик отива до ВИП-а замерват и АКО е под 24дж. му издават такава.Тогава си спестява ходенето до КОС,но си пази договора защото само той потвърждава ,че не е крадена.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
В молента съм в Германия,имам възможност да си поръчам pcp и то да пристигне на адреса на който живея,въпроса ми е ако някой знае после как се минава през границите.Определени документи ли се изискват или само се декларира.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е 7,5 Дж и има щампа на цевната кутия F, то не ти трябват документи.
По въздух или по суша ще минаваш гараници?
 

ilko_dim

Потребител
В момента съм в Германия,имам възможност да си поръчам pcp и то да пристигне на адреса на който живей,въпроса ми е ако някой знае после как се минава през границите.Определени документи ли се изискват или само се декларира.

Какви документи ще имаш?! Само една фактура ще е в тебе. И не знам дали трябва да се декларира!?
И аз съм пред същата дилема- ще ми се да донеса в БГ моята пушка, ама не зная дали ще имам проблеми по границите.
Но живот и здраве август ще стане ясно. :cheers:
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре